Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАЙНОВИЙ СТАН В ПЕРЕХІДНОМУ СУСПІЛЬСТВІ ЯК ФАКТОР СОЦІАЛЬНОГО РОЗШАРУВАННЯ

Загрузка...

МАЙНОВИЙ СТАН В ПЕРЕХІДНОМУ СУСПІЛЬСТВІ ЯК ФАКТОР СОЦІАЛЬНОГО РОЗШАРУВАННЯ

Назва:
МАЙНОВИЙ СТАН В ПЕРЕХІДНОМУ СУСПІЛЬСТВІ ЯК ФАКТОР СОЦІАЛЬНОГО РОЗШАРУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,20 KB
Завантажень:
391
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Національна академія наук України
Інститут соціології
Чапська Ірина Рамиліївна
УДК 316.334.2
МАЙНОВИЙ СТАН В ПЕРЕХІДНОМУ СУСПІЛЬСТВІ ЯК ФАКТОР СОЦІАЛЬНОГО РОЗШАРУВАННЯ
22.00.03 – соціальні структури та соціальні відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті соціальних наук Одеського національного університету імені І. І. Мечникова.
Науковий керівник – доктор філософських наук, професор Попова Ірина Марківна, Інститут соціальних наук Одеського національного університету, професор кафедри
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор Оссовський Володимир Леонідович, Національний університет “Києво-Могилянська академія”, професор кафедри соціології
кандидат соціологічних наук Харченко Наталя Миколаївна, Київський міжнародний інститут соціології, заступник директора
Провідна установа
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра історії та теорії соціології, м. Київ
Захист відбудеться “25” жовтня 2002 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.229.01 в Інституті соціології НАН України за адресою: 01021, вул. Шовковична, 12, Київ-21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту соціології НАН України за адресою 01021 вул. Шовковична, 12, Київ–21.
Автореферат розіслано “2” серпня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Стукало С.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зміни, які відбулися на пострадянському просторі, потребують наукового осмислення. Для побудови концепції, що пояснювала б трансформаційні процеси, необхідно звернутися до категорій та теорій, які дозволяють зрозуміти, осмислити та описати суттєві тенденції суспільної динаміки.
Найбільш помітним наслідком ринкових реформ стало майнове розшарування громадян, ступінь якого перебільшила усі допустимі норми. Оскільки майнові відносини тісно пов'язані з відносинами розподілу та споживання, вони зумовлюють диференціацію в суспільстві, створюючи тим самим об'єктивні умови для його структурування. Таким чином, дослідження тенденцій у сфері майнових відносин надає можливість як соціологічній науці, так і практиці соціального управління вносити корективи у соціальну політику держави.
Крім цього, дослідження майнових відносин як елементів речового, матеріального середовища особи в минулому проводились недостатньо. У наші дні нова реальність зробила актуальними питання особистих прибутків громадян та їхніх джерел. Умови життя людей, матеріальний рівень їхнього існування, комфорт їхнього повсякденного життя стали не менш вагомими для населення, ніж трудова діяльність, що покликана бути джерелом вищеозначених факторів.
Разом із фактичною відмовою нової держави від соціальних гарантій радянських часів люди особливо відчули втрати та нестабільність у досліджуваній нами області суспільних відносин. Зниження рівня прибутків більшості громадян зменшило для них доступ до матеріальних цінностей. У першу чергу це стосується придбання нерухомості, особливо житла, товарів тривалого використання, які стали знаковими для сучасного типу цивілізації.
Указані вище аспекти дослідження майнових відносин надають цій проблемі особливу актуальність.
Вирішення наукової проблеми дисертаційного дослідження передбачає відповідь на наступне питання. В умовах, коли основним диференціюючим фактором стає приватна власність, в якому ступені диференціюючу роль відіграє особисте майно населення і від чого це залежить? Постановка проблеми обумовлена наступними обставинами. Приватна власність стала привілеєм незначної частини населення і не може відігравати диференціюючу роль для більшості. Але в умовах, коли рівень життя та купівельна спроможність основної маси населення дуже низькі чи може таку роль відігравати особисте майно? На це питання треба було відповісти у ході проведення дослідження. А також необхідно було з'ясувати, які фактори є значущими для диференціюючої ролі особистого майна у сучасних умовах.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: МАЙНОВИЙ СТАН В ПЕРЕХІДНОМУ СУСПІЛЬСТВІ ЯК ФАКТОР СОЦІАЛЬНОГО РОЗШАРУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок