Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІЯЛЬНІСТЬ УРЯДУ Ю.ХМЕЛЬНИЦЬКОГО В УМОВАХ ЗАГОСТРЕННЯ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОЇ СИТУАЦІЇ В УКРАЇНСЬКІЙ ДЕРЖАВІ (1659-поч.ІббЗ рр.)

ДІЯЛЬНІСТЬ УРЯДУ Ю.ХМЕЛЬНИЦЬКОГО В УМОВАХ ЗАГОСТРЕННЯ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОЇ СИТУАЦІЇ В УКРАЇНСЬКІЙ ДЕРЖАВІ (1659-поч.ІббЗ рр.)

Назва:
ДІЯЛЬНІСТЬ УРЯДУ Ю.ХМЕЛЬНИЦЬКОГО В УМОВАХ ЗАГОСТРЕННЯ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОЇ СИТУАЦІЇ В УКРАЇНСЬКІЙ ДЕРЖАВІ (1659-поч.ІббЗ рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,56 KB
Завантажень:
291
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
Савчук Надія Олександрівна
УДК 947.71:328
ДІЯЛЬНІСТЬ УРЯДУ Ю.ХМЕЛЬНИЦЬКОГО
В УМОВАХ ЗАГОСТРЕННЯ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОЇ
СИТУАЦІЇ В УКРАЇНСЬКІЙ ДЕРЖАВІ
(1659-поч.ІббЗ рр.)
07.00.01 - історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук
Київ-2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі всесвітньої історії Кам'янець-Подільського державного педагогічного університету
Науковий керівник - СТЕПАНКОВ Валерій Степанович, доктор історич-них наук, професор, завідувач кафедрою всесвітньої історії Кам'янець-Подільського державного педаго-гічного університету;
Офіційні опоненти: МИЦИК Юрій Андрійович, доктор історичних наук, професор кафедри історії Національного університету "Києво-Могилянська Академія";
КРИВОШЕЯ Володимир Володимирович, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту політичних та етнонаціональних досліджень НАН України;
Провідна установа - Київський Національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра давньої та нової історії Укра-їни.
Захист відбудеться 25 травня 2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.235.01 Інституту історії України НАН України за адресою: 01001, м.Київ-1, вул.Грушевського, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту історії України НАН України (01001, м.Київ-1, вул.Грушевського,4.).
Автореферат розісланий "24" квітня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук О.І.Гуржій
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасні державотворчі процеси, що відбуваються в Україні, супроводжуються зростанням інтересу до вітчизняної історії, прагненням всебічно пізнати і творчо осмислити історичний досвід, набутий на різних, насамперед переломних, етапах поступу суспільства. Нинішній період розвитку держави постійно вимагає відповіді на запитання: як подолати суперечності та небезпеки на цьому нелегкому шляху, які історичні уроки є особливо актуальними.
Однією з проблем, що вимагає, на наш погляд, підвищеної уваги науковців, є дослідження еволюції політичної структури в Українській державі протягом другої половини XVII-XVIII ст. в цілому, і, зокрема, за гетьманування Ю.Хмельницького (1659–поч.1663 рр.), коли все більше втрачався національний суверенітет. Тому необхідність висвітлення питань функціонування державних інституцій у зазначений період, а саме з’ясування місця та ролі Генеральної і старшинської рад, гетьманату, генеральної старшини та місцевої адміністрації відчувається особливо
гостро.
Розробка теми дисертації становить значний науковий інтерес і тому, що
гетьманування Ю.Хмельницького припадає на один із етапів Руїни – складний період в історії козацької України. Питання передумов та причин її руйнації до цих пір залишаються дискусійними. Поза увагою вчених залишився весь комплекс питань внутрішньої та зовнішньої політики уряду Ю.Хмельницького. Змальовуючи гетьмана жалюгідною постаттю, переважна більшість дослідників вдавалася до надмірних спрощень, не помічаючи його спроб розширити межі української автономії, виваженою соціально-економічною політикою запобігти соціальним вибухам в суспільстві, подолати відцентрові тенденції в державі та не допустити її територіального розколу. Відкритою залишилася і проблема впливу геополітичного фактору на розгортання процесів Руїни.
Тому виникла потреба, на основі розширення джерельної бази і шляхом заповнення існуючих фактологічних прогалин, дослідити внутрішні та зовнішні чинники, які посилили процеси занепаду держави й привели до її розпаду на два гетьманства в 1663 р.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Робота виконана відповідно наукових програм з історії України у контексті досліджень, які проводяться кафедрами історії України, всесвітньої історії Кам’янець-Подільського державного педагогічного університету, згідно програм досліджень Української козацької держави відділу середніх віків історії України Інституту історії України НАН України.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: ДІЯЛЬНІСТЬ УРЯДУ Ю.ХМЕЛЬНИЦЬКОГО В УМОВАХ ЗАГОСТРЕННЯ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОЇ СИТУАЦІЇ В УКРАЇНСЬКІЙ ДЕРЖАВІ (1659-поч.ІббЗ рр.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок