Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНИМИ СОЦІАЛЬНИМИ ГАРАНТІЯМИ В УКРАЇНІ

УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНИМИ СОЦІАЛЬНИМИ ГАРАНТІЯМИ В УКРАЇНІ

Назва:
УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНИМИ СОЦІАЛЬНИМИ ГАРАНТІЯМИ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,08 KB
Завантажень:
9
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
КРЕНТОВСЬКА Ольга Петрівна
УДК 351.84
УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНИМИ СОЦІАЛЬНИМИ
ГАРАНТІЯМИ В УКРАЇНІ
25.00.02 – механізми державного управління
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
КИЇВ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник –кандидат економічних наук
ПАЛІЙ Олена Михайлівна,
Національна академія державного управління при Президентові України, доцент кафедри європейської інтеграції.
Офіційні опоненти: | доктор наук з державного управління, професор | СИТНИК Григорій Петрович,
Національна академія державного управління при Президентові України, завідувач кафедри національної безпеки, декан факультету вечірньої форми навчання; |
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник | ЧЕРЕНЬКО Людмила Миколаївна,
Інститут демографії та соціальних досліджень Національної академії наук України, завідувач відділу досліджень рівня життя населення.
Провідна установа – | Національний інститут стратегічних досліджень, відділ гуманітарної політики, м. Київ |
Захист відбудеться 6 грудня 2005 р. о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.810.02 в Національній академії державного управління при Президентові України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 20, к.212.
Із дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії державного управління при Президентові України (03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 20).
Автореферат розісланий 4 листопада 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В.Жабенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Соціальна орієнтація державного управління зумовлена необхідністю впорядкування процесів суспільного розвитку, життєдіяльності суспільства шляхом узгодження різноманітних потреб, інтересів і форм діяльності відповідно до конституційних засад розбудови в Україні правової, соціальної держави. Це потребує формування відповідних механізмів державного регулювання соціально-економічних відносин, у тому числі створення системи державних соціальних гарантій.
Державні соціальні гарантії дають змогу реалізувати стратегічну мету сучасної цивілізованої держави – забезпечити високі стандарти життя та рівний доступ її громадян до суспільних благ та послуг. У країнах із соціально орієнтованою ринковою економікою ця мета досягається через виконання двох завдань – забезпечення високих стимулів до продуктивної праці, що створює стійку базу для самозабезпечення населення, і функціонування ефективної системи соціального захисту як механізму управління соціальними ризиками.
В Україні ці завдання залишаються невирішеними, що зумовлює велику увагу до цієї проблематики вчених та практиків. Нині поки що не склалась цілісна система державних соціальних гарантій, передусім через низький рівень доходів громадян від трудової діяльності, а також через методологічні помилки управління в процесі формування, обґрунтування та реалізації державних соціальних гарантій.
Державні соціальні гарантії розроблялися безсистемно, без урахування наукового обґрунтування, створення дієвих механізмів реалізації, визначення джерел фінансування. Види та форми їх надання не спрямовані на зменшення соціальної диференціації населення, утвердження принципів соціальної справедливості. Більшість із соціальних функцій держави не реалізується за кількісними і якісними параметрами, передбаченими законодавством України.
Держава недостатньо використовує нові форми управління, притаманні демократичному суспільству, такі як громадські обговорення, соціальний діалог, консультації, тристоронні переговори соціальних партнерів, що зумовлює неузгодженість інтересів різних соціальних груп, представників бізнесу і держави.
Це підтверджує необхідність теоретичного обґрунтування у вітчизняній науці процесу управління державними соціальними гарантіями та вироблення сукупності нових управлінських підходів держави до їх визначення, обґрунтування та здійснення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНИМИ СОЦІАЛЬНИМИ ГАРАНТІЯМИ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок