Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Філософсько-естетична проблематика та поетика прози Петера Гандке

Загрузка...

Філософсько-естетична проблематика та поетика прози Петера Гандке

Назва:
Філософсько-естетична проблематика та поетика прози Петера Гандке
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,74 KB
Завантажень:
416
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Орлова Марина Олександрівна
УДК 821.112.2(436)Гандке]:82-96:111.852
Філософсько-естетична проблематика та поетика
прози Петера Гандке
10.01.04 — література зарубіжних країн
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ — 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі прикладної лінгвістики Черкаського державного технологічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Шпак Валерій Кирилович,
Черкаський державний технологічний університет,
завідувач кафедри прикладної лінгвістики.
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор
Мегела Іван Петрович,
Інститут журналістики Київського національного
університету імені Тараса Шевченка,
професор кафедри історії журналістики;
кандидат філологічних наук, доцент
Бобинець Степан Степанович,
Ужгородський національний університет,
доцент кафедри французької мови
та зарубіжної літератури.

    
Захист відбудеться «__20__» _____06____ 2008 року о ______ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.39 при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01030, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14.    
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ, вул. Володимирська, 58, к. 10).    
Автореферат розісланий «_16_» ____05_____ 2008 року    
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради    Гаєвська Н.М.          
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
На сучасному етапі розвитку вітчизняного літературознавства стала очевидною практична потреба у подоланні ідеологічної інерції та розробці нових інтерпретацій найбільш яскравих явищ європейського письменства ХХ століття. У цьому зв’язку особливо важливим видається звернення до творчості провідних представників німецькомовної літератури другої половини минулого століття, яка майже повністю випала з видноколу радянського літературознавства. До таких представників належить і Петер Гандке (нар. 06.12.1942 р. у Ґріффені, земля Каринтія) — видатний австрійський письменник, драматург, перекладач, кіносценарист і режисер, один із найяскравіших та найоригінальніших західноєвропейських майстрів слова.
Творчість П.Гандке, як і творчість багатьох визначних австрійських письменників другої половини ХХ ст., ще мало досліджена в українському літературознавстві й практично не відома широкому читацькому загалу. Між тим її вивчення є вельми важливим і нагальним завданням із кількох причин. По-перше, з практичної точки зору дослідження творчості П.Гандке дає змогу включити до наукового обігу великий масив досі не перекладених українською мовою текстів цього автора — як художніх, так і літературно-критичних, есеїстичних та щоденникових. По-друге, історико-літературна інтерпретація його творчого доробку дозволить уточнити, а де в чому і переглянути параметри розвитку німецькомовних літератур повоєнної доби взагалі й австрійської літератури 60-80-х рр. ХХ ст. зокрема.
В зарубіжному літературознавстві нині існує чимало ґрунтовних праць, присвячених вивченню різноманітних аспектів творчості цього письменника. З-поміж них слід виділити дослідження А.Ау, Н.Ґабріеля, Е.Дінтер, М.Дурцака, А.Гаслінґера, Дж.Клінковіца, Р.Неґелє, П.Пютца, П.Штрасера, К.Горват та ін. Значну увагу доробку П.Гандке приділяють і науковці з-поза меж німецькомовного ареалу. Географічний діапазон відповідної критичної літератури теж дуже широкий, він охоплює простір від Європи до Америки та Японії.
Натомість огляд нечисленних гандкезнавчих розвідок, створених на теренах колишнього Радянського Союзу, змушує констатувати їхню фрагментарність, вибірковість, принагідну увагу дослідників лише до окремих етапів творчості письменника, а також обмеження дослідницького горизонту ідеологічно вивіреними спостереженнями.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: Філософсько-естетична проблематика та поетика прози Петера Гандке

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок