Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АДАПТИВНІ МЕТОДИ ОБРОБКИ СТОХАСТИЧНИХ ПОЛІВ СПОСТЕРЕЖЕНЬ

АДАПТИВНІ МЕТОДИ ОБРОБКИ СТОХАСТИЧНИХ ПОЛІВ СПОСТЕРЕЖЕНЬ

Назва:
АДАПТИВНІ МЕТОДИ ОБРОБКИ СТОХАСТИЧНИХ ПОЛІВ СПОСТЕРЕЖЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,05 KB
Завантажень:
406
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
Попов Сергій Віталійович
УДК 681.513.6
АДАПТИВНІ МЕТОДИ ОБРОБКИ
СТОХАСТИЧНИХ ПОЛІВ СПОСТЕРЕЖЕНЬ
05.13.03 – системи і процеси керування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному технічному університеті радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Бодянський Євгеній Володимирович,
Харківський державний технічний університет радіоелектроніки,
професор кафедри штучного інтелекту.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, доцент Любчик Леонід Михайлович, Національний технічний університет “Харків-ський політехнічний інститут”, професор кафедри системного аналізу та управління;
доктор технічних наук, професор Путятін Євгеній Петрович, Харківський державний технічний університет радіоелектроніки, завідувач кафедри інформатики.
Провідна установа
Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, кафедра технічної кібернетики, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “21” червня 2001 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.02 у Харківському державному технічному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного технічного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розісланий “18” травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Безкоровайний В.В.


загальна характеристика роботи
Стохастичні поля спостережень охоплюють досить широке коло об’єктів дослідження, включаючи такі різні за своєю природою об’єкти, як фотографічні і телевізійні зображення, теплові поля, дані екологічного моніторингу, набори економічних показників, комбінації реалізацій одновимірних процесів тощо. Кожний з наведених прикладів має свої особливості, що можуть бути враховані при їх дослідженні, але всіх їх об’єднує одна спільна властивість, що дозволяє розглядати їх у цілому як поля – це двовимірне представлення, при якому природним шляхом враховуються взаємозв’язки між елементами, що знаходяться в сусідніх рядках і стовпцях. Тому в дисертаційній роботі не робиться акцент на будь-якому специфічному типі полів, наприклад, зображеннях, для яких можуть бути розроблені спеціалізовані методи обробки, малоефективні при роботі з іншими видами полів спостережень, отже, отримані результати виявляються інваріантними до конкретного типу полів.
Актуальність теми. У зв’язку з бурхливим зростанням продуктивності обчислювальної техніки все більшу увагу вчених привертають об’єкти дослідження, аналіз яких вимагає значних обчислювальних ресурсів. Одним з видів таких об’єктів є поля спостережень. Більшість об’єктів, що спостерігаються в природі і техніці, є стохастичними, тому що навіть якщо процес, що їх генерує, є суто детермінованим, практично завжди існують випадкові впливи і збурення, які призводять до виникнення стохастичних компонент. Поля спостережень не є винятком у цьому плані.
Як і у випадку аналізу інших видів даних, що спостерігаються, важливим етапом є їх попередня обробка з метою елімінації впливу стохастичних компонент і виділення корисної інформації на фоні завад. Ця задача розв’язується застосуванням методів фільтрації і згладжування. Іншим важливим видом обробки сигналів, наприклад, у задачах керування, є їхнє прогнозування, тобто оцінювання майбутнього значення сигналу за доступними на поточний момент спостереженнями. Ці задачі виникають і при роботі зі стохастичними полями спостережень.
Важливим аспектом проблеми обробки стохастичних полів спостережень є той факт, що більшість реальних даних, що спостерігаються, є нестаціонарними, тобто параметри процесу, що їх генерує, змінюються під час надходження спостережень.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: АДАПТИВНІ МЕТОДИ ОБРОБКИ СТОХАСТИЧНИХ ПОЛІВ СПОСТЕРЕЖЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок