Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Синтез похідних 1,2-поліметилен-1,3-діазагетероциклів і поліметинових барвників на їх основі

Синтез похідних 1,2-поліметилен-1,3-діазагетероциклів і поліметинових барвників на їх основі

Назва:
Синтез похідних 1,2-поліметилен-1,3-діазагетероциклів і поліметинових барвників на їх основі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,60 KB
Завантажень:
413
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ОРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ
ШИРОКА
Тетяна Іванівна
УДК 547.785.5+547.858.1+547.876+535.34
Синтез похідних 1,2-поліметилен-1,3-діазагетероциклів і
поліметинових барвників на їх основі
02.00.03 – органічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі кольору та будови органічних сполук Інституту органічної хімії Національної Академії Наук України.
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Толмачов Олексій Іванович,
Інститут органічної хімії НАН України, м. Київ, завідувач відділу кольору та будови органічних сполук
 
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Ягупольський Юрій Львович,
Інститут органічної хімії НАН України, м. Київ, завідувач відділу
хімії фтороорганічних сполук
кандидат хімічних наук
Комаров Ігор Володимирович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри органічної хімії
Провідна установа: Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, кафедра органічної хімії, м. Харків
Захист дисертації відбудеться “ 5“ лютого 2004р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.217.01 при Інституті органічної хімії НАН України за адресою: 02094, Київ-94, вул. Мурманська, 5. Факс (044) 573-26-43.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту органічної хімії НАН України.
Автореферат розісланий “26 “ грудня 2003р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор хімічних наук, професор _________________ Фещенко Н.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Не дивлячись на те, що поліметинові барвники давно відомі, в останній час до них проявляється всебічний інтерес у зв'язку з виникненням нових областей їх теоретичного вивчення в межах теорії кольоровості та практичного застосування. На даний час уже одержана велика кількість барвників, але барвники на основі гетероциклічних ядер, до яких входить електроноакцепторна амідна група, до сьогодні залишались невідомими. З точки зору теорії кольору було цікавим провести їх порівняння з відомими барвниками на основі гетероциклів, які широко використовуються в хімії поліметинових барвників. Актуальним є застосування поліметиленового містка для надання барвникам більшої стабільності. Донорно-акцепторні системи в останній час почали широко використовуватися в нелінійній оптиці, наприклад, для конструювання приладів у мікроелектроніці. Тому актуальним є одержання нових представників цього класу, зокрема, мероціанінів, та вивчення їх властивостей. Використані нами для синтезу барвників 1,2-поліметилен-1,3-діазагетероцикли описані і мають певну фізіологічну активність, однак актуальною залишалась розробка простого загального методу їх синтезу.
Мета роботи полягала в розробці зручного загального методу синтезу ядер 1,2-поліметилен-1,3-діазагетероциклів та поліметинових барвників на їх основі.
Зв?язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася в рамках наукової теми відділу кольору і будови органічних сполук Інституту органічної хімії НАН України “Вплив просторової будови поліметинових барвників на електронні переходи в основному і збудженому станах” (1999-2001 рр.), № держреєстрації 0199U000576.
Наукова новизна одержаних результатів. Розроблено загальний метод синтезу 1,2-поліметилен-1,3-діазагетероциклів – 1,2-поліметилен-4-хіназолонів, 3,4-поліметилен-1,2,4-бензотіадіазиндіоксидів-1,1 і 1,2-поліметиленбензімідазолів на основі циклізації орто-галогенозаміщених N-ациламідинів, бензолсульфоніламідинів та амідинів.
Встановлено залежність внутрішньомолекулярного арилювання від розміру насиченого циклу, від характеру групи, яка відходить, і від природи замісників у бензольному кільці. Виявлено, що ре-ак--ційна здатність в поліфторозаміщених циклічних амідинах залежить від положення замісників по відношенню до атома фтору, що відходить. Знайдено, що атоми фтору в мета- і орто-положенні по відношенню до реакційного центру активують реакцію заміщення, а вплив атома фтору в пара-положенні незначний.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Синтез похідних 1,2-поліметилен-1,3-діазагетероциклів і поліметинових барвників на їх основі

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок