Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМА УКРАЇНСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ У ЛЬВОВІ В КІНЦІ ХІХ — НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.: СУСПІЛЬНО — ПОЛІТИЧНИЙ АСПЕКТ

Загрузка...

ПРОБЛЕМА УКРАЇНСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ У ЛЬВОВІ В КІНЦІ ХІХ — НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.: СУСПІЛЬНО — ПОЛІТИЧНИЙ АСПЕКТ

Назва:
ПРОБЛЕМА УКРАЇНСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ У ЛЬВОВІ В КІНЦІ ХІХ — НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.: СУСПІЛЬНО — ПОЛІТИЧНИЙ АСПЕКТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,44 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Львівський державний університет
імені Івана Франка
КАЧМАР
Володимир Михайлович
УДК 947.83(477.83)
ПРОБЛЕМА УКРАЇНСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ У ЛЬВОВІ В КІНЦІ ХІХ — НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.:
СУСПІЛЬНО — ПОЛІТИЧНИЙ АСПЕКТ
Спеціальність: 07.00.01 – історія України
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Л ь в і в – 1 9 9 9


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі новітньої історії України
Львівського державного університету імені Івана Франка
Міністерства освіти України
Науковий керівник –
доктор історичних наук, професор
Крикун Микола Григорович,
Львівський державний університет
імені Івана Франка,
професор кафедри історії слов’янських країн
Офіційні опоненти –
доктор історичних наук, професор
Панчук Май Іванович,
Інститут політичних і етнонаціональних
досліджень НАН України,
завідувач відділу національних меншин
кандидат історичних наук, доцент
Качараба Степан Петрович,
Львівський державний університет
імені Івана Франка,
завідувач кафедри історичного краєзнавства.
 
Провідна установа – Інститут українознавства ім. І.Крип’я-кевича НАН України, відділ новітньої історії, м.Львів
Захист відбудеться 9 листопада 1999 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.12 у Львівському державному університеті імені Івана Франка (290602, м.Львів, вул. Університетська, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського державного університету імені Івана Франка (290005, м.Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий 8 жовтня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент Сухий О.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність проблеми. Боротьба українців за освіту рідною мовою належить до найбільш яскравих сторінок суспільно-політичного життя Галичини кінця ХІХ – початку ХХ ст. Важливим її аспектом були змагання за український університет у Львові, які нерідко несли за собою скалічені долі, а інколи, як це було у випадку трагічної загибелі українського студента Адама Коцка в 1910 р., – людські жертви. На початку ХХ ст. справа заснування українського університету у Львові, поряд із проблемою сеймової виборчої реформи, належала до головних політичних постулатів галицької громадськості. Тривалий час питання про університет відігравало роль інтегруючого фактора в національному русі, посідало помітне місце в еволюції українсько-польських та українсько-австрійських взаємин. Відтак вивчення університетської справи в контексті національно-політичних реалій Галичини дає багатий матеріал для осмислення особливостей національного руху українців та поляків під владою Австро-Угорщини.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження розроблене згідно з науково-дослідною програмою та тематикою наукових планів кафедри новітньої історії України Львівського державного університету імені Івана Франка.
Об’єктом дослідження в дисертації є проблема заснування українського національного університету в Австрії в кінці ХІХ – на початку ХХ ст. на тлі суспільно-політичного життя Галичини, предметом – діяльність українських і польських суспільно-політичних та громадських сил Галичини (політичних партій, національних парламентських та сеймових представництв, студентів і викладачів, керівництва Львівського університету, наукових установ і громадських об'єднань та широких верств населення краю) щодо проблеми утворення українського університету у Львові.
Хронологічні рамки дисертації охоплюють 1899–1914 рр. Це був цілісний етап в історії українського національного руху, зміст якого визначався формуванням партійно-політичної структури, домінуванням в ньому демократичних сил, їх активною боротьбою за реалізацію конституційних прав українців Австро-Угорщини, зокрема в галузі освіти. У 1899–1914 рр. університетська справа перетворилась в одну з важливих в діяльності українських політичних структур, а головною рушійною силою, що виступала за її розв’язання, стали студенти й викладачі Львівського університету.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ПРОБЛЕМА УКРАЇНСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ У ЛЬВОВІ В КІНЦІ ХІХ — НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.: СУСПІЛЬНО — ПОЛІТИЧНИЙ АСПЕКТ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок