Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Конкурентна здатність сортів люцерни до видів злакових культур, її природа і можливість використання у насінництві

Загрузка...

Конкурентна здатність сортів люцерни до видів злакових культур, її природа і можливість використання у насінництві

Назва:
Конкурентна здатність сортів люцерни до видів злакових культур, її природа і можливість використання у насінництві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,41 KB
Завантажень:
382
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ЗЕМЛЕРОБСТВА
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
Марков Валерій Васильович
УДК 633.341:631.531.12
Конкурентна здатність сортів люцерни
до видів злакових культур, її природа і
можливість використання у насінництві
Спецiальнiсть: 06.01.05 – селекція і насінництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
КИЇВ – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі генетики та селекції кормових культур Інституту землеробства УААН в 1994-1997 рр.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор БОБЕР Анатолій Федорович, завідувач відділу генетики і селекції кормових культур Інституту землеробства УААН.
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
БАЛАН Василь Миколайович, завідувач лабораторії насінництва Інституту цукрових буряків УААН;
кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник БУГАЙОВ Василь Дмитрович, завідувач лабораторії се-лекції кормових культур Інституту кормів УААН.
Провідна установа: Херсонський державний аграрний університет м.Херсон.
Захист відбудеться 17 травня 2000 року о 10 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д.27.361.01 при Інституті землеробства УААН.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту землеробства УААН.
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою, просимо надсилати за адресою: Україна, 08162, смт.Чабани Києво-Святошинського району Київської області, Інститут землеробства УААН, вченому секретареві Спеціалізованої вченої ради.
Автореферат розісланий 14 квітня 2000 р.
Вчений секретар Спеціалізованої
вченої ради, кандидат
сільськогосподарських наук Кравченко Л.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасні інтенсивні технології вирощування насіння люцерни передбачають сівбу безпокривним широкорядним способом із застосуванням гербіцидів. Від розвитку рослин люцерни в рік сівби в значній мірі залежить продуктивність її насіннєвих посівів в наступні роки. Енергетична криза та обмежені фінансові можливості господарств, що мають місце в сільському господарстві на сучасному етапі перебудови економіки України, та необхідність захисту навколишнього середовища від забруднення, спонукають до пошуку шляхів уникнення, або обмеження застосування пестицидів, як одного з найбільш енергомістких елементів технології вирощування сільськогосподарських культур. Уникнути необхідності використання гербіцидів при вирощуванні насіння люцерни можна лише використовуючи найбільш придатні покривні культури. Крім того, для цього необхідно мати в розпорядженні висококонкурентноздатні сорти люцерни, придатні для вирощу-вання без гербіцидів.
Питанню розробки методики визначення рівня конкурентної здатності сортів люцерни та їх виявлення і були присвячені дослідження по темі дисертації.
Мета і завдання досліджень. Метою досліджень було виявити сорти люцерни, придатні для вирощування насіння без застосування гербіцидів, використовуючи покривні культури, а також знайти найбільш прийнятні покривні культури і технологію їх сівби. Для досягнення цієї мети були поставлені такі завдання:
1. Вивчити конкурентну здатність різного типу сортів люцерни до ряду видів злакових рослин, як можливих покривних культур.
2. Вивчити ступінь пригнічення рослин люцерни рядом традиційних і нетрадиційних покривних культур.
3. Вивчити вплив на люцерну різних технологій сівби покривних культур.
4. Розробити рекомендації по вирощуванню насіння люцерни без застосування гербіцидів.
Наукова новизна отриманих результатів полягає в поглибленні знань про природу конкурентної здатності люцерни, яка є генетично детермінованою відповіддю рослин люцерни на пригнічення покривної культури. Доведено, що конкурентна здат-ність є сортовою специфічністю і за рівнем її прояву вперше оцінено існуючі 4 сорти люцерни України. Показано, що види злакових культур, в тому числі нових сортів, як покривні культури мають різний рівень пригнічення рослин люцерни і ця ознака може бути чітко ідентифікована через відповідний індекс “агресив-ності”, який розроблений в роботі.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Конкурентна здатність сортів люцерни до видів злакових культур, її природа і можливість використання у насінництві

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок