Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИЧНА РЕКЛАМА ЯК КОМУНІКАТИВНИЙ ПРОЦЕС

ПОЛІТИЧНА РЕКЛАМА ЯК КОМУНІКАТИВНИЙ ПРОЦЕС

Назва:
ПОЛІТИЧНА РЕКЛАМА ЯК КОМУНІКАТИВНИЙ ПРОЦЕС
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,27 KB
Завантажень:
168
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
Шовкун Ігор Васильович
УДК 323.232.659.44
ПОЛІТИЧНА РЕКЛАМА ЯК КОМУНІКАТИВНИЙ ПРОЦЕС
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Львів-2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політології філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Кирилюк Федір Михайлович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри політології.
Офіційні опоненти: Бабкіна Ольга Володимирівна,
доктор політичних наук,
професор кафедри політології
Національний педагогічний університет
імені М. Драгоманова;
Вдовичин Ігор Ярославович,
кандидат політичних наук,
доцент кафедри історії і політології
Львівська комерційна академія.
Провідна установа: Інститут політичних та етнонаціональних досліджень
НАН України.
Захист відбудеться 21 вересня 2004 р. о 15-й годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.17 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1, аудиторія 301.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. М. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 20 серпня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л. Я. Угрин


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Останнє десятиріччя в українському суспільстві відбуваються якісні зміни, розвиваються ринкові відносини та поширюються на політику. Це потребує переосмислення суспільних реалій в царинах, які нерозривно пов'язані із суспільною свідомістю, особливо в тих, де діяльність здійснюється в умовах конкурентної боротьби. До таких належить й політична реклама. В Україні вже можна підбити деякі підсумки майже десятилітньої історії її становлення. Передовсім важливо відзначити кількісне зростання політичної реклами, зумовлене освоєнням усе більшої кількості каналів комунікації, використанням нових різноманітних типів рекламних звернень. Очевидні й якісні зміни: професійніший підхід до ведення рекламних кампаній, використання результатів соціологічних досліджень, здійснюється стратегічне планування, ґрунтовно і фахово розробляються рекламні звернення.
Перші політичні кампанії характеризувалися в Україні непрофесіоналізмом, сліпим копіюванням закордонного досвіду. Це стосувалося і підходу до організації кампанії, і принципів, прийомів створення політичних іміджів. Рекламна продукція обмежувалася матеріалами вуличного розклеювання й інколи – поштовим розсиланням. Побудова рекламних звернень ґрунтувалася переважно на радянському досвіді. Але уже в березні-квітні 1994 року стали помітними певні зміни в набутті вітчизняного досвіду під час виборів. І хоча відеоматеріали того часу ще розрізнені й хаотичні, можна стверджувати, що саме від цього моменту телебачення почало відігравати провідну роль у виборчих стратегіях.
Новий етап в розвитку вітчизняної політичної реклами започаткували вибори до Верховної Ради 1998 та 2002 років, вибори Президента України 1999 року. Ці виборчі кампанії засвідчили достатньо високий професіоналізм у їх організації, ретельну продуманість стратегій, вдале залучення ЗМІ, використання сучасних маркетингових принципів та виборчих технологій.
Становлення наукового знання про політичну рекламу, утім, ще відстає від процесів, що розгортаються на практиці. Теоретична база політичної реклами вимагає глибинного розроблення, а теоретичні твердження – ретельного аналізу, узагальнення й адаптації до реалій сучасного етапу становлення цієї сфери політичних комунікацій. На сучасному етапі виникла також нагальна потреба чітко визначити структурний зміст політичної реклами, докладно розглянути її комунікативні особливості, встановити причинно-наслідкові зв'язки між процесами, що відбуваються в рамках виборчих кампаній.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПОЛІТИЧНА РЕКЛАМА ЯК КОМУНІКАТИВНИЙ ПРОЦЕС

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок