Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Методи управління нововведеннями на промислових підприємствах

Загрузка...

Методи управління нововведеннями на промислових підприємствах

Назва:
Методи управління нововведеннями на промислових підприємствах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,36 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Донецький національний університет
Самуйлов Валерій Олегович
УДК 330.341.1:658.589
Методи управління нововведеннями на промислових підприємствах
Спеціальність 08.02.02 – Економіка й управління науково-технічним прогресом
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економіки промисловості Національної академії наук України (м. Донецьк) у Науково-дослідному центрі інформаційних технологій.
Науковий керівник: доктор економічних наук,
старший науковий співробітник
Лепа Микола Миколайович,
Науково-дослідний центр
інформаційних технологій
Інституту економіки
промисловості Національної
академії наук України (м. Донецьк),
директор
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Аптекар Савелій Семенович, Донецький державний університет економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського (м. Донецьк), завідувач кафедри інвестиційного менеджменту;
кандидат економічних наук, доцент Костенко Наталія Валентинівна, Донецький державний інститут штучного інтелекту (м. Донецьк), доцент кафедри міжнародної економіки
Провідна установа:
Дніпропетровський національний університет Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ), кафедра економіки і маркетингу.
Захист відбудеться “23“ червня 2005 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.07 у Донецькому національному університеті за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а, у залі засідань ради
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий “20” травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Беспалова А.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Перехід до нової економічної системи, що відповідає сучасним науково-технічним, технологічним умовам і перспективам світової цивілізації, можливий лише за умови оволодіння інноваційним шляхом розвитку. Вивчення зарубіжної практики та власний досвід дають підставу стверджувати, що основною метою державної політики має бути забезпечення і підтримка починань усіх учасників, пов'язаних з розвитком науково-технічного прогресу. У найбільш розвинених країнах така політика охоплює програми від державної підтримки технологічних нововведень та інвестицій в інфраструктуру до постачання маркетингової інформації і субсидування експорту.
Досвід промислових фірм високорозвинених країн (ФРН, США, Японія) свідчить про те, що для втримання високих позицій на ринку необхідно скорочувати період виконання науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт на 30-50%. Тільки в цьому випадку вони можуть уникнути значних економічних втрат. За останні роки значно скоротився життєвий цикл товарів. Якщо він у середньому становив 8-12 років (у машинобудуванні – 20 років), то зараз при сучасному науково-технічному прогресі – скоротився до 2-3 років (електронна продукція – навіть до 12-18 місяців). Це вимагає скорочення строків розробки нововведень, посилює роль науково-дослідних і проектних організацій, що розробляють нові види виробів для промислового виробництва.


Питання переходу до інноваційної моделі розвитку, посилення ролі науки в її досягненні, впровадження науково-технічної та інноваційної політики, важелів і методів стимулювання інновацій у виробництві є об'єктом посиленої уваги з боку фахівців-економістів і в Україні, і за кордоном. Це знайшло відображення в роботах таких учених, як В.М. Геєць, М.Г. Чумаченко, Ю.Г. Лисенко, А.С. Гальчинський, Б.М. Данилишин, С.С. Аптекар, Р. Акофф, А.Т. Анчишкін, Ю.І. Бажал, П. Друкер, Н.А. Малицький, Ф. Портер, Б. Санто, В.П. Соловйов, Б. Твісс, В.К. Фальцман, Л.Г. Фонотов, Ю.В. Яковець. Для України на сьогоднішній день злободенними є питання шляхів переходу до інноваційної моделі розвитку, стимулювання інноваційного процесу, формування дієвої інноваційної політики, визначення джерел фінансування нововведень.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Методи управління нововведеннями на промислових підприємствах

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок