Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: ЙОННА АГРЕГАЦІЯ В ПОЛІУРЕТАНОВИХ ЙОНОМЕРАХ З ЗАРЯДАМИ У ГНУЧКИХ БЛОКАХ

ЙОННА АГРЕГАЦІЯ В ПОЛІУРЕТАНОВИХ ЙОНОМЕРАХ З ЗАРЯДАМИ У ГНУЧКИХ БЛОКАХ / сторінка 5

Назва:
ЙОННА АГРЕГАЦІЯ В ПОЛІУРЕТАНОВИХ ЙОНОМЕРАХ З ЗАРЯДАМИ У ГНУЧКИХ БЛОКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,39 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Спостерігається тенденція до росту R1 і RCA зі збільшенням атомного номера протийона. Значення Vp1/3 і 2RCA близькі одні до одних, що добре узгоджується з високим ступенем сегрегації йонних груп. Збільшення значень g зі збільшенням атомного номера протийона узгоджується зі збільшенням відстані аніон-катіон від 0,2 нм (для йона Li+) до 0,273 нм (для йона К+) і, відповідно, зі збільшенням дипольного моменту йонної пари.
Отже можна відзначити особливості морфології ПУ йономерів з йонною функцією у складі гнучкого сегмента. До вищевказаних структурних особливостей досліджуваних нами поліуретанових йономерів слід додати виявлення радикально нового для полімерів такого типу структурного стану, що характеризується співіснуванням морфології мікрофазового розділення сегментів та сегрегації йонних груп. Для йономерів серії М1В1 періодичність поліуретанових мікродоменів становила 17 нм, а розміри йонних агрегатів біля 6 нм. Таким чином, йонні агрегати в досліджених ПУ йономерах розміщуються в межах міждоменних гнучколанцюгових шарів, товщина яких приблизно вдвічі перевищує розміри йонних агрегатів.
Визначені особливості морфології йономерних ПУ з йонною функцією у складі гнучкого блоку: показано, що для ПУ йономерів даного класу, поряд з звичайною для сегментованих ПУ мікрофазовою жорсткодоменною структурою формується мультиплетно-кластерна морфологія йонних агрегатів, ступінь утворення якої залежить від довжини жорсткого блоку та атомного номера протийона.
Дослідження особливостей ПУ з карбоксильними/карбоксилатними
групами у складі гнучкого сегменту методом ДСК
Аналіз термограм досліджуваних ПУ йономерів (рис.6) свідчить, що ендотерма плавлення гнучколанцюгових блоків проявляється лише на кривій М1В0Н. Це свідчить про те, що в поліуретанах даного ряду гнучкі сегменти зберігають здатність до кристалізації тільки за умови мінімальної довжини жорстких блоків (один фрагмент МДІ). Зростання довжини жорстких блоків веде до утруднення кристалізації гнучколанцюгового компонента. На усіх представлених кривих (в інтервалі температур від –75оС до –45оС) проявляється стрибок теплоємності, який відповідає переходу скло-рідина у гнучколанцюговій компонеті досліджуваних сполук. З термограм видно, що значення Tg,s значно перевищують температуру склування чистого ПТМГ (-88оС). Таке підвищення Tg,s звичайно пов'язують з входженням в гнучколанцюгові області молекулярних фрагментів сполук з більшою температурою склування (в даному випадку МДІ і ПМА), а зростання ширини зони склування - з переходом від однофазної системи до мікрофазово розшарованої. Останнє, очевидно, спостерігається при формуванні жорстколанцюгових доменів М1В1 в результаті подовження жорстких блоків. В ПУ з більшою довжиною жорстких блоків даний ефект зберігається.
На рис.7. показані криві залежності експериментальних значень температур склування (Tg,s) і відповідні теоретичні величини Tgо від вмісту жорсткого блока
(розрахунки значень Tgо проводились за рівнянням Фокса у припущенні однофазності системи:
1/ Tgо= (w1)/ Tg1 + (1- w1)/ Tg2 ,
де Tg1 – температура склування поліетерного блоку (-88 оС), Tg2 – температура склування жорсткого блоку (109 оС), w1 – масова частка гнучколанцюгової фази.
Рис.6. Термограми ПУ М1В(0ё3, 5)Н (a) та М1В(0ё3,5)Na (b).
Відзначимо, що пряма, проведена через точки, що відповідають значенням Tg,s для М1В0Na і М1В1Na, проходить близько до теоретичної залежності, але нижче останньої. Це свідчить про те, що в двох даних ПУ йономерах існує фаза, температура склування якої нижча за температуру склування повністю гомогенної системи з тим же співвідношенням компонентів. В такій фазі частка гнучколанцюгового компонента має бути вищою, ніж у гомогенній системі. Ясно, що це можливо лише за умов негомогенного розподілу гнучко- і жорстколанцюгових блоків. З рисунка можна зробити висновок, що точка зламу залежності Tg,s від вмісту жорстких блоків припадає на М1В1Н. Після досягнення величини Tg,s значення, характерного для цього ПУ, темп її зростання зменшується, а на рівні, характерному для М1В2Н, припиняється.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ЙОННА АГРЕГАЦІЯ В ПОЛІУРЕТАНОВИХ ЙОНОМЕРАХ З ЗАРЯДАМИ У ГНУЧКИХ БЛОКАХ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок