Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПАРТИЗАНСЬКИЙ ТА ПІДПІЛЬНИЙ РУХ У ДОНБАСІ В РОКИ ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ВІЙНИ (серпень 1941 - вересень 1943 рр.)

ПАРТИЗАНСЬКИЙ ТА ПІДПІЛЬНИЙ РУХ У ДОНБАСІ В РОКИ ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ВІЙНИ (серпень 1941 - вересень 1943 рр.)

Назва:
ПАРТИЗАНСЬКИЙ ТА ПІДПІЛЬНИЙ РУХ У ДОНБАСІ В РОКИ ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ВІЙНИ (серпень 1941 - вересень 1943 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,34 KB
Завантажень:
476
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Бровар Олександр Віталійович
УДК 94(477.6) “1941/1943”
ПАРТИЗАНСЬКИЙ ТА ПІДПІЛЬНИЙ РУХ У ДОНБАСІ
В РОКИ ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ВІЙНИ
(серпень 1941 - вересень 1943 рр.)
07.00.01 – Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Донецького національного університету
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор
заслужений працівник освіти України
Добров Петро Васильович,
завідувач кафедри історії України
Донецького національного університету
Офіційні опоненти – доктор історичних наук,
старший науковий співробітник
Лисенко Олександр Євгенович,
завідувач відділу історії Другої світової війни
Інституту історії України НАН України
доктор історичних наук, професор
Кравченко Володимир Іванович,
професор кафедри історії України та
філософії права Донецького інституту
внутрішніх справ МВС України
Провідна установа – Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна
Міністерства освіти і науки України
кафедра історії України (м. Харків)
Захист відбудеться “17” квітня 2003 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.02 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою:83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, 2 корпус, ауд.32.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий “14” березня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В. Крапівін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження обумовлена нагальною потребою вивчення історії на засадах нових концептуально-методологічних підходів. Сучасний період національно-державного відродження України супроводжується зростанням зацікавленості широких громадських кіл до історичного минулого свого народу. Серед багатьох проблем вітчизняної історії з погляду сьогодення певного уточнення та доповнення заслуговують деякі аспекти, пов’язані з Великою Вітчизняною війною.
Незважаючи на те, що за півроку після початку війни майже вся територія України була окупована, прагнення народу до волі та незалежності не були зломлені. На захоплених ворогом українських землях розгорнулася боротьба проти загарбників, яка поступово набула характеру всенародної.
Тому серед найважливіших проблем вітчизняної історіографії не втрачають своєї актуальності питання стосовно антифашистської боротьби в різних регіонах України. Необхідність наукового аналізу цієї проблеми зумовлена тим, що сьогодні, коли Україна стала суверенною державою, потрібен новий, неупереджений та дійсно об’єктивний підхід до проблеми боротьби українського народу за свою незалежність на різних історичних етапах, що допоможе більш повніше розкрити його духовні можливості та дозволить, завдяки новим фактам, деталізувати події того часу та дійти більш аргументованих висновків, посприяє патріотичному вихованню, формуванню національної гідності та історичної свідомості сучасної молоді.
Останнім часом воєнне минуле нашого народу розглядається та оцінюється вже зовсім не так однобічно, а тому – більш уважніше і прискіпливіше. Врахування позитивного та негативного досвіду становлення партизанського та підпільного руху, визначення ролі людського чинника в екстремальних умовах війни мають допомогти зрозуміти та осмислити проблеми сьогодення.
Тож, на думку автора, науково обґрунтований та виважений аналіз сутності розгортання руху Опору в Донбасі є гостро актуальним, оскільки підіймає широке коло питань теоретичного і практичного характеру.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана у межах держбюджетної теми Донецького національного університету “Актуальні проблеми історії України” (номер державної реєстрації – 0101U005383).
Об’єктом дослідження виступає партизанський та підпільний рух на території Донбасу під час окупації регіону, як складова частина загальноукраїнської антифашистської боротьби в роки Великої Вітчизняної війни.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ПАРТИЗАНСЬКИЙ ТА ПІДПІЛЬНИЙ РУХ У ДОНБАСІ В РОКИ ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ВІЙНИ (серпень 1941 - вересень 1943 рр.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок