Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Феномен влади в культурі

Феномен влади в культурі

Назва:
Феномен влади в культурі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,34 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ ІМЕНІ Г.С. СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
ЗИМОВЕЦЬ Роман Віталійович
УДК 13, 13.11
Феномен влади в культурі
09.00.04 – філософська антропологія, філософія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті філософії імені Г.С. Сковороди Національної Академії Наук України у відділі філософії культури, етики і естетики.
Науковий керівник - доктор філософських наук, старший науковий співробітник
Бистрицький Євген Костянтинович, Інститут філософії
імені Г.С. Сковороди Національної Академії Наук
України, завідувач відділу.
Офіційні опоненти - доктор філософських наук, професор
Лой Анатолій Миколайович, Київський національний
університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри.
-
кандидат філософських наук
Клепіков Андрій Олександрович, Національний
Університет “Києво-Могилянська Академія”, доцент
кафедри.
Провідна установа - Центр гуманітарної освіти НАН України, кафедра
філософії, м. Київ.
Захист відбудеться 20 квітня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.161.02 в Інституті філософії імені Г.С. Сковороди Національної Академії Наук України (01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту філософії імені Г.С. Сковороди Національної Академії Наук України (01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
Автореферат розіслано 19 березня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук Ситниченко Л.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Питання співвідношення влади та культури набуло, в останні два десятиріччя XX століття, особливої актуальності. Завершення “холодної війни”, розпад “соціалістичного табору”, поява нових держав на теренах Східної Європи змусили замислитися, з одного боку, над значенням національно-культурного фактору в сучасній політиці, з іншого – над значенням влади у конституюванні національно-культурного простору. Приклад трансформації радянських республік у суверенні держави засвідчив принаймні кілька принципових аспектів взаємозалежності культури та влади.
По-перше, суспільні процеси перебудовчої епохи засвідчили щільну взаємопов’язаність феномену влади з рівнем повсякденної культури - “життєвого світу” конкретної людини. Опозиція не була породжена державними інститутами і, в цьому сенсі, була принципово “несистемною”. Її джерело знаходилося у буденній життєвосвітовій комунікації, неформальному спілкуванні, “локальних вогнищах”(М. Фуко) спротиву.
По-друге, на тлі змін державних кордонів, появи одних та зникнення інших держав, чітко окреслилась, з одного боку, залежність інституціалізованої влади від укоріненої у традиційній культурі колективної ідентичності, з іншого - здатність влади впливати та, більше того, значною мірою формувати цю колективну ідентичність. Взаємозалежність влади та формування колективної ідентичності повною мірою засвідчилась взаємозумовленістю криз колективної ідентичності та системних, управлінських криз.
По-третє, процеси утворення та формування національних держав засвідчили: апеляції до традиційної національної культури можуть бути ефективною формою легітимації інституціалізованої (державної) влади. Проте, легітимація не лише апелює до традиційної культури, але й, шляхом її реінтерпретації відповідно до потреб часу та інтересів різних суспільних груп, трансформує культурну спадщину. В цьому сенсі влада стає конститутивним фактором культури.
Зміни, які відбувалися на теренах Східної Європи, так чи інакше, наклалися на суперечливі культурні трансформації “ситуації Постмодерну”, а саме: (а) глобалізацію культури та синкретизм локальних традицій; (б) появу принципово нових форм комунікації; (в) формування нових субкультур, як національного, так і позанаціонального характеру. Кожна з цих рис відзеркалюється на характері функціонування влади в сучасному постіндустріальному суспільстві.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Феномен влади в культурі

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок