Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ АРХІТЕКТУРИ МІСТ ЄМЕНУ VII–XIX СТОЛІТЬ

Загрузка...

ФОРМУВАННЯ АРХІТЕКТУРИ МІСТ ЄМЕНУ VII–XIX СТОЛІТЬ

Назва:
ФОРМУВАННЯ АРХІТЕКТУРИ МІСТ ЄМЕНУ VII–XIX СТОЛІТЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,37 KB
Завантажень:
399
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
"ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА"
На правах рукопису
Алі Мохаммед Ібрагім Каузі
УДК 72.067.26 (533)
ФОРМУВАННЯ АРХІТЕКТУРИ МІСТ ЄМЕНУ
VII–XIX СТОЛІТЬ
18.00.01 – Теорія архітектури, реставрація пам'яток архітектури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Львів – 2002Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській державній академії будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор архітектури, професор
Раллєв Олександр Борисович,
Одеська державна академія
будівництва і архітектури,
завідувач кафедри основ архітектури
Офіційні опоненти – доктор архітектури, доцент
Шубович Світлана Олександрівна,
Харківська державна академія міського
господарства,
завідувач кафедри проблем архітектури
міського середовища
кандидат архітектури, доцент
Криворучко Юрій Іванович,
Національний університет
"Львівська політехніка",
завідувач кафедри містобудування
Провідна установа – Науково-дослідний інститут теорії
та історії архітектури і містобудування
Державного комітету України
у справах будівництва, архітектури
і житлової політики, м. Київ
Захист відбудеться  травня 2002 р. о годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.35.052.11 у Національному університеті "Львівська політехніка", 79013, Львів-13, вул. С. Бандери, 12, ауд. 226 головного корпусу.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка", 79013, Львів-13, вул. Професорська, 1.
Автореферат надіслано 5 квітня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради2002 р. Бевз М.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Республіка Ємен (Аль-Дмухурія ас-Ємен) – одна із суверенних арабських країн Близького Сходу. Актуальною для сучасного об'єднаного Ємену є проблема національної самосвідомості єменської нації, яка полягає у вивченні культурної історичної спадщини, у тому числі стародавніх та середньовічних пам'яток архітектури. Ці проблеми постійно обговорювалися на різних рівнях як національного*, так і регіонального (міжарабського) характеру в 1991 році. Про збереження пам'яток національної архітектури Ємену впродовж останніх двадцяти років виявляє турботу міжнародна організація ЮНЕСКО, з допомогою якої розроблені довголітні програми з охорони таких історичних центрів Ємену, як Сана, Шибам та ін.
Із зростанням національної самосвідомості перед інтелігенцією Ємену, яка невпинно розвивається, постає питання про шляхи історичного розвитку єменської архітектури. З урахуванням змін, що відбулися в арабському етносі на півдні Аравії, у релігії та соціальному устрої феодальної епохи розвивалася і національна архітектура історичних центрів Ємену. Яким закономірностям підпорядковувався цей процес? У чому полягають особливості, ознаки та шляхи формування архітектури міст середньовічного Ємену? На ці та інші запитання, як показав аналіз вітчизняних та зарубіжних досліджень, досі відповіді не було. Це позв'язано з тим, що проблема формування архітектури в містах Ємену VII–XIX ст. ще не стала предметом ґрунтовного дослідження і тому потребує детального опрацювання. Досі висвітлення питання архітектури Ємену з позицій історико-архітектурного розвитку мало фрагментарний характер. Цілісного ж дослідження цієї проблеми у межах єдиної єменської держави не було. Для громадськості будь-якої держави дослідження закономірностей розвитку її національної архітектури є престижним і актуальним завданням. Це повною мірою стосується і тематики роботи, присвяченої дослідженням формування архітектури міст Ємену VII–XIX ст.
Наукова новизна роботи. Досліджень, що подали б комплексний аналіз розвитку національної архітектури міст об'єднаного Ємену, досі не було. У низці кандидатських дисертацій, присвячених архітектурі Ємену, випускники навчальних закладів України, громадяни Ємену предметом своїх досліджень обрали архітектуру останніх десятиліть XX ст., а також проблеми консервації та реставрації пам'яток в історичних центрах Ємену (Алі Хузейфі, Фахмі Абдулла Мах'юб, Аль-Кохалі Алі Салех Аб-до, Аль Сагаф Мохаммед).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ АРХІТЕКТУРИ МІСТ ЄМЕНУ VII–XIX СТОЛІТЬ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок