Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ЯКОСТІ ДІЄТИЧНОЇ ДОБАВКИ “ГЕМОВІТАЛ” ТА БОРОШНЯНИХ ВИРОБІВ З ЇЇ ВИКОРИСТАННЯМ

ФОРМУВАННЯ ЯКОСТІ ДІЄТИЧНОЇ ДОБАВКИ “ГЕМОВІТАЛ” ТА БОРОШНЯНИХ ВИРОБІВ З ЇЇ ВИКОРИСТАННЯМ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ЯКОСТІ ДІЄТИЧНОЇ ДОБАВКИ “ГЕМОВІТАЛ” ТА БОРОШНЯНИХ ВИРОБІВ З ЇЇ ВИКОРИСТАННЯМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,50 KB
Завантажень:
354
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ХАРЧУВАННЯ ТА ТОРГІВЛІ
ВІННІКОВА ВЛАДИСЛАВА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 664.64.016:664.66
 
ФОРМУВАННЯ ЯКОСТІ ДІЄТИЧНОЇ ДОБАВКИ “ГЕМОВІТАЛ”
ТА БОРОШНЯНИХ ВИРОБІВ З ЇЇ ВИКОРИСТАННЯМ
Спеціальність 05.18.15 – товарознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному університеті харчування та торгівлі Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Євлаш Вікторія Владленівна,
Харківський державний університет
харчування та торгівлі, доцент кафедри
гігієни харчування та мікробіології
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Дорохович Антонелла Миколаївна,
Національний університет
харчових технологій, професор
кафедри технології хліба,
кондитерських, макаронних виробів
і харчоконцентратів
кандидат технічних наук, доцент
Ващенко Валентина Вікторівна,
Київський національний
торговельно-економічний
університет, доцент кафедри
товарознавства та експертизи
харчових продуктів
Захист відбудеться “  3  ” квітня 2008 р. о   14   годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.088.01 Харківського державного університету харчування та торгівлі за адресою: вул. Клочківська, 333, м. Харків, 61051.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного університету харчування та торгівлі за адресою: вул. Клочківська, 333, м. Харків, 61051.
Автореферат розісланий “ 29 ”  лютого  2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.А. Дубініна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Згідно з оцінками експертів ВООЗ здоров'я людини майже на 40% зумовлене якістю продуктів харчування, особливо їх біологічною цінністю. Дані наукових досліджень щоденних раціонів різних груп населення, проведених в останні роки, переконливо доводять, що у структурі харчування населення України спостерігається певний дефіцит м’яса та м’ясопродуктів, молока та молокопродуктів та ін., а застосування стимуляторів, антибіотиків і гормонів під час годування тварин, тривале транспортування, консервування продуктів харчування, технології рафінування обробки сировини відбиваються на дефіциті вітамінів, заліза, йоду, селену, кальцію та ін.
Залізодефіцитними станами різної етіології страждає одна третина населення планети. Причина – незбалансованість надходження й виведення заліза організмом. До організму під час харчування потрапляє два види заліза: гемове, що міститься в м’ясі та м’ясопродуктах, та негемове, що вміщає рослинність. Проблема поширеності дефіциту заліза зумовлює необхідність розробки способів його лікування та профілактики. Існують такі напрями рішення даної проблеми: медикаментозне – призначення заліза у формі таблеток, і дієтичне – оптимізація структури харчування. Останній напрям полягає у збагаченні харчових продуктів залізом.
В Україні традиційно високе споживання борошняних виробів. Тому багато наукових робіт присвячено їх збагаченню залізовмісними добавками. Значний внесок у створенні технологій та формуванні асортименту продуктів харчування, збагачених мінеральними елементами, внесли В.Ю. Міцик, М.О. Файвішевський, Л.В.  Антипова, А.М.  Дорохович, Л.Ю.  Арсеньєва, К.Г.  Іоргачова, Л.В. Капрельянц. Незважаючи на певні досягнення, проблему збагачення залізом борошняних виробів повністю не вирішено: залізо неорганічної природи всмоктується в організмі лише на 10% на відміну від гемового, відповідний показник якого у декілька разів вищий.
Таким чином, задоволення потреб споживачів шляхом формування асортименту та якості борошняних виробів з легкозасвоюваним гемовим залізом є актуальним як для масового, так і лікувально-профілактичного харчування.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до основних наукових напрямів досліджень Харківського державного університету харчування та торгівлі, а саме за темами: №20-02-04Б “Разработка технологии хлебобулочных и кондитерских изделий с использованием пищевой добавки, содержащей гемовое железо”; №7-04-06Б (01104U002578) “Формування якості БАД з крові забійних тварин і її використання у лікувально-профілактичному харчуванні”; №7-05-07Б (0105U002059) “Наукове обґрунтування технології продуктів харчування з функціональними властивостями”.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ЯКОСТІ ДІЄТИЧНОЇ ДОБАВКИ “ГЕМОВІТАЛ” ТА БОРОШНЯНИХ ВИРОБІВ З ЇЇ ВИКОРИСТАННЯМ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок