Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЛАСНІ НАЗВИ В РОСІЙСЬКОМУ РЕКЛАМНОМУ ТЕКСТІ: ЛІНГВІСТИЧНИЙ І ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТИ

Загрузка...

ВЛАСНІ НАЗВИ В РОСІЙСЬКОМУ РЕКЛАМНОМУ ТЕКСТІ: ЛІНГВІСТИЧНИЙ І ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТИ

Назва:
ВЛАСНІ НАЗВИ В РОСІЙСЬКОМУ РЕКЛАМНОМУ ТЕКСТІ: ЛІНГВІСТИЧНИЙ І ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,03 KB
Завантажень:
291
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГРУШЕВСЬКА Юлія Андріївна
УДК 811.161.1
 
ВЛАСНІ НАЗВИ В РОСІЙСЬКОМУ РЕКЛАМНОМУ ТЕКСТІ:
ЛІНГВІСТИЧНИЙ І ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТИ
Спеціальність 10.02.02 – російська мова
 
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ-2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі перекладу та загального мовознавства Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Семенюк Олег Анатолійович,
Кіровоградський державний педагогічний
університет імені Володимира Винниченка,
завідувач кафедри перекладу
та загального мовознавства
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Слухай Наталія Віталіївна,
Інститут філології
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри російської мови
кандидат філологічних наук, доцент
Турута Ірина Іванівна,
Дніпропетровський національний університет,
доцент кафедри загального і російського мовознавства
Провідна установа: Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, кафедра загального та російського мовознавства, Міністерство освіти і науки України, м. Черкаси
Захист відбудеться “04“ березня 2005 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.05 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук при Дніпропетровському національному університеті (49050, м. Дніпропетровськ, вул. Наукова, , корп. 1, ауд. 805).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету (49050, м. Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8).
Автореферат розіслано “ 3” лютого 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради М.С. Ковальчук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Реклама в сучасному світі стала об’єктом активного вивчення. У цьому складному та багатоаспектному явищі культури поєднані наука та мистецтво. Дифузійна, розмита межа подібних сфер становить значний інтерес для досліджень, особливо в мовному аспекті. Смислова неоднозначність рекламного тексту породжує незліченну кількість інтерпретацій при його декодуванні реципієнтами. Саме тому рекламний текст привертає значну увагу сучасних учених, таких як М.Кохтєв, Л.Манькова, Н.Непийвода, С.Подчасова, Б.Потятиник, Д.Розенталь, О.Семенюк, Л.Синельникова, Ю.Сільвестров, Н.Слухай, М.Феллер та ін. Окремого розгляду вимагають власні назви (ВН – власна назва, власні назви) в складі рекламного тексту (РТ – рекламний текст, рекламні тексти) як ядерні компоненти його структури чи деякі згустки лінгвокультурних знань людини про світ. Онімія певної мови є відбитком культури та ідеології суспільства, тому виникає потреба в лінгвістичних дослідженнях власних назв у соціолінгвістичному, психолінгвістичному, функціональному й інших аспектах. Власну назву можна назвати одним з ефективних засобів психолінгвістичного тиску на реципієнта, оскільки вона містить великий блок інформації, що впливає під час рекламної сугестії на підсвідомий рівень людської психіки.
Зазначимо, що в нечисленних вітчизняних роботах другої половини ХХ ст., присвячених лінгвістичному аналізу реклами, зверталась увага на місце власних назв у мові реклами (Н.Гурська, Л.Колоколова, З.Комолова, С.Копорський, М.Морозова, Т.Соболєва, О.Суперанська, Н.Янко-Триницька). Низка наукових праць останнього десятиліття (О.Белей, А.Беспалова, Л.Дука, Н.Кутуза, Г.Лукаш, М.Лисаченко, Н.Лиса, О.Мікіна, Б.Моторин, І.Турута, С.Шестакова та ін.) розширює спектр таких досліджень.
Пропонована робота є першою спробою порівняльного аналізу складу власних назв у російських рекламних текстах двох історичних відрізків часу – початку ХХ ст. та початку ХХI ст.
Актуальність дослідження зумовлена підвищеною увагою лінгвістики до аналізу сучасного дискурсу взагалі та окремих його різновидів зокрема. Мова реклами характеризується динамічністю, мінливістю і нестабільністю свого словника, великими потенціями в засвоєнні неонімів, ліберальністю щодо літературних норм.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ВЛАСНІ НАЗВИ В РОСІЙСЬКОМУ РЕКЛАМНОМУ ТЕКСТІ: ЛІНГВІСТИЧНИЙ І ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок