Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИКО – МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ СИСТЕМНОГО АНАЛІЗУ ПЕДАГОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ ВИЩОЇ ШКОЛИ

ТЕОРЕТИКО – МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ СИСТЕМНОГО АНАЛІЗУ ПЕДАГОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ ВИЩОЇ ШКОЛИ

Назва:
ТЕОРЕТИКО – МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ СИСТЕМНОГО АНАЛІЗУ ПЕДАГОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ ВИЩОЇ ШКОЛИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
44,14 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 
Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України
КУШНІР Василь Андрійович
УДК 37.013.73
ТЕОРЕТИКО – МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ
СИСТЕМНОГО АНАЛІЗУ
ПЕДАГОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ ВИЩОЇ ШКОЛИ
13.00.04 – теорія та методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка, Міністерство освіти і науки України, м. Кіровоград.
Науковий консультант: | доктор педагогічних наук, професор, дійсний член АПН України ГОНЧАРЕНКО Семен Устимович, Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, м. Київ, головний науковий співробітник відділу дидактики професійної освіти;
Офіційні опоненти: | доктор психологічних наук, професор, член-кореспондент АПН України БАЛЛ Георгій Олексійович, Інститут психології АПН України ім. Г.С.Костюка, м. Київ, завідувач лабораторії методології і теорії психології;
доктор педагогічних наук, професор САГАРДА Володимир Васильович, Ужгородський національний університет, м. Ужгород, завідувач кафедри педагогіки і психології;
доктор педагогічних наук, професор ГУРЕВИЧ Роман Семенович, Вінницький державний педагогічний університет ім. М.Коцюбинського, м. Вінниця, декан педагогічно-індустріального факультету.
Провідна
установа: | Харківський державний педагогічний університет ім. Г.С.Сковороди, кафедра загальної педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
 
Захист відбудеться 24 грудня 2003 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .451.01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, ).
Автореферат розісланий 18 листопада 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Цибульська Г.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Глибокі процеси перетворення в суспільстві в напрямі від авторитарності до демократії знайшли відображення і в освіті, зокрема, – в педагогічному процесі. Стало зрозумілим, що розв’язання складних проблем сучасної педагогіки за допомогою насильства неможливе в будь-якій його формі. Центром педагогічного процесу все більше стає людина – педагог, студент, учень. Саме для учня (студента) створюється педагогічна схема, а не учень (студент) вміщується в схему, під дією якої він змінюється, формується, виховується, навчається.
Демократизація і гуманізація педагогічного процесу неодмінно зумовлюють зростання його різноманіття, яке, в свою чергу, зумовлює зростання різноманіття педагогічних підходів, парадигм, методів, методик, теорій, засобів.
Професійна підготовка педагогів передбачає врахування предметного, методичного, практичного та методологічного аспектів. Останній з-поміж них забезпечує систематизацію предметних та методичних знань, дає можливість теперішньому чи майбутньому педагогу диференціювати такі знання та визначити напрями своєї діяльності і розвитку.
Методологічні знання не можна замінити теоретико-предметними чи теоретико-методичними знаннями, оскільки вони покликані пояснити місце кожної парадигми, теорії, методики в системі педагогічних знань, а тому методологічні знання є надпредметними. Наші дослідження показали, що на сучасному етапі у педагога в основному формуються наукові знання про педагогічну реальність у вигляді понять, тобто моделей педагогічної реальності. Такий підхід формує у вчителя уявлення про педагогічну реальність як скінченно необхідну, тоді як насправді вона є нескінченно можливою. Педагог найчастіше приходить у школу з переконанням “я знаю, як треба” і намагається втиснути нескінченно можливу педагогічну реальність у скінченно необхідні схеми, що не завжди вдається.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 
Реферат на тему: ТЕОРЕТИКО – МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ СИСТЕМНОГО АНАЛІЗУ ПЕДАГОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ ВИЩОЇ ШКОЛИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок