Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕРПЕТИЧНА IНФЕКЦIЯ В СТРУКТУРI КРИТИЧНИХ СТАНIВ ПРИ IНФЕКЦIЙНIЙ ПАТОЛОГIЇ У ДIТЕЙ

ГЕРПЕТИЧНА IНФЕКЦIЯ В СТРУКТУРI КРИТИЧНИХ СТАНIВ ПРИ IНФЕКЦIЙНIЙ ПАТОЛОГIЇ У ДIТЕЙ

Назва:
ГЕРПЕТИЧНА IНФЕКЦIЯ В СТРУКТУРI КРИТИЧНИХ СТАНIВ ПРИ IНФЕКЦIЙНIЙ ПАТОЛОГIЇ У ДIТЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,69 KB
Завантажень:
227
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦIОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНIВЕРСИТЕТ
iм. О.О.БОГОМОЛЬЦЯ
Казмiрчук Вiктор Володимирович
УДК 616.523 - 053.2 - 036.11
ГЕРПЕТИЧНА IНФЕКЦIЯ В СТРУКТУРI КРИТИЧНИХ
СТАНIВ ПРИ IНФЕКЦIЙНIЙ ПАТОЛОГIЇ У ДIТЕЙ
14.01.10 – педіатрія
Автореферат дисертацiї
на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківськiй медичній академiї пiслядипломної освiти МОЗ України
Науковий керівник: кандидат медичних наук Міщенко Вікторія Анатоліївна, доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб Харківської медичної академiї пiслядипломної освiти
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Чернишова Людмила Iванiвна, зав.кафедри дитячих iнфекцiйних хвороб Київської медичної академiї пiслядип-ломної освiти iм. П.Л.Шупика МОЗ України
доктор медичних наук Антоніна Олексіївна Руденко, завідувач відділу ГРВІ, грипу та нейроінфекцій Київського НДІ епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашев-ського, головний інфекціоніст МОЗ України
Провідна установа: Iнститут педiатрiї, акушерства i гiнекологiї АМН України.
Захист відбудеться ''04 '' травня 2000 р. о 1530 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.04 при Нацiональному медичному унiверситетi iм. О.О.Богомольця (м.Київ, бул.Шевченка, 17).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Нацiонального медичного унiверситету iм. О.О.Богомольця (м.Київ, пр. Перемоги, 34).
Автореферат розіслано ''17'' березня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук А.Я.Кузьменко
 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми.
Герпетична інфекція (ГI), обумовлена вірусом звичайного герпесу (ВЗГ), є однією із розповсюджених неконтрольованих вірусних інфекцій людини. Вважається, що більше 90міського населення в усіх країнах світу інфіковано одним або кількома вірусами, що належать до сімейства герпесвірусів, при цьому захворюваність зростає з темпами більшими, ніж приріст населення Земної кулі.
Серед герпесвірусів особливе клінічне значення мають ВЗГ 1 і 2 типів, що обумовлено надзвичайно високою інфікованістю ними людської популяції, здатністю вражати всі органи і системи організму, нерідко з летальними наслідками. За даними ВООЗ, захворювання, обумовлені ВЗГ займають друге місце (15,8після ГРВI та грипу (35,8в структурі смертності від вірусних інфекцій.
Відомо, що звичайний герпес у дітей раннього віку може перебігати у вигляді локалізованої і генералізованої інфекції, а також латентно з клінічними проявами в наступні періоди життя.
До локалізованих форм ГI належать герпес шкіри, герпетичний стоматит, офтальмогерпес, генітальний герпес та ін. Доведена властивість ВЗГ в силу його пантропності (тобто можливості розмножуватись в клітинах екто-, ендо- і мезодермального походження), викликати розвиток генералізованої інфекції у дітей і дорослих. При цьому генералізована інфекція може виникнути внаслідок дисемінації вірусу як при первинній гострій, так і при реактивації латентної форми інфекції. Генералізації процесу сприяє поява дисбалансу між активацією персистуючого ВЗГ та функціональною активністю імунної системи організму. Відомо, що ВЗГ здатний викликати ураження клітин імунної системи, з наступним розвитком вторинного імунодефіцитного стану. Генералізована інфекція в цьому випадку має особливо тяжкий перебіг, а смертність серед дітей досягає 90–95До високої летальності та інвалідизації хворих, що залишились живими, призводить ураження центральної нервової системи (ЦНС) та інших життєвоважливих органів.
На сьогодні в сучасній літературі докладно висвітлені біологічні властивості ВЗГ, форми його взаємодії з макроорганізмом, але особливості лабораторної діагностики, спектр клінічних проявів та вплив герпетичної інфекції на розвиток і перебіг критичних станів при інфекційній патології у дітей вивчені недостатньо, що і визначило напрямок наших досліджень.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертація є фрагментом спільної планової науково-дослідної роботи кафедри дитячих інфекційних хвороб Харківської медичної академії післядипломної освіти та Харківського НДI мікробіології та імунології ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ГЕРПЕТИЧНА IНФЕКЦIЯ В СТРУКТУРI КРИТИЧНИХ СТАНIВ ПРИ IНФЕКЦIЙНIЙ ПАТОЛОГIЇ У ДIТЕЙ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок