Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ЙОННА АГРЕГАЦІЯ В ПОЛІУРЕТАНОВИХ ЙОНОМЕРАХ З ЗАРЯДАМИ У ГНУЧКИХ БЛОКАХ

Загрузка...

ЙОННА АГРЕГАЦІЯ В ПОЛІУРЕТАНОВИХ ЙОНОМЕРАХ З ЗАРЯДАМИ У ГНУЧКИХ БЛОКАХ / сторінка 7

Назва:
ЙОННА АГРЕГАЦІЯ В ПОЛІУРЕТАНОВИХ ЙОНОМЕРАХ З ЗАРЯДАМИ У ГНУЧКИХ БЛОКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,39 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Ці особливості найбільш виражені на частотних залежностях Мўў. Вони проявляються в вигляді максимумів при значеннях частот fm1 і fm2, які відносяться, відповідно, до релаксації провідності (при нижчих частотах), і a-релаксації (при вищих частотах). Ширина на половині висоти (ШПВ) піків a-релаксації ПУ з карбоксильними/карбоксилатними групами становить близько двох декад, що свідчить про широкий розподіл часів релаксації і є типовим для процесів структурної релаксації більшості полімерних систем. Значення ШПВ максимумів, що відповідають релаксації провідності для систем обох типів приблизно становлять 1,4 декади. Як відомо з літератури, така ширина відповідає єдиному часу релаксації. Таким чином, протонна (чи йонна) провідність в досліджуваних поліуретанах відповідає процесу з одним часом релаксації, що є характерною особливістю полімерних електролітів, в яких вміст дисоційованої солі не перевищує кількох процентів і зв'язок між мікроброунівським рухом ланцюгів і релаксацією провідності досить слабкий. При підвищенні температури положення обох релаксаційних піків зсуваються до вищих значень частоти (відповідно, часи релаксації зменшуються). Наслідком переходу карбоксильних форм ПУ до карбоксилатних є зсув положень релаксаційних піків на частотних залежностях Мўў, зумовлених релаксацією провідності, до нижчих значень частоти. Піки a-релаксації при цьому зсуваються до більш високих значень. Цей факт є наслідком зменшення числа носіїв заряду. Його причиною є іммобілізація значної частини носіїв заряду в мультиплетно-кластерних утвореннях.
Залежності від 1/T значень логарифму fm2 в низькотемпературній області і fm1 і sdc в високотемпературній (рис.10) не відповідають залежності арреніусового типу, яка має бути прямолінійною. Тому ми апроксимували їх використовуючи рівняння Фогеля-Таммана-Фульчера (ФТФ-формалізм), залежністю
fm1 = Af exp (-B f1/(T - T0)) (1)
для a-релаксації і
fm2 = Af exp (-B f2/(T - T0)) (2)
для релаксації провідності.
В рамках такого формалізму залежності логарифмів частотних положень піків релаксації та значень провідності постійного струму від 1/(T - T0) описуються прямою, нахил якої відповідає значенню параметра В (енергії псевдоактивації відповідного процесу)
На рис.10 представлені експериментальні залежності від оберненої температури частотних положень піків a-релаксації і піків релаксації провідності, апроксимовані рівняннями (1) і (2). З рисунків видно, що рівні значень частот релаксації провідності на 2-3 порядки величини перевищують рівні значень частот релаксації провідності. Це означає, що процес структурної релаксації відбувається значно швидше, ніж дифузія носіїв заряду.
Рис.10.- Експериментальні залежності від оберненої температури частотних положень піків a-релаксації (fm2) і піків релаксації провідності (fm1) ПУ з карбоксильними/карбоксилатними групами, апроксимовані рівнянням ФТФ (1), (2).
Рис.11. - Температурна залежність коефіцієнта неузгодженостті сегментальної рухливості та релаксації йонної провідності для карбоксильної та карбоксилатної форм досліджуваних ПУ.
На рис.11 наведена залежність від оберненої температури значень відношення fm1/fm2, так званого коефіцієнту неузгодженості, який є чисельною характеристикою узгожденості процесів релаксації провідності з сегментальною релаксацією. З рисунка видно, що коєфіцієнт неузгодженості значно знижується при переході ПУ від карбоксильної до карбоксилатної форми. Таке спостереження свідчить, що процес релаксації провідності в ПУ з карбоксильними групами в значній мірі неузгоджений з процесом релаксації сегментальної рухомості, а перехід до карбоксилатної форми, при якому значно зменшується кількість вільних носіів заряду внаслідок їх зв'язування в мультиплетах, супроводжується збільшенням такого неузгодження.
З вищевикладеного випливає, що найбільш значна особливість досліджуваних систем полягає у високому рівні протонної провідності ПУ з карбоксилатними групами, ковалентно приєднаними до ланцюгів ПТМГ. Процеси йонної сегрегації з утворенням мультиплетно-кластерної структури, яким супроводжується перехід від карбоксильних до карбоксилатних форм, веде до іммобілізації значної долі носіїв заряду і супроводжується значним зниженням йонної провідності.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ЙОННА АГРЕГАЦІЯ В ПОЛІУРЕТАНОВИХ ЙОНОМЕРАХ З ЗАРЯДАМИ У ГНУЧКИХ БЛОКАХ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок