Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВИЙ МЕХАНІЗМ РЕГУЛЮВАННЯ СПІЛЬНОЇ ТРАНСПОРТНОЇ ПОЛІТИКИ ЄВРОСОЮЗУ

ПРАВОВИЙ МЕХАНІЗМ РЕГУЛЮВАННЯ СПІЛЬНОЇ ТРАНСПОРТНОЇ ПОЛІТИКИ ЄВРОСОЮЗУ

Назва:
ПРАВОВИЙ МЕХАНІЗМ РЕГУЛЮВАННЯ СПІЛЬНОЇ ТРАНСПОРТНОЇ ПОЛІТИКИ ЄВРОСОЮЗУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,87 KB
Завантажень:
316
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ФІЛІПЕНКО ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК – 341.22: 338.47(4)
ПРАВОВИЙ МЕХАНІЗМ РЕГУЛЮВАННЯ
СПІЛЬНОЇ ТРАНСПОРТНОЇ ПОЛІТИКИ ЄВРОСОЮЗУ
Спеціальність 12.00.11 – міжнародне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ - 2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник доктор юридичних наук, доцент
Муравйов Віктор Іванович,
Інститут міжнародних відносин
Київського національного університету імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри порівняльного і європейського права
Офіційні опоненти доктор юридичних наук, професор
Висоцький Олександр Федорович,
Українська академія зовнішньої торгівлі,
професор кафедри міжнародного права та правознавства,
Заслужений діяч науки і техніки України
кандидат юридичних наук, доцент
Войтович Сергій Адамович,
ТОВ „Юридична і патентна фірма ”Грищенко і Партнери”
Провідна установа Національний університет МВС України, м. Харків
Захист відбудеться 01.03.2004 р. о 14 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.10 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: Київ, вул. Володимирська, 58, к.10.
Автореферат розіслано 30 січня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Бурлай Є.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження. Транспорт є надзвичайно важливою галуззю господарства Європейського Союзу (Євросоюзу) як регіонального інтеграційного об’єднання і складовою перевезень вантажів та пасажирів. Як відомо, сам процес перевезень не виробляє нового продукту, але виступає ланкою сполучення між підприємствами, сприяючи функціонуванню інших галузей європейської економіки. Природним чином транспорт сприяє і процесові інтеграції у європейському регіоні. Європейська економічна інтеграція у сфері транспорту здійснюється на принципах міжнародного економічного права, що стосуються ринку транспортних послуг як однієї з галузей міжнародної економіки, а також шляхом запровадження спільної транспортної політики (СТП), яка віддзеркалює наднаціональний характер європейської інтеграції. Правовими засобами, що забезпечують здійснення СТП, виступають акти органів Євросоюзу та міжнародні договори, учасниками яких є держави-члени Євросоюзу і треті країни.
СТП відіграє важливу роль у процесі залучення третіх країн до євроінтеграції, що відбувається на основі договірних відносин між цими країнами і Євросоюзом. Правові рамки для співпраці Євросоюзу та України в транспортній сфері встановлює Угода про партнерство та співробітництво (УПС), що запроваджує організаційно-правовий механізм співпраці між сторонами і є основою гармонізації транспортного законодавства України з нормами, які регулюють здійснення СТП. УПС передбачає укладання спеціальних угод між сторонами у сфері транспорту. Оскільки Україна зацікавлена в розвитку договірних відносин з Євросоюзом, актуальним є питання заміни чинних двосторонніх угод стосовно наземних, морських та повітряних перевезень з державами–членами об’єднання спільним договором між Європейським співтовариством (ЄС), з одного боку, і його державами-членами та Україною – з другого. Цей договір може стосуватися доступу до ринку та правил, що встановлюють умови надання транспортних послуг. У цьому зв’язку виникає потреба в комплексному дослідженні проблеми правового регулювання транспортного сектору в Євросоюзі, що визначає актуальність теми дисертації.
Актуальність теми дослідження зумовлена також недостатнім ступенем її наукової розробки в доктрині міжнародного права.
В Україні практично відсутні спеціальні комплексні дослідження інституційної та правової основи здійснення СТП Євросоюзу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ПРАВОВИЙ МЕХАНІЗМ РЕГУЛЮВАННЯ СПІЛЬНОЇ ТРАНСПОРТНОЇ ПОЛІТИКИ ЄВРОСОЮЗУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок