Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ІМПЕРАТИВНИХ ТА ДІАЛОГІЧНИХ ВПЛИВІВ БАТЬКІВ НА ПІДЛІТКІВ

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ІМПЕРАТИВНИХ ТА ДІАЛОГІЧНИХ ВПЛИВІВ БАТЬКІВ НА ПІДЛІТКІВ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ІМПЕРАТИВНИХ ТА ДІАЛОГІЧНИХ ВПЛИВІВ БАТЬКІВ НА ПІДЛІТКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,68 KB
Завантажень:
399
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ПСИХОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ СТРАТЕГІЙ ВИХОВНОГО ВПЛИВУ БАТЬКІВ НА ПІДЛІТК
ІВ В КОНТЕКСТІ СТИЛЮ СІМЕЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ


ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
БОРИСЕНКО ЗОРЯНА ТАРАСІВНА
УДК 37.013.77
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ІМПЕРАТИВНИХ ТА ДІАЛОГІЧНИХ ВПЛИВІВ БАТЬКІВ НА ПІДЛІТКІВ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Івано-Франківськ – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Скотна Надія Володимирівна,
Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка,
декан соціально-гуманітарного факультету,
завідувач кафедри практичної психології
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Вірна Жанна Петрівна,
декан факультету психології Волинського національного університету імені Л. Українки
кандидат психологічних наук
Коновальчук Валентина Іванівна
доцент кафедри практичної психології Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького,
докторант лабораторії творчості Інституту психології імені Г.С. Костюка
Захист відбудеться 12 лютого 2008 року о 1230 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.051.04 у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79.
Автореферат розіслано 11 січня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Белей М.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сьогодні у зв’язку з економічними й культурними перетвореннями в нашій країні актуальним є глибоке і всебічне пізнання та адекватне використання методів психологічних впливів (виховних, управлінських, пропагандистських, психокорекційних та ін.), здійснюваних у масових, групових, міжособистісних формах, за допомогою вербальних і невербальних засобів, а також переконування, примус, навіювання, зараження тощо. Попри свою специфіку і можливості, цілковите й ефективне втілення кожного з цих впливів стає можливим лише у контексті реалізації конкретних завдань і умов діяльності та спілкування. Результативність зазначених впливів залежить від того, наскільки адекватно буде підібрано інструментарій до обставин взаємодії.
Особливо важливого значення знання законів і практичних методів організації психологічного впливу набуває у тих сферах діяльності, де провідне місце посідає процес міжособистісної взаємодії. Це насамперед сім’я, якій належить першість серед агентів соціалізації особистості. На роль сім’ї у соціалізації особистості вказували Т. Парсонс і Р. Бейлз, Дж. Мід, І. Кон, К. Муздибаєв та ін.
Сім’я чинить вирішальний орієнтаційний вплив на формування особистості: становлення характеру, формування ціннісних орієнтацій, провідних пріоритетів, соціальної зрілості (Ю. Альошина, М. Громико та ін.). Сімейні умови, включаючи соціальний стан, рід занять, матеріальний рівень і рівень освіти батьків, значною мірою визначають життєвий шлях дитини. Крім цілеспрямованого виховання, яке здійснюють батьки, на дитину впливає внутрішньосімейна атмосфера загалом, причому ефект цього впливу проявляється з віком, відбиваючись у структурі особистості.
За останнє десятиліття помітно збільшилась кількість змістовних досліджень проблеми переходу від дитинства до дорослості (М. Боришевський, В. Конел, Н. Максимова, Т. Мальковська, Т. Снєгирьова, М. Удовенко, О. Василенко, М. Ярошко та ін.). Однак недостатньо розробленою, а відтак актуальною, залишається проблема взаємин батьків і дітей у цьому віці. Адже з кожним новим поколінням вона ставиться по-новому, залежно від тієї соціальної ситуації розвитку, у якій вони перебувають.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ІМПЕРАТИВНИХ ТА ДІАЛОГІЧНИХ ВПЛИВІВ БАТЬКІВ НА ПІДЛІТКІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок