Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: СТАНОВЛЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ МОВИ ІСПАНІЇ (за пам’ятками писемності ХII – першої чверті ХVІІ ст.)

СТАНОВЛЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ МОВИ ІСПАНІЇ (за пам’ятками писемності ХII – першої чверті ХVІІ ст.) / сторінка 7

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ МОВИ ІСПАНІЇ (за пам’ятками писемності ХII – першої чверті ХVІІ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
47,54 KB
Завантажень:
112
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
Латинська мова починає розглядатися як школа логічного мислення. Це привело до того, що правильність граматичних явищ стала встановлюватися вченими за логічним критерієм. Але представники схоластичної науки виробили, по-перше, точну мову і звичку до чіткого, послідовного мислення, що зіграло важливу роль у розвитку самої науки логіки. По-друге, схоластика суттєво сприяла підвищенню інтересу до античних знань. Античний вплив, поклоніння класичній освіченості, що прийнято вважати основним елементом культурного життя Ренесансу, не вмирали протягом усієї середньовічної історії.
Важливе місце у науковому відображенні тогочасної картини світу належить такому італійському філософу-гуманістові ХV ст., як Лоренцо Валла (1405 або 1407-1457). Його, зокрема, цікавили проблеми мовного мислення, співвідношення узусу і норми, граматичної і стилістичної правильності мови, що викладене в роботі Opus Elegantiarum Linguae Latinae” (Твір про вишуканість латинської мови”, 1444). У 1480 р. в Іспанії виходить у світ граматика латинської мови Introductiones latinae” (“Вступ до латинської мови) відомого іспанського гуманіста, професора Саламанкського університету Антоніо де Небріхи
(1441-1522). Граматика Антоніо де Небріхи була проголошена офіційним підручником у Саламанкському університеті і незабаром прийнята в усіх інших університетах Піренейського півострова. Об’єктивна позиція в питаннях мови привела вченого до усвідомлення необхідності підготовки першої граматики іспанської мови, що вийшла у 1492 р. У творчій діяльності А. де Небріхи відбита епоха суперництва між схоластичною латиною і латиною гуманістів, з одного боку, та між латиною і народною мовою – з іншого.
У XVI ст. з’являється можливість для більш тонкого пояснення багатьох мовних проблем, оскільки вчених-філологів епохи Відродження відрізняє небачена доти різнобічність знань і глибина ерудиції. У 1536 (1535?) р. іспанський гуманіст Хуан де Вальдес створює “Dialogo de la lengua” (“Діалог про мову”), у якому звучать ноти переваги кастильської над латинською і тосканською мовами. Своє завдання вчений вбачає у літературному опрацюванні кастильської мови, її удосконаленні, встановленні норм літературної мови. У тому ж 1536 р. в Португалії виходить “Граматика” Фернана де Олівейри. A чотири роки потому, 1540 р., вийшла в світ “Граматика” Ж. де Барруша. “Граматика” мала додаток “Dialogo em Louvor da nossa Linguagem” (“Діалог у похвалу рідній мові”).
У “Діалозі” Ж. де Барруша мотив експансії португальської мови був основним. Право національних мов на їхнє існування утверджується італійськими вченими: Спероні в “Діалозі про мову” (1547), П.Бембо в “Міркуваннях про народну
мову” (1525), Кастиліоне в “Придворному” (1528), Ж.Джеллі в “Міркуваннях навколо мови” (1546); французькими вченими: Ж.Торі у “Квітковому полі” (1529), Ж.Дюбелле в Захисті й уславленні французької мови” (1531), у роботах Ж.Дюбуа, Л.Мегре, Роберта Етьєна, Анрі Етьєна, Ю.Ц.Скалігера та іншими.
Ю.Ц.Скалігер вбачав взаємозв’язок навколишньої дійсності і мови в тому, що саме навколишній світ людини, Всесвіт є джерелом і причиною виникнення та розвитку мови, яка безпосередньо пов’язана з розумом, що пізнає.
Іспанський учений-енциклопедист XVI ст. Франсіско Санчес де лас Бросас (1523-1601), продовжувач справи А. де Небріхи, послідовник Ю.Ц.Скалігера, тісно пов’язуючи у своїй теорії мову і мислення, основну роль відводить людському розуму, здатному зрозуміти принципи будови не лише мови, але й усього Всесвіту. Попередник А.Арно і К.Лансло, дослідників загальних принципів граматики, їх відомої граматики Пор-Рояля (“Grammaire generale et raisonnee”, 1660), Фр.Санчес у своїй науковій діяльності відкидає культ авторитетів у
будь-якій галузі людської діяльності й утверджує перевагу розуму над авторитетом віри. І теоретичні, і практичні цілі, поставлені вченими минулого, зіграли важливу роль у розвитку наукової думки, у породженні нових гіпотез і теорій у науці про мову, в утвердженні концепцій суспільного характеру людини і мови.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ МОВИ ІСПАНІЇ (за пам’ятками писемності ХII – першої чверті ХVІІ ст.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок