Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ КАРТОГРАФУВАННЯ СТАНУ ГЕНОФОНДУ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ

ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ КАРТОГРАФУВАННЯ СТАНУ ГЕНОФОНДУ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ

Назва:
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ КАРТОГРАФУВАННЯ СТАНУ ГЕНОФОНДУ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,67 KB
Завантажень:
190
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія наук України
Інститут географії
ДУДУН ТЕТЯНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 912.43.33
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ
КАРТОГРАФУВАННЯ СТАНУ ГЕНОФОНДУ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ
Спеціальність 11.00.12 - географічна картографія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Київ - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті географії Національної академії наук України.
Науковий керівник - | доктор географічних наук
Пархоменко Галина Орестівна,
Інститут географії НАН України,
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: |
доктор географічних наук, професор
Левицький Іван Юрійович,
завідувач кафедри фізичної географії та картографії,
Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна,
доктор географічних наук, професор
Шевченко Віктор Олексійович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Провідна установа - |
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Міністерство освіти і науки України, м. Чернівці
Захист відбудеться “ 26 ” вересня 2005 р. о 10 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.163.01 при Інституті географії НАН України за адресою: 01034, Київ-34, Володимирська, 44
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту географії НАН України (01034, Київ-34, Володимирська, 44)
Автореферат розіслано “ ” серпня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, С. А. Лісовський
доктор географічних наук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Вивчення проблем стану генофонду населення України є особливо актуальним в останні 10-15 років, коли демографічна ситуація в нашій державі все ще залишається досить напруженою. Характерною особливістю природного руху населення України за 1960-1990 рр. було скорочення приросту, а з 1991 р. Україну охопила депопуляція населення, масштаби якої з кожним роком зростають. Напрями дослідження цих проблем було визначено у 1991 році, коли було задіяно Державну комплексну програму “Здоров’я населення”. Про важливість дослідження і вирішення проблем захисту генофонду населення від виродження свідчить той факт, що в травні 2003 р. відбулися Парламентські слухання на тему: “Демографічна криза в Україні, її причини та наслідки”.
Перший з розділів цієї програми (“Захист генофонду населення”) містив питання, які потрібно було опрацьовувати різним фахівцям - медикам, генетикам, гігієністам, медико-географам, картографам. Серед завдань, орієнтованих на генетико-біологічні, медичні та санітарно-гігієнічні аспекти досліджень, було поставлене завдання наукової розробки атласу, присвяченого проблемам захисту генофонду населення України. По закінченні проектів, що ввійшли в програму 1991-1996 рр., дослідження продовжуються і тепер.
Дисертацію виконано з урахуванням аналізу загальнотеоретичних і методологічних положень географічної, демографічної та картографічної наук. Проблеми географії населення вивчались на основі праць Доценка А.І., Загороднього В.В., Пітюренка Ю.І., Фащевського М.І. й інших науковців. Дослідження закономірностей розвитку народонаселення та окремих демографічних процесів здійснено за допомогою праць Лібанової Е.М., Прибиткової І.М., Стешенко В.В.. Застосовані положення загальної теорії картографії, картографічного моделювання, методики картографування населення, системно-структурного аналізу які викладені у працях Берлянта О.М., Євтеєва О.О., Жупанського Я.І., Золовського А.П., Козаченко Т.І., Левицького І.Ю., Лютого О.О., Пархоменко Г.О., Руденка Л.Г., Саліщева К.О..
Вивчення стану генофонду населення досі не входило до сфери проблемно-орієнтованого картографування так само, як стан генофонду населення не був об’єктом картографічних досліджень. Виходячи з розуміння важливості вирішення сучасних проблем захисту генофонду населення України, можна вважати актуальними картографічні дослідження стану генофонду населення взагалі, й в Україні зокрема. Для вирішення проблем захисту генофонду населення першочерговим питанням є визначення чинників, що становлять загрозу генофондові, форм і видів порушень генофонду, які породжують необхідність його захисту.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ КАРТОГРАФУВАННЯ СТАНУ ГЕНОФОНДУ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок