Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ СУШІННЯ ЗЕРНА В СУШАРКАХ ПЕРІОДИЧНОЇ ДІЇ

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ СУШІННЯ ЗЕРНА В СУШАРКАХ ПЕРІОДИЧНОЇ ДІЇ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ СУШІННЯ ЗЕРНА В СУШАРКАХ ПЕРІОДИЧНОЇ ДІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,72 KB
Завантажень:
471
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
„ІНСТИТУТ МЕХАНІЗАЦІЇ ТА ЕЛЕКТРИФІКАЦІЇ
СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА”
Лісецький Віталій Олександрович
УДК 631.365
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ СУШІННЯ ЗЕРНА
В СУШАРКАХ ПЕРІОДИЧНОЇ ДІЇ
05.05.11. – “Машини i засоби механізації
сільськогосподарського виробництва”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Глеваха - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в лабораторії післязбиральної обробки зерна Національного наукового центру „Інститут механізації та електрифікації сільського господарства” Української академії аграрних наук.
Науковий керівник: доктор технічних наук, старший науковий співробітник Котов Борис Іванович, Національний науковий центр „Інститут механізації та електрифікації сільського господарства”, завідувач лабораторії післязбиральної обробки зерна
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Чурсінов Юрій Олексійович, Дніпропетровський державний аграрний університет, завідувач кафедри технології зберігання і переробки сільськогосподарської продукції
кандидат технічних наук, доцент
Спірін Анатолій Володимирович, Вінницький державний агротехнічний університет, доцент кафедри експлуатації МТП і ремонту машин
Провідна установа: Національний аграрний університет, Кабінет міністрів України, м. Київ.
Захист відбудеться „__27_”__травня_____ 2004р. о _____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 27.358.01 в ННЦ „ІМЕСГ” за адресою: 08631, с.м.т. Глеваха Київської області Васильківського району, ННЦ „ІМЕСГ”.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці ННЦ “ІМЕСГ” за адресою: 08631, с.м.т. Глеваха Київської області Васильківського району, ННЦ „ІМЕСГ”.
Автореферат розісланий „__26____” ___травня_______ 2004р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Адамчук В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми досліджень. У системі технологічних операцій післязбиральної обробки зерна найважливіше місце належить сушінню. Якісне сушіння не тільки забезпечує зберігання зібраного урожаю, запобігає його втратам, але у деяких випадках і підвищує якість готового продукту (продовольче зерно, фуражне, насіннєвий матеріал). У цілому по господарствам необхідно висушувати до 40...45% зібраного врожаю, а в окремі роки для деяких кліматичних зон України - до 70%.
Саме на цій стадії витрачається до 80% всієї енергії післязбиральної обробки зерна, а корисне використання енергії в самих зерносушарках складає до 40-45%.
Господарствами використовуються шахтні і барабанні сушарки вітчизняного виробництва та закордонні зразки колонкових, бункерних та шахтних сушарок періодичної дії. Найбільшого розповсюдження набули такі схеми проведення процесу сушіння зерна: прямотечійний режим (одноразове перепускання зерна), періодичний (багаторазове перепускання зерна), з послідовним перепусканням зерна через сушильні камери та сушіння в нерухомому шарі. Практична реалізація цих варіантів пов’язана з високими затратами енергії, реальні витрати рідкого палива для зниження вологості зерна з 20 до 14% становлять 9-11 кг рідкого палива на 1 т зерна. Такі показники витрат палива обумовлені недосконалістю технологій і конструктивними недоліками сушарок.
Не зважаючи на значну кількість теоретичних і експериментальних досліджень, присвячених загальній теорії сушіння, тепломасообміну та інтенсифікації процесів перенесення вологи, а також широкому впровадженню технологічних енергозаощаджувальних заходів у галузі енергозберігаючого сушіння, залишається багато не використаних резервів і дослідження в цьому напрямку залишаються актуальними і своєчасними.
Дана робота присвячена виявленню способів, дослідженню і обґрунтуванню раціональних режимів сушіння зерна і параметрів установок періодичної дії.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота пов’язана з програмами і планами держбюджетних і госпрозрахункових робіт ННЦ “ІМЕСГ”, а саме з темою: 02 “Розробити енерго- та ресурсоощадні технології та комплекси машин для вирощування, збирання, післязбиральної обробки та зберігання врожаю зернових і зернобобових культур, насінників трав, кукурудзи, соняшнику, сої”.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ СУШІННЯ ЗЕРНА В СУШАРКАХ ПЕРІОДИЧНОЇ ДІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок