Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХРИСТИЯНСЬКА ТРАДИЦІЯ В СИТУАЦІЇ ПОСТМОДЕРНУ

Загрузка...

ХРИСТИЯНСЬКА ТРАДИЦІЯ В СИТУАЦІЇ ПОСТМОДЕРНУ

Назва:
ХРИСТИЯНСЬКА ТРАДИЦІЯ В СИТУАЦІЇ ПОСТМОДЕРНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,09 KB
Завантажень:
351
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ КУЛЬТУРИ
ГЕРМАНОВА ДЕ ДІАС ЕЛЕОНОРА ВЛАДИСЛАВНА
УДК [238+234.2+261.6] (09)(043.5)
ХРИСТИЯНСЬКА ТРАДИЦІЯ В СИТУАЦІЇ ПОСТМОДЕРНУ
17.00.01 – теорія та історія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Харків–2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській державній академії культури
Міністерства культури і мистецтв України (м. Харків).
Науковий керівник | кандидат історичних наук, доцент
Кравченко Олександр Васильович,
Харківська державна академія культури,
доцент кафедри історії і теорії культури
Офіційні опоненти | доктор філософських наук, професор
Шкода Володимир Васильович,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, професор кафедри теорії культури і філософії науки
кандидат філософських наук, доцент
Кунденко Яна Миколаївна,
Національний аерокосмічний університет
ім. М.Є.Жуковського “Харківський авіаційний інститут”, доцент кафедри філософії
Провідна установа | Київський національний університет культури і мистецтв Міністерства культури і мистецтв України, кафедра теорії та історії культури
Захист відбудеться “23” червня 2004 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.807.01 у Харківській державній академії культури за адресою: 61003, м. Харків, Бурсацький спуск, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківської державної академії культури за адресою: 61003, м. Харків, Бурсацький спуск, 4.
Автореферат розісланий “20” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лошков Ю.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Існування культури характеризується зміною базових моделей її розвитку, однією з яких є постмодерна модель. Поняття “постмодерн” широко представлене у науковій літературі як визначення сучасної культурної епохи. Однак існуючі характеристики постмодерну дають підстави сприймати його не стільки як історично обумовлене явище, скільки як концепт певного стану суспільства і культури. Він має прояв у різних сферах людського буття: мистецтві, політиці, моралі, релігії і стилістично об’єднує їх. Це є підставою для виділення ситуації постмодерну як такої, що не тільки відповідає особливостям світовідчуття сучасної людини і відображає глобальні культурні тенденції останніх десятиліть, а й певною мірою характеризує універсальні механізми культуротворчості.
Необхідність і своєчасність дисертаційного дослідження, присвяченого аналізу історичної динаміки християнської традиції та її парадигми в ситуації постмодерну, зумовлені низкою чинників. По-перше, хоча феномену постмодернізму приділяється досить велика увага як у зарубіжній, так і у вітчизняній науці, постмодерні аспекти християнства ще не отримали концептуального узагальнення у філософсько-культурологічній науковій літературі. По-друге, важливе значення для сучасної філософської культурології має дослідження співвідношення релігії і культури через призму традиції як механізму, що забезпечує цілісність і динамічність духовного життя суспільства. По-третє, розкриття специфіки християнства в ситуації постмодерну через дію Св. Передання (Традиції) має важливе значення для усвідомлення особливостей релігійної культури кінця ХХ – початку XXI ст. Усвідомлення закономірностей дії Традиції обумовлює коректність вирішення багатьох важливих питань сучасного християнського життя, зокрема проблеми конфесіонального взаєморозуміння, єдності християн, визначення значимості християнських цінностей у сучасній культурі.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота входить до тематичного плану наукових досліджень кафедр Харківської державної академії культури на 2001 – 2005 рр., затвердженого Вченої радою 23.02.2001 р., протокол №8 „Проблеми історії та теорії культури”.
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційного дослідження є виявлення специфіки сучасного (постмодерністського) стану християнської традиції у контексті культурно-історичних особливостей її походження й існування.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ХРИСТИЯНСЬКА ТРАДИЦІЯ В СИТУАЦІЇ ПОСТМОДЕРНУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок