Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІЯЛЬНІСТЬ БІБЛІОТЕК ПО ФОРМУВАННЮ ЕКОЛОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ ДІТЕЙ (друга половина ХХ ст.)

ДІЯЛЬНІСТЬ БІБЛІОТЕК ПО ФОРМУВАННЮ ЕКОЛОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ ДІТЕЙ (друга половина ХХ ст.)

Назва:
ДІЯЛЬНІСТЬ БІБЛІОТЕК ПО ФОРМУВАННЮ ЕКОЛОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ ДІТЕЙ (друга половина ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,96 KB
Завантажень:
438
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КУЛЬТУРИ і МИСТЕЦТВ
РОМАНЧЕНКО Інна Григорівна
УДК 01:02:54-53
ДІЯЛЬНІСТЬ БІБЛІОТЕК ПО ФОРМУВАННЮ
ЕКОЛОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ ДІТЕЙ
(друга половина ХХ ст.)
07.00.08 – книгознавство,
бібліотекознавство, бібліографознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
КИЇВ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті культури і мистецтв Міністерства культури і туризму України, м. Київ.
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Новальська Тетяна Василівна,
Київський національний університет
культури і мистецтв, професор кафедри
бібліотекознавства та інформаційних ресурсів
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор,
Сенченко Микола Іванович,
Книжкова палата України, директор;
кандидат історичних наук
Добко Тетяна Василівна,
Національна бібліотека ім. В.І. Вернадського,
завідувач відділом
Провідна установа: Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра новітньої історії України
Захист відбудеться “13” червня 2006 р. о 15.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.807.01 у Київському національному університеті культури і мистецтв за адресою: 01601, м. Київ, вул. Щорса, 36.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01601, м. Київ, вул. Щорса, 36).
Автореферат розісланий 11 травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В.Коваленко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. ХХ століття і, зокрема, друга його половина в історії цивілізації відзначена посиленням антропогенного впливу на екологічні системи.
Світові глобалізаційні процеси, запровадження інноваційних технологій, сприяючи прогресу в багатьох сферах суспільного виробництва спричиняють водночас негативний вплив на навколишнє природне середовище, призводять до виснаження природних ресурсів, деградації природного і рослинного світу, надмірного накопичення промислових відходів, суттєво знижують якість середовища проживання, порушують екологічні права людини, є причиною зростання рівня захворюваності населення, особливо дітей.
Зазначене ставить на порядок денний проблему вибору ефективних заходів щодо подолання кризових явищ у сфері екології, створення дієвих механізмів забезпечення сталого розвитку України, одним з головних завдань вирішення якої є формування екологічної культури населення.
В умовах розбудови національної системи освіти та демократизації освітянської діяльності здійснюється координація зусиль центральних та регіональних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, наукових, культурних установ, громадських організацій та сім’ї на подальше становлення та розвиток еколого-натуралістичної освіти в Україні. Особливу роль у цьому мають відіграти бібліотеки, які посідають провідне місце в інформаційному забезпеченні суспільства.
Соціально-економічні перетворення в Україні, пов’язані з розвитком нових ринкових умов економіки, реформуванням освіти, орієнтацією на загальнолюдські цінності, підвищенням інтелектуального та духовного рівня особистості дитини потребують підвищення бібліотечно-інформаційного обслуговування дітей літературою екологічного спрямування.
Головними завданнями діяльності бібліотек по формуванню екологічної культури читачів є забезпечення систематичної і оперативної інформації про літературу з екологічної тематики, формування цілісного уявлення про документні масиви екологічного спрямування, задоволення і формування інформаційних потреб та інтересів дітей з вищезазначеної проблеми, сприяння соціалізації дітей, усвідомленню ними громадянської позиції щодо охорони навколишнього природного середовища, розвитку соціальної активності, гуманістичної спрямованості особистості, забезпечення можливостей для постійного зростання її інтелектуального і духовного потенціалу, готовності до самоосвітньої діяльності та професійного самовизначення.
Рівень актуалізації досліджуваної проблеми підвищується у зв’язку з приписами Конституції України (1996 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ДІЯЛЬНІСТЬ БІБЛІОТЕК ПО ФОРМУВАННЮ ЕКОЛОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ ДІТЕЙ (друга половина ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок