Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Ефективність розвантажувально-дієтичної терапії в поєднанні з гірудотерапією у хворих на ішемічну хворобу серця

Ефективність розвантажувально-дієтичної терапії в поєднанні з гірудотерапією у хворих на ішемічну хворобу серця

Назва:
Ефективність розвантажувально-дієтичної терапії в поєднанні з гірудотерапією у хворих на ішемічну хворобу серця
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,23 KB
Завантажень:
64
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Івано-франківська державна медична академія
Радецька Людмила Володимирівна
УДК 616.12 – 005.4 – 085.827.24.811.2
Ефективність розвантажувально-дієтичної терапії в поєднанні з гірудотерапією у хворих на ішемічну хворобу серця
14.01.02 – внутрішні хвороби
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Івано-Франківськ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Тернопільській державній медичній академії
ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор КУЗІВ Петро Петрович, Тернопільська державна медична академія
ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України, кафедра шпитальної терапії №1, завідувач кафедри.
Офіційні опоненти:
Доктор медичних наук, професор ШВЕД Микола Іванович, Тернопільська державна медична академія ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України, кафедра факультетської терапії, завідувач кафедри.
Доктор медичних наук, професор ШУМАКОВ Валентин Олександрович, інститут кардіології ім. М.Д. Стражеска АМН України, керівник відділу інфаркту міокарда та відновлювального лікування.
Провідна установа –
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України (м. Київ), кафедра факультетської терапії №2.
Захист дисертації відбудеться 20.03.2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 20.601.01 Івано-Франківської державної медичної академії МОЗ України (76000, м. Івано-Франківськ, вул. Галицька, 2)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Івано-Франківської державної медичної академії МОЗ України за адресою: 76000, м. Івано-Франківськ, вул. Галицька, 7.
Автореферат розісланий 16.02.2001 року
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, доктор мед. наук, професор Оринчак М.А.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Ішемічна хвороба серця (ІХС) є однією із найважливіших проблем сучасності. В Європі від ІХС кожні 18 місяців помирає 1 млн. жителів. Смертність від серцево-судинних захворювань в Україні в 1998 році склала в структурі загальної смертності 58 % (смертність від раку – в 4 рази менша) (Г.В. Дзяк, Е.А. Коваль, 1999).
Згідно з рекомендаціями Європейського товариства кардіологів (1997 р.), метою лікування стабільних форм ІХС сьогодні є поліпшення прогнозу шляхом запобігання виникненню інфаркту міокарда і смерті, для досягнення якої слід спробувати досягти регресу коронарного атеросклерозу і попередити виникнення ускладнень, зокрема тромбозу.
Медикаментозне лікування, яке застосовується в наш час з використанням нітратів, бета-блокаторів, антагоністів кальцію, аспірину та ін., сприяє стабілізації процесу, призводить до тривалої ремісії (Мала Л.Т. и соавт., 1998; Амосова Е.Н., 1999; Бобров В.А. и соавт., 1999; робоча група Європейського товариства кардіологів, 1997; друга об'єднана робоча група Європейського та інших товариств з профілактики ішемічної хвороби серця, 1998), проте світовий досвід показує, що реальний шлях боротьби з ІХС полягає не тільки в медикаментозній терапії, а й у впровадженні здорового способу життя, складовою частиною якого є розвантажувально-дієтична терапія (РДТ).
РДТ – метод лікування, який, з одного боку, є різновидом дієтотерапії, а з іншого – неспецифічним фізіологічним стресом, що зумовлює мобілізацію внутрішніх саногенних сил організму хворого (Ю.С.Николаев, 1981; П.П.Кузів, 1993; О.Й.Бакалюк, 1994; Е.Й.Архій, 1996). Не дивлячись на значні досягнення, до теперішнього часу метод недостатньо вивчений і апробований у хворих на ІХС. Наявні повідомлення про можливість його застосування в комплексній терапії ІХС нечисленні, іноді суперечливі, переважно мають описовий характер одиничних спостережень. Досліджень, що дають кількісно-якісну характеристику ефективності РДТ, її порівняльного аналізу з традиційними методами лікування, які б дозволяли зробити висновок про доцільність застосування у хворих на ІХС, проводилось недостатньо. Вищенаведене підтверджує актуальність подальшого вивчення впливу РДТ у хворих на ІХС, що має наукове і практичне значення для лікування та профілактики вказаної патології.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Ефективність розвантажувально-дієтичної терапії в поєднанні з гірудотерапією у хворих на ішемічну хворобу серця

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок