Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЙОННА АГРЕГАЦІЯ В ПОЛІУРЕТАНОВИХ ЙОНОМЕРАХ З ЗАРЯДАМИ У ГНУЧКИХ БЛОКАХ

ЙОННА АГРЕГАЦІЯ В ПОЛІУРЕТАНОВИХ ЙОНОМЕРАХ З ЗАРЯДАМИ У ГНУЧКИХ БЛОКАХ

Назва:
ЙОННА АГРЕГАЦІЯ В ПОЛІУРЕТАНОВИХ ЙОНОМЕРАХ З ЗАРЯДАМИ У ГНУЧКИХ БЛОКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,39 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ХІМІЇ ВИСОКОМОЛЕКУЛЯРНИХ СПОЛУК
Н Е С І Н
Станіслав Давидович
УДК 536.7:539.3:681.01
ЙОННА АГРЕГАЦІЯ В ПОЛІУРЕТАНОВИХ ЙОНОМЕРАХ
З ЗАРЯДАМИ У ГНУЧКИХ БЛОКАХ
(01.04.19 – фізика полімерів)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ-2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі молекулярної фізики полімерів Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України
Науковий керівник:
доктор хімічних наук, професор Шилов Валерій Васильович,
Інститут хімії високомолекулярних сполук НАН України,
завідувач відділу молекулярної фізики полімерів
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор, чл.-кор. АПН України
Шут Микола Іванович,
Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова
завідувач кафедри загальної фізики
доктор фізико-математичних наук, професор
Руденко Олександр Пантелеймонович,
Полтавський державний педагогічний університет імені В.Г. Короленка, завідувач кафедри загальної фізики
Провідна організація:
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
кафедра молекулярної фізики
Захист відбудеться 20 березня 2002 р. о 14 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.179.01 Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України /02160 м. Київ. Харківське шосе, 48; тел. (044) 552-13-94, факс (044) 552-40-64.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України (м. Київ. Харківське шосе 48).
Автореферат розіслано 6 лютого 2002 р.
Вчений секретар Спеціалізованої
вченої ради Д 26. 179.01
доктор хімічних наук Ю.М.Нізельський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Поліуретани (ПУ) мають потужний потенціал модифікації їх властивостей. Одним з результативних напрямків їх модифікації є введення кислотних або солевих груп до молекулярного ланцюга. Це дозволяє напрямлено впливати на такі властивості ПУ, як водорозчинність та провідність і в значній мірі розширює сферу їх практичного використання, включаючи новітні напрямки полімерної технології, пов'язані з йонною провідністю. ПУ такого типу являють собою порівняно новий клас блоккополімерів, що викликають значний інтерес, з боку як академічної науки, так і промисловості, медицини та новітніх технологій. Перші синтези відповідних ПУ систем відносяться до початку семидесятих років.
Практично всі йоновмісні ПУ, синтезовані і досліджені ще п'ять - шість років тому, характеризувались наявністю йонної функції у складі жорсткого блоку. Широкомасштабні дослідження ПУ нового типу, що містять йонні або кислотні групи в гнучких поліетерних ланцюгах, були започатковані в ІХВС НАН України. Зокрема, саме в ПУ йономерах реалізується здатність поліетерних ланцюгів до сольватації катіонів. На цій основі відкриваються можливості використання йоновмісних ПУ як тверді полімерні електроліти. Дослідження таких ПУ на цей час створили передумови до розуміння взаємозв'язків молекулярна структура – властивості. Тому важливим і актуальним є проведення, комплексних досліджень тонкої та мікрофазової структури таких систем, їх теплофізичних характеристик, діелектричних властивостей в широкому діапазоні частот і пов'язаних з ними характеристик йонної провідності.
Ступінь дослідження тематики
Дослідження йоновмісних ПУ з відповідними функціональними групами в поліетерних ланцюгах розпочалося в другій половині дев'яностих років минулого сторіччя. За цей короткий час в значній мірі з'ясовані особливості синтезу полімерів даного типу на основі традиційних для ПУ компонентів. В значній мірі досліджені особливості їх йонної провідності, як однієї з найважливіших в практичному відношенні характеристик. Необхідно відзначити, що на початок виконання даної роботи практично відсутніми були відомості щодо характеристик йонної агрегації в таких ПУ йономерах, впливу йонних агрегатів на особливості мікрофазової структури, взаємозв'язки мікрофазова структура - теплофізичні характеристики та мікрофазова структура – діелектрична релаксація і мікрофазова структура – релаксація провідності та мікрофазова структура – провідність постійного струму.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ЙОННА АГРЕГАЦІЯ В ПОЛІУРЕТАНОВИХ ЙОНОМЕРАХ З ЗАРЯДАМИ У ГНУЧКИХ БЛОКАХ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок