Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ЙОННА АГРЕГАЦІЯ В ПОЛІУРЕТАНОВИХ ЙОНОМЕРАХ З ЗАРЯДАМИ У ГНУЧКИХ БЛОКАХ

Загрузка...

ЙОННА АГРЕГАЦІЯ В ПОЛІУРЕТАНОВИХ ЙОНОМЕРАХ З ЗАРЯДАМИ У ГНУЧКИХ БЛОКАХ / сторінка 2

Назва:
ЙОННА АГРЕГАЦІЯ В ПОЛІУРЕТАНОВИХ ЙОНОМЕРАХ З ЗАРЯДАМИ У ГНУЧКИХ БЛОКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,39 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Дана робота проводилась у рамках досліджень ІХВС НАН України згідно темі: ”Встановлення взаємозв'язків морфології, йонної агрегації та динаміки полімерних ланцюгів з характеристиками йонної провідності твердих полімерних електролітів” (1997-1999 рр.; № державної реєстрації 0100U02069).
Мета і задачі дослідження. Метою даної роботи було:
визначити характер йонної агрегації в ПУ з карбоксильними і карбоксилатними групами в складі гнучкого сегменту та розмірів жорсткого блоку на морфологію і властивості йоновмісних сегментованих ПУ.
В задачі дослідження входило:
1) Визначення особливостей тонкої структури та морфології йоновмісних ПУ в з карбоксильними і карбоксилатними групами в гнучких сегментах з застосуванням методик ширококутового (ШКРРП), малокутового розсіювання рентгенівських променів (МКРРП), диференціальної скануючої калориметрії (ДСК) та діелектричної релаксаційної спектроскопії (ДРС).
2) Визначення розмірів та складу елементів гетерогенної структури досліджуваних ПУ йономерів шляхом моделювання профілю йонних піків на кривих МКРРП.
3) Визначення можливостей регулювання мікрофазової структури даних ПУ йономерів шляхом варіювання довжини жорсткого блоку та типу протиіона.
4) Визначення характеристик дипольної релаксації та релаксації йонної провідності йоновмісних ПУ і з'ясування впливу особливостей їх морфології і тонкої структури на йонну провідність.
Об'єктами досліджень був ряд модельних сегментованих ПУ з йонною функцією (карбоксильними чи карбоксилатними групами) у складі гнучкого поліетерного сегмента та різною довжиною жорсткого сегмента, синтезованих в ІХВС НАН України.
Наукова новизна. Даною роботою вперше розпочаті комплексні дослідження структури, морфології, теплофізичних та релаксаційних властивостей сегментованих йоновмісних ПУ з йонними групами в поліетерних сегментах. Вперше отримані характеристики агрегації ПУ йономерів, що включають розміри йонних агрегатів, особливості їх розподілу в рамках традиційної мікрофазової структури сегментованих поліуретанів, електронну густину йонних агрегатів та особливості її радіального розподілу.
Показано, що заміна карбоксильних груп ПУ на відповідні карбоксилатні (лужних металів) групи приводить до формування радикально нового для ПУ структурного стану, який характеризується співіснуванням морфології типового для ПУ мікрофазового розділення жорстких та гнучких блоків та сегрегації йонних груп в збагачених гнучколанцюговими сегментами прошарках між жорстколанцюговими доменами.
Встановлено, що високий рівень катіонної провідності даних йоновмісних ПУ може бути реалізованим при повній відсутності агрегованих групп, що включають носії зарядів. У випадку досліджуваних ПУ це реалізується для систем з карбоксильними групами в поліетерних ланцюгах. Розвиток мікрофазової сегрегації жорстких блоків даних йоновмісних ПУ внаслідок збільшення концентрації жорстколанцюгової складової, яке зазвичай поліпшує механічні властивості поліуретанів, приводить до суттєвого зниження рівня йонної провідності для всіх йоновмісних ПУ даного типу.
Практична цінність. Встановлені взаємозв'язки теплофізичних, структурних, релаксаційних характеристик з особливостями йонної провідності та запропонована модель двохрівневої морфології створюють засади для цілеспрямованого регулювання провідності ПУ, як твердих катіонопровідних електролітів для хімічних джерел струму.
Апробація роботи. Загальні положення даної дисертаційної роботи доповідались на: VIII Українській конференції з високомолекулярних сполук (Київ, 1996), Міжнародній конференції "Molecular order and mobility in polymer systems" (Санкт-Петербург, 1996), VI Міжнародній конференції з хімії і фізикохімії олігомерів (Казань, 1997), I Міжнародній конференції "Релаксаційні явища конденсованого стану речовини" (Полтва, 1998), European Conference on Macromolecular Physics, (Potsdam, Germany, 1999), 3 Міжнародній конференції “Electronic processes in Organic Materials” (м. Харків, Україна, 2000 р.), Польсько-Українській конференції “Polymer in special applications” (м.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ЙОННА АГРЕГАЦІЯ В ПОЛІУРЕТАНОВИХ ЙОНОМЕРАХ З ЗАРЯДАМИ У ГНУЧКИХ БЛОКАХ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок