Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: Феномен влади в культурі

Феномен влади в культурі / сторінка 11

Назва:
Феномен влади в культурі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,34 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Соціальна криза може бути визначена як ситуація, коли в межах життєвого світу зникає мотивація підтримки інституційної системи. Радикальним випадком такої відсутності мотивації є феномен “культурного рессентіменту”, коли з боку певних соціально-культурних груп відбувається інверсія когнітивних та нормативних елементів символічного універсуму, що легітимують відповідну інституційну систему.
З іншого боку, габермасівський аналіз має свої часові обмеження, які стосуються епохи “організованого Модерну” (до 70-х років ХХ сторіччя включно). Тому цей аналіз не враховує нових рис, що виявилися наприкінці сторіччя: (а) феномену глобалізації життєвого світу, (б) асиметрію між глобалізованим характером кооперації та локальним характером політико-адміністративних систем. Акцент протестного потенціалу сучасного суспільства зміщується на негативні наслідки глобалізації: (а) швидке знецінення нового досвіду й ідентичності; (б) появу нових непередбачуваностей (особливо у сфері економічних та міжнародних відносин). У зв’язку з цим можна виокремити такі форми протестів: (а) антиглобалізаційні , пов’язані із закликами щодо збереження локальних життєвих світів та локального характеру економічних й адміністративно-політичних систем; (б) протести “периферії” глобалізованого світу проти “центрів”, що виявляються у протиставленні “західних” і “незахідних” цінностей; (в) “прогресистські” , пов’язані з намаганнями зробити якісний крок у глобалізації економічних та політичних інститутів слідом за глобалізацією комунікативної практики та економічної активності.
У ВИСНОВКАХ дисертації сформульовані основні підсумки дослідження, які висвітлюють проблематику та загальну структуру роботи; окреслюються перспективи подальшої розробки цієї теми.
Проведене дослідження дозволяє зробити основний висновок: культура, зрозуміла як запас очевидного життєвосвітового знання є конститутивною щодо динаміки мікровлади та її інституціалізації. По відношенню до динаміки мікровлади ця конститутивність виявляється (а) у визначенні ситуації як релевантної (умова асиміляції можливостей іншого), (б) визначенні індивідуальної або групової специфіки горизонту самоочевидного знання та, тим самим, характеру проектування (умова трансцендування можливостей іншого). По відношенню до інституціалізації влади конститутивність культури виявляється у формуванні колективної ідентичності, природного консенсусу та авторитету, які уможливлюють перетворення мікровлади на відповідний порядок інституціалізованої влади.
З іншого ж боку, як інституціалізована влада, так і мікровлада є конститутивними відносно певних форм культури. У зв’язку з цим особливого значення набуває аналіз позитивності влади, тобто аналіз влади як онтологічного феномену, що здатний визначати способи обходження людського буття з сущим. Інституціалізована влада розробляє ресурси життєвосвітового запасу знання.
Вплив мікровлади на горизонт самоочевидного повсякденного знання характеризується, насамперед, залежністю самопідтримки та самоутвердження життєвого світу від шансів індивідуального закріплення можливостей людського буття у-світі. З іншого боку, інституційна структура життєвого світу є тим горизонтом, через який індивідуальне буття здійснює закріплення своїх можливостей. Таким чином, життєвий світ здійснюється в індивідуальних самоствердженнях і, навпаки, індивідуальне буття стверджується через утвердження життєвого світу як умови можливості закріплення власних можливостей. Інституційна структура життєвого світу являє собою консолідацію влади як горизонт ієрархізованих типових спільних дій, необхідних для опанування спільних можливостей буття-у-світі.
Основні теоретичні положення і висновки дисертації представлені в публікаціях автора:
1. Співвідношення понять волі та часу в філософії Ф.Ніцше. // Генеза. - К.: Вид.-во “Генеза”, 1998. – С. 40-52. - 0,5 д. арк.;
2. Феномен позитивності влади в контексті філософії культури. // Мультиверсум, філософський альманах. - К.: Вид.-во Український центр духовної культури, 1999.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Феномен влади в культурі

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок