Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗВУКОЗОБРАЖАЛЬНА ЛЕКСИКАКРИМСЬКОТАТАРСЬКОЇ МОВИ

Загрузка...

ЗВУКОЗОБРАЖАЛЬНА ЛЕКСИКАКРИМСЬКОТАТАРСЬКОЇ МОВИ

Назва:
ЗВУКОЗОБРАЖАЛЬНА ЛЕКСИКАКРИМСЬКОТАТАРСЬКОЇ МОВИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,56 KB
Завантажень:
88
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СХОДОЗНАВСТВА ім. А. КРИМСЬКОГО
АДЖІМУРАТОВА ЗАРЕМА НАРІМАНІВНА
УДК 811.512.145’373.4
ЗВУКОЗОБРАЖАЛЬНА ЛЕКСИКАКРИМСЬКОТАТАРСЬКОЇ МОВИ
10.02.13 – мови народів Азії, Африки, аборигенних народів Америки та Австралії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі кримськотатарського мовознавства Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, профессор
Меметов Айдер Меметович,
декан факультету кримськотатарської та східної філології
Таврійського національного університету
ім. В.І. Вернадського (м. Сімферополь)
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Мусаєв Кенесбай Мусайович,
академік НАН Республіки Казахстан,
головний науковий співробітник відділу урало-алтайських
мов Інституту мовознавства РАН (м. Москва)
кандидат філологічних наук
Мазінов Ахтем Сеїд-Аметович,
викладач латинської мови Кримського державного
медичного університету ім. С.І. Георгієвського (м. Сімферополь)
Захист відбудеться «6» червня 2008 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.174.02 в Інституті сходознавства ім. А. Кримського НАН України за адресою: 01001, Київ-1, вул. Грушевського, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту сходознавства НАН України (м. Київ, вул. Грушевського, 4, к. 207).
Автореферат розіслано «6» травня 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Мотріченко О.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема явища звукозображальності, його природа і зв’язок складових відомого трикутника (денотат – сигнифікат – фонетична форма) завжди давали широкий плацдарм для наукових досліджень.
Первісна назва, що грунтується на формуванні узагальненого образу, проходить через такі етапи пізнання, при яких важливу роль відіграють органи чуття. Певні закономірності зорового і дотикового сприйняття можуть мотивувати систему назв предметів, які зустрічаються в людській практиці у зв’язку з цими видами відчуттів.
Під звукозображальними словами ми розуміємо звучання навколишніх речей, предметів та явищ, наслідування звучання (звуконаслідувальна лексика), психічні і душевні враження від речей та їхнього звучання (звукосимволічна лексика). Уява начебто формує для себе звукову оболонку слова. Функція позначення (найменування, називання) розглядається як одна з основних функцій повнозначних номінативних знаків, а первісне позначення – як результат пізнавально-відображальної діяльності мовного колективу. При цьому звуковий чи графічний комплекс мовного знака є матеріальною оболонкою, необхідною для вираження значення і повідомлення його іншим, а також для його виникнення, формування, існування та розвитку.
Досі в мовознавстві питання про природу первісного найменування речей викликає великий інтерес. У сучасній науці протиріччя, що виникають внаслідок різних поглядів на цю проблему, котрі вже існують і з’являються згодом, досить гострі.
У кримськотатарській мові обрана тема раніше не зазнавала наукового дослідження. У цій роботі автором вперше зроблена спроба здійснити типологічне зіставлення звуконаслідувальних слів деяких споріднених мов та виділити загальні характеристики їхньої звукозображальності.
Зв’язок дослідження з науковими програмами, планами і темами.Дисертаційна робота «Звукозображальна лексика кримськотатарської мови» прийнята для дослідження кафедрою кримськотатарського мовознавства ТНУ ім. В.І. Вернадського як самостійний актуальний науковий напрямок на період з 2006-го до 2010 року в рамках теми «Проблеми вивчення історичної граматики і граматичної структури кримськотатарської мови», № держ. реєстрації 0106U003979 (керівник теми – доктор філологічних наук, професор А.М. Меметов). Дисертаційне дослідження співвідноситься також із науково-методичними і навчальними програмами кафедри кримськотатарського мовознавства.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Реферат на тему: ЗВУКОЗОБРАЖАЛЬНА ЛЕКСИКАКРИМСЬКОТАТАРСЬКОЇ МОВИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок