Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ ТА МЕТОД НАБЛИЖЕНОГО РОЗВ’ЯЗАННЯ ЗАДАЧІ УПАКУВАННЯ ОПУКЛИХ БАГАТОГРАННИКІВ

МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ ТА МЕТОД НАБЛИЖЕНОГО РОЗВ’ЯЗАННЯ ЗАДАЧІ УПАКУВАННЯ ОПУКЛИХ БАГАТОГРАННИКІВ

Назва:
МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ ТА МЕТОД НАБЛИЖЕНОГО РОЗВ’ЯЗАННЯ ЗАДАЧІ УПАКУВАННЯ ОПУКЛИХ БАГАТОГРАННИКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,65 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАШИНОБУДУВАННЯ ІМ. А.М. ПІДГОРНОГО
МАГДАЛІНА ІГОР ВАЛЕРІЙОВИЧ
УДК 519.6:514.1
МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ ТА МЕТОД
НАБЛИЖЕНОГО РОЗВ’ЯЗАННЯ ЗАДАЧІ
УПАКУВАННЯ ОПУКЛИХ БАГАТОГРАННИКІВ
01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України.
 
Науковий керівник: доктор технічних наук, старший науковий співробітник Гіль Микола Іванович, Інститут проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України (м. Харків), провідний науковий співробітник.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший науковий співробітник Комяк Валентина Михайлівна, Академія пожежної безпеки МВС України, професор кафедри фундаментальних дисциплін;
доктор технічних наук, професор Сіроджа Ігор Борисович, Національний аерокосмічний університет ім. М.Е. Жуковського “ХАІ”, завідувач кафедри програмного забезпечення.
Провідна установа: Харківський державний технічний університет радіоелектроніки, кафедра прикладної математики, Міністерство освіти та науки України, м. Харків.
Захист відбудеться “6” грудня 2001 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.180.01 в Інституті проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України за адресою
61046, м. Харків, вул. Дм. Пожарського, 2/10.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України за адресою
61046, м. Харків, вул. Дм. Пожарського, 2/10.
Автореферат розісланий “2” листопада 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук Б.П. Зайцев
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з основних факторів, що впливають на прискорення науково-технічного прогресу на сучасному етапі розвитку економічних відносин, є широке використання обчислювальної техніки та методів математичного моделювання. Значно розширюється коло наукових та практичних задач, які розв'язуються за допомогою комп'ютерної техніки. Одним з важливих класів задач, які потребують першочергового розв’язання, є задачі, пов’язані з моделюванням та автоматизацією процесів проектування різних технічних систем та засобів. У ході розв’язання таких задач особлива увага приділяється геометричним властивостям досліджуваних об'єктів, однак формалізація цих властивостей та оперування з ними викликають ряд серйозних проблем. Тому виникає необхідність виділення цих задач в окремий клас задач так званого геометричного проектування, у тому числі задач моделювання оптимального розміщення геометричних об'єктів різної фізичної природи.
У загальному випадку задачі геометричного проектування зводяться до пошуку оптимального розміщення геометричних об'єктів у заданих областях за наявності різних обмежень і деяких критеріїв якості розміщення. До цього класу відносяться задачі оптимального розкрою матеріалів, різні задачі компонування, укладання, задачі трасування, задачі покриття й упакування, та багато інших. На цей час побудовані математичні моделі та розроблені ефективні методи точного і наближеного розв’язання двовимірних задач розміщення геометричних об'єктів, однак актуальними залишаються задачі нерегулярного розміщення тривимірних геометричних об’єктів довільної просторової форми. До таких задач можна віднести прикладні задачі, що виникають при проектуванні приладових відсіків літальних апаратів, компонуванні цехів підприємств (хімічних цехів, машинних залів енергоблоків АЕС), задачі лазерного тривимірного розкрою, різні задачі, пов'язані з завантаженням, укладанням об'єктів, задачі проектування вантажних відсіків і т.д.
Існуючі методи не дозволяють ефективно розв’язувати подібні задачі через їх велику розмірність і громіздкість. Тому виникає необхідність у розробці нових підходів до розв’язання таких задач на базі сучасних ПЕОМ.
Дисертаційна робота присвячена побудові математичної моделі та розробці методології розв’язання оптимізаційної задачі розміщення опуклих багатогранних об'єктів у заданій області, що має форму паралелепіпеда.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ ТА МЕТОД НАБЛИЖЕНОГО РОЗВ’ЯЗАННЯ ЗАДАЧІ УПАКУВАННЯ ОПУКЛИХ БАГАТОГРАННИКІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок