Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОКИСНО-ВІДНОВНІ РЕАКЦІЇ НА НАПІВПРОВІДНИКОВИХ АЛМАЗНИХ ТА АЛМАЗОПОДІБНИХ ЕЛЕКТРОДАХ

ОКИСНО-ВІДНОВНІ РЕАКЦІЇ НА НАПІВПРОВІДНИКОВИХ АЛМАЗНИХ ТА АЛМАЗОПОДІБНИХ ЕЛЕКТРОДАХ

Назва:
ОКИСНО-ВІДНОВНІ РЕАКЦІЇ НА НАПІВПРОВІДНИКОВИХ АЛМАЗНИХ ТА АЛМАЗОПОДІБНИХ ЕЛЕКТРОДАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,51 KB
Завантажень:
216
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЗАГАЛЬНОЇ ТА НЕОРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ
ім. В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
Федоришена Олена Миколаївна
УДК 541.138 : 546.26 - 162
ОКИСНО-ВІДНОВНІ РЕАКЦІЇ НА НАПІВПРОВІДНИКОВИХ АЛМАЗНИХ ТА АЛМАЗОПОДІБНИХ ЕЛЕКТРОДАХ
02.00.05- електрохімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
КИЇВ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в інституті загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського Національної Академії Наук України.
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Панов Едуард Васильович
Інститут загальної та неорганічної хімії
ім. В.І. Вернадського НАН України,
завідувач відділу
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Кублановський Валерій Семенович
Інститут загальної та неорганічної хімії
ім. В.І. Вернадського НАН України,
завідувач відділу
кандидат хімічних наук
Багрій Василь Андрійович
Інститут колоїдної хімії та хімії води
ім. В.А. Думанського НАН України
старший науковий співробітник
Захист відбудеться "11" жовтня 2007 р. о 10 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.218.01 в Інституті загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського Національної Академії Наук України за адресою: 03680, Київ-142, пр. Палладіна 32/34 (конференц-зал).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського Національної Академії Наук України за адресою: 03680, Київ-142, пр. Палладіна 32/34.
Автореферат розісланий "3" вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.х.н. Г.Г. Яремчук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Пошук корозійно стійкого, електрохімічно активного електродного матеріалу з високими каталітичними властивостями є актуальною метою електрохімії. Багатьом із вказаних вимог можуть задовольнити електроди на основі алмазних та алмазоподібних матеріалів. Успіхи, досягнуті за останні роки в області синтезу та цілеспрямованої зміни властивостей (особливо електрофізичних) алмазоподібних матеріалів, дозволяють сподіватися на перспективність їх як електродних матеріалів. Наприклад, введення легуючої добавки в процесі синтезу алмазних матеріалів дозволило збільшити їх електропровідність на декілька порядків, та отримати матеріали з напівпровідниковими та, навіть, напівметалічними властивостями. Осадження на поверхню алмазних матеріалів малих концентрацій металу-каталізатора платинової групи надає їм електрокаталітичних властивостей.
Для алмазних матеріалів область ідеальної поляризації (вікно потенціалів до розкладання фонового електроліту) у водних розчинах електролітів H2SO4, KCl, KOH складає 2 – 3 В, що значно більше, ніж для відомих металевих електродів. Це дозволяє реалізувати у водних електролітах реакції, які протікають при високих катодних та анодних потенціалах. Ці матеріали виявляють також вибірність, чутливість до невисоких концентрацій реагентів, корозійну стійкість в надзвичайно агресивних середовищах. Це дає змогу сподіватися на можливість використання їх в електроаналізі, електросинтезі, при електрохімічній деструкції екологічно небезпечних речовин.
В Інститутах Національної академії наук України синтезовано ряд алмазних та алмазоподібних матеріалів широкого призначення. Це в першу чергу монокристали та полікристалічні плівки алмазу, плівки аморфного вуглецю. В зв’язку з цим актуальною є оцінка електрохімічної активності таких матеріалів та можливості створення на їх основі корозійно стійких електродів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана відповідно до планів науково-дослідних робіт Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського: “Гетерогенний синтез в іонних розплавах вуглецево- та кисеньвмісних фаз та електрохімічні властивості функціональних матеріалів на їх основі”, номер держреєстрації 0103U005372 (2003-2005 р.); “Синтез у сольових розплавах розмірно-функціональних допованих фаз графіту, ряду оксидів та їх властивості”, номер держреєстрації 0106U004700 (2006-2008 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ОКИСНО-ВІДНОВНІ РЕАКЦІЇ НА НАПІВПРОВІДНИКОВИХ АЛМАЗНИХ ТА АЛМАЗОПОДІБНИХ ЕЛЕКТРОДАХ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок