Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: ТЕОРЕТИКО – МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ СИСТЕМНОГО АНАЛІЗУ ПЕДАГОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ ВИЩОЇ ШКОЛИ

ТЕОРЕТИКО – МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ СИСТЕМНОГО АНАЛІЗУ ПЕДАГОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ ВИЩОЇ ШКОЛИ / сторінка 11

Назва:
ТЕОРЕТИКО – МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ СИСТЕМНОГО АНАЛІЗУ ПЕДАГОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ ВИЩОЇ ШКОЛИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
44,14 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 

Моделі управління педагогічним процесом на основі класичної науки ґрунтуються на об’єктивних методах, точному характері законів, моністичній картині світу, раціонально-логічному способі пізнання, абстрактному мисленні, можливості повторення експериментів, кількісних методах дослідження, однозначній логіці, чітких поняттях і категоріях, однозначному детермінізмі, законах виключення третього, транзитивності, рефлексивності. Моделі управління педагогічним процесом на таких началах передбачають їх лінійність, зовнішню детермінацію, логічну схему, однозначність результатів управління, несуперечливість цілей управління.
Управління педагогічним процесом на основі некласичної науки, тобто на основі принципів відносності та доповнювальності, допускає неоднозначність результатів управлінських дій педагога, поєднання різних, у тому числі і конкуруючих, цілей управління, що спонукає до компромісних дій.
Постнекласичне управління педагогічним процесом ґрунтується не тільки на зовнішньому управлінні, а й на самоорганізації та самоуправлінні, що можливе завдяки принципу мінімального різноманіття.
Сутність синергетичного підходу до управління педагогічним процесом полягає в тому, що він орієнтується на внутрішнє, іманентно властиве самому педагогічному процесу, а не на бажання, наміри, проекти суб’єкта управління. Управління педагогічним процесом в постнекласичному розумінні відбувається через поле можливостей, що передбачає активність суб’єктів педагогічного процесу з метою перетворення певних можливостей у дійсність.
Другий розділ дисертаційного дослідження – “Педагогічний процес як суб’єктно-об’єктна система” – присвячений об’єктному та суб’єктному вимірам педагогічного процесу, їх взаємодії на основі принципу доповнювальності. Учасники педагогічного процесу, передовсім учні, можуть перебувати в положенні (відчувати себе) об’єкта чи суб’єкта. Звичайно, в реальному педагогічному процесі його учасники не можуть бути чистими об’єктами чи суб’єктами, у чомусь учні та вчителі – об’єкти, а в чомусь – суб’єкти. Об’єктність у педагогічному процесі породжується причинами, які можна розділити на дві групи. Перша відображає об’єктивні умови, в яких перебувають учасники педагогічного процесу, друга – стосунки між людьми, які виражаються в стилях педагога, управлінні педагогічним процесом, його організації, міжособистісних стосунках.
Об’єктність педагогічного процесу виникає під впливом таких факторів: законів, нормативних актів, постанов, методичних рекомендацій про освіту, які визначають організаційну структуру педагогічного процесу; природи педагогічного процесу, насамперед його системної складності; середовища, яке впливає на формування цілей педагогічного процесу та його організацію; наявної науково-методичної інформації; дій посадових осіб.
Об’єктність педагогічного процесу передбачає регламентовану діяльність педагогів та учнів Терміни “учень” і “вчитель” вживаються в узагальненому розумінні, тобто щодо будь-яких (зокрема, й вищих) навчальних закладів., яка здійснюється за загальними схемами, вимогами, правилами. Об’єктний підхід передбачає існування певної структури, в яку поміщають суб’єкти педагогічного процесу, що повинні налаштовуватися на цю структуру. Перевага об’єктного підходу сприяє авторитарним методам спілкування, навчання, виховання, принижує індивідуальне, нетипове, оригінальне, стримує творчий розвиток особистості, нівелює поняття духу, душі, індивідуальності, інтенційності, спонтанності розвитку, самоактуалізації, саморозвитку, життєвої творчості, суб’єктності, ціннісної орієнтації особистості, передбачає перевагу колективного над індивідуальним.
Об’єктність у педагогічному процесі ґрунтується на середньостатистичному, типовому, характерному, закономірному, сприяє структуризації педагогічного процесу, логіці його організації. Об’єктність у педагогічному процесі не можна вважати хорошою чи поганою характеристикою педагогічного процесу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 
Реферат на тему: ТЕОРЕТИКО – МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ СИСТЕМНОГО АНАЛІЗУ ПЕДАГОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ ВИЩОЇ ШКОЛИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок