Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українською мовою реферат: СТАНОВЛЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ МОВИ ІСПАНІЇ (за пам’ятками писемності ХII – першої чверті ХVІІ ст.)

СТАНОВЛЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ МОВИ ІСПАНІЇ (за пам’ятками писемності ХII – першої чверті ХVІІ ст.) / сторінка 14

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ МОВИ ІСПАНІЇ (за пам’ятками писемності ХII – першої чверті ХVІІ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
47,54 KB
Завантажень:
112
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
По природі (по народженню) ми від графів Карріонських: /
І король, і імператор нам би дочку свою дав; / Проте дочки ідальго ніяк
нам не рівня”.
Люди Середньовіччя, що жили в релігійному світі, точкою відліку у своїй картині світу мали, звичайно, Божественну сутність. Навіть якщо вони погано уявляли собі, що таке християнський Бог, їхні уявлення про світ були пронизані релігійними ідеями й образами. Для середньовічної людини, хто, крім Бога, міг створити землю, небо, зірки, місяць, сонце, людину, допомагати їй і правити світом? Хто, крім Бога, міг створити чудо, подарувати життя, дати силу, створити гармонію і красу природи? Релігійна свідомість міцно поєднала поняття Бога і з поняттям моральності. Мова літературних пам’яток містить об’єктивні дані про своєрідність феноменів моралі, понять добра, обов’язку, правильного, ідеалу, про культивовані християнською церквою моральні установки.
Життя не створює таких моральних ситуацій, що цілком повторювали б одна іншу. Проте зрозуміти, яке місце посідає християнська етика в ряду діючих у суспільстві в епоху Реконкісти мотивів і спонукань, як видно, можна, якщо співвіднести релігійну налаштованість середньовічної людини з потребами її душі.
Звучать від душі, велично і зворушливо слова молитви Хімени – дружини вигнаного з Кастилії Ратоборця Сіда. В обителі святого Петра у головного вівтаря просить вона Творця від зла уберегти її чоловіка: “Ya senor glorioso, padre que en cielo estase, / "fezist cielo e tierra, el tercero el mare; / "fezist estrellas e luna y el sol pora escalentare"” (Cid). “О Господь преславний, отець на небесах, / Ти створив небо і землю і з ними морську гладь; / Ти створив зірки і сонце, і місяць,
щоб блищали”.
Певна річ, що без елемента релігійності іспанський середньовічний епос, який малює нам боротьбу християн із мусульманами, не міг обійтися. Але це спокійна, звична віра, яка вросла в побут, що не має нічого спільного з фанатизмом та екзальтацією: у ній переважає моральне і побутове начало, як вираження морального і побутового укладу життя, прийнятого зі спокійною довірою, без заглибленого міркування.
Розділ 3. “Функціонально-системний аспект семантики слова
іспано-кастильської мови в ракурсі її становлення”. Вивчення історії мови вимагає від дослідника пильної уваги до кожного конкретного факту мовного розвитку, яким би незначним він не здавався. Для розуміння мовної еволюції особливий інтерес мають як семантичні, так і фонетичні процеси і явища, що безупинно проходять через всю історію формування, становлення і розвитку мови. У цьому розумінні ХІІ ст. виступає як найбільш важлива і значна віха в історії іспанської мови. Це, насамперед, період формування основ наддіалектної літературної норми майбутньої національної іспанської мови, що складається на основі усно-розмовної бази провідного кастильського діалекту (A.Alаtorre, M.Aleza Izquierdo, M.Criado de Val, E.Gancedo Ibarrondo, E.Hanssen). Тому, вивчаючи мову літературних пам’яток Середніх віків і епохи Відродження Іспанії, очевидно, не можна не зважати на вплив усно-розмовної бази, котра, як і будь-яка жива мова, виявляє соціальну природу і національну специфіку мови.
Тісний зв’язок мови і суспільства стверджується багатьма представниками класичних шкіл мовознавства (Ф.Бопп, Я.Гримм, В. фон Гумбольдт, К.Фосслер, А.Шлейхер, В.Шмідт, Г.Шухардт). В. фон Гумбольдт вирішує питання про взаємодію мови і суспільства у виді антиномії колективного й індивідуального в мові. Надаючи велику увагу психологічним процесам людського мовлення, О.О.Потебня разом із тим справедливо зауважував, що мовець, відчуваючи, що слово належить йому, у той же час припускає, що слово і уявлення не складають виняткової, особистої його приналежності, тому що зрозуміле мовцю належить, отже, і цьому останньому (О.О.Потебня).
В іспанській мові XII-XIV ст.ст. фонетичне варіювання слів носить досить регулярний характер і визначається, очевидно, не стільки стилем вимови, темпом мовлення, скільки впливом фонетичних особливостей в умовах білінгвізму звукового (графічного) обрису слова.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ МОВИ ІСПАНІЇ (за пам’ятками писемності ХII – першої чверті ХVІІ ст.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок