Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХЕМОТАКСИСНІ ВЛАСТИВОСТІ BRADYRHIZOBIUM JAPONICUM

ХЕМОТАКСИСНІ ВЛАСТИВОСТІ BRADYRHIZOBIUM JAPONICUM

Назва:
ХЕМОТАКСИСНІ ВЛАСТИВОСТІ BRADYRHIZOBIUM JAPONICUM
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,82 KB
Завантажень:
392
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МІКРОБІОЛОГІЇ І ВІРУСОЛОГІЇ
ІМ. Д.К. ЗАБОЛОТНОГО
ЧУЙКО НЕЛЯ ВІТАЛІЇВНА
УДК 579.841.31
ХЕМОТАКСИСНІ ВЛАСТИВОСТІ BRADYRHIZOBIUM JAPONICUM
03.00.07 – мікробіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
КИЇВ - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі мікробіологічних процесів на твердих поверхнях Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, старший науковий співробітник Курдиш Іван Кирилович, Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України, завідувач відділу мікробіологічних процесів на твердих поверхнях
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор Антипчук Адель Федорівна,
Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України, про-
відний науковий співробітник відділу загальної та ґрунтової мікробіології
доктор медичних наук, старший науковий співробітник Глоба Леонід Іванович, Інститут колоїдної хімії і хімії води ім. А.В. Думанського НАН України, завідувач відділу мікробіології очистки води
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет,
кафедра мікробіології і вірусології
Захист відбудеться "19" лютого 2003 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.233.01 по захисту докторських дисертацій при Інституті мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України за адресою: 03143, м. Київ, вул. Заболотного, 154.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України (03143, м. Київ, вул. Заболотного, 154)
Автореферат дисертації розіслано "_ 16 " січня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук,
старший науковий співробітник Пуріш Л.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Хемотаксис мікроорганізмів, тобто спрямований рух по відношенню до хімічних речовин, дозволяє їм займати сприятливі для виживання екологічні ніші [Брезгунов с соавт., 1989]. Вважається, що він відіграє важливу роль і на початковій стадії взаємодії бобових рослин з бульбочковими бактеріями, які проявляють хемотаксисну відповідь до екстрактивних речовин рослинного походження [Aquilar et al., 1988, Caetano-Anolles et al., 1988, Barbour et al., 1991, Yuichi et al., 1991, Ponyi et al., 1992, Karpati, Sik, 1992, Кацы, 1996, Spaink, 2000, Кириченко, 2002]. Препарати Bradyrhizobium japonicum використовують для підвищення врожайності сої та екологізації рослинництва [Толкачев, 1997, Малиновская, Михайлов, 1997, Патыка с соавт., 1997, Кожемяков, 1997]. Однак відомості про хемотаксисні властивості повільноростучих бульбочкових бактерій сої, які можуть визначати первісні етапи встановлення симбіотичних взаємовідносин, дуже обмежені.
В ґрунтах, де відбувається взаємодія бактерій з рослинами, широко поширені високодисперсні матеріали, в тому числі глинисті мінерали. Ці матеріали впливають на функціонування мікроорганізмів різних таксономічних груп [Звягинцев, 1973, Курдиш, 2001]. Ймовірно, що процес взаємодії з високодисперсними матеріалами буде відбиватися на хемотаксисних властивостях бульбочкових бактерій. Це питання є не з'ясованим.
Дослідження впливу ряду абіотичних і біотичних факторів на хемотаксис повільноростучих бульбочкових бактерій сої дозволить розкрити певні аспекти їх поведінкових відгуків. У зв'язку з цим хемотаксисні властивості B. japonicum є актуальним предметом дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась в межах науково-дослідної роботи відділу мікробіологічних процесів на твердих поверхнях Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України за темою "Закономірності впливу високодисперсних матеріалів на функціонування змішаних культур мікроорганізмів, що мобілізують ряд біогенних елементів", держбюджетна тема 2.28.9.3.
Мета і задачі досліджень. Метою роботи було дослідження хемотаксисних властивостей повільноростучих бульбочкових бактерій сої Bradyrhizobium japonicum.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ХЕМОТАКСИСНІ ВЛАСТИВОСТІ BRADYRHIZOBIUM JAPONICUM

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок