Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: Феномен влади в культурі

Феномен влади в культурі / сторінка 10

Назва:
Феномен влади в культурі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,34 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
У главі доводиться принципове значення відкритого Фуко феномену позитивності влади для аналізу її конститутивної щодо культури функції. По-перше, включаючи у сферу культурного знання та практики нові форми досвіду, влада створює нові життєвосвітові можливості та, відповідно, нові горизонти інтенціональності, спрямовані на ці можливості. По-друге, влада створює універсальний, інтегруючий різні аспекти життєвосвітового знання та корелятивних йому практик смисловий горизонт - “символічний універсум”, що виступає відносно інституціалізованої влади як її легітимація. Легітимація є специфічною політичною аплікацією та проясненням життєвосвітового запасу, в якій останній здійснюється “тут та тепер”.
Спираючись на методологію дослідження позитивного характеру влади у главі здійснено інтерпретацію динаміки співвідношення культури та влади від епохи “організованого Модерну” до “ситуації Постмодерну”. “Нігілізм” аналізується як ключовий культурполітичний феномен епохи “організованого Модерну” (П.Вагнер). Під “культурполітичним” розуміється такий феномен, який, з одного боку, є результатом здійснення певної владної практики, з іншого – імплікує певну нову “картину світу”, новий життєвосвітовий запас знання. Досліджується взаємозумовленість європейського культурного нігілізму як девальвації горизонту трансцендентного і формування режимів влади у європейських державах в міжвоєнний період; аналізується значення ідеологій з точки зору “контрнігілістичних зусиль” міжвоєнної європейської культури, що зумовили специфічну консолідацію політики, науки та мистецтва.
У главі виявлений та досліджений механізм “включення” як основа режиму влади у сучасному Західному суспільстві та глобалізація життєвого світу, як корелятивний культурполітичний феномен. Механізм включення розглядається як універсальна модель посилення інституційної влади шляхом включення до неї потенціалу максимальної кількості локальних вогнищ влади, модель, яку насьогодні найбільш вдало реалізував Західний світ. Глобалізація розглядається як культурполітичний феномен оскільки, з одного боку, вона є ефектом механізму включення інституціалізованої влади, з іншого ж - синонімом перетворення культурного світу у “багатонаціональну сітку децентрованих комунікацій” (Ф. Джеймісон), а людини – на “функцію” цієї сітки. На відміну від нігілістичної картини світу, в якій трансцендентне місце Бога перетворилося на Ніщо, яке заповнювалось “ідеологіями”, глобалізація та корелятивний їй владний механізм включення характеризуються зникненням трансцендентного як такого, його остаточною іманентизацією. Разом з цим процесом настає “кінець ідеологій” (Д.Белл) як глобальних синтезів та відбувається поступове послаблення значення “класичних”, “великих” суб’єктів влади, насамперед держав. Парадоксальним чином, процес глобалізації комунікативної сітки, яка починає охоплювати собою весь світ, корелює з процесами децентрації. Світ поділяється на “центр” та “периферію” (Д. Сорос) в економічному, інформаційному, політичному сенсі, проте між ними не існує чіткого кордону, а сам “центр” не є монолітним. Децентрована глобалізація загрожує новими викликами непередбачуваності внаслідок наявності асиметрії між новими вогнищами влади (насамперед, в глобалізованій економіці) та недосконалістю все ще локальних інституційних систем.
Третя глава третього розділу - “Культура та зміни: замість заключення” присвячена аналізу взаємопов’язаності культури та контрвлади.
У главі досліджується питання про можливість соціально-культурних альтернатив у глобалізованому суспільстві та можливих носіїв соціального спротиву. Критично переосмислюється габермасівське розуміння сутності соціальних криз та патологій як втручання системних факторів у комунікативну тканину життєвого світу. Соціальна патологія може бути визначена як ситуація, в якій життєвий світ дає себе використати інституціалізованому авторитету (а не просто як ситуація, в якій відчужений авторитет використовує ресурси життєвого світу з метою приховування управлінської кризи).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Феномен влади в культурі

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок