Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ГЕНДЕРНОГО ВИХОВАННЯ ЖІНОК-ЛІДЕРІВ У ДІЯЛЬНОСТІ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ТА РУХІВ

СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ГЕНДЕРНОГО ВИХОВАННЯ ЖІНОК-ЛІДЕРІВ У ДІЯЛЬНОСТІ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ТА РУХІВ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ГЕНДЕРНОГО ВИХОВАННЯ ЖІНОК-ЛІДЕРІВ У ДІЯЛЬНОСТІ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ТА РУХІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,50 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛУГАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
БОЛОТСЬКА Оксана Анатоліївна
УДК 37.013.42 (043.3)
СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ГЕНДЕРНОГО ВИХОВАННЯ ЖІНОК-ЛІДЕРІВ У ДІЯЛЬНОСТІ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ТА РУХІВ
13.00.05 – соціальна педагогіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Харченко Сергій Якович,
Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка,
проректор з науково-педагогічної роботи,
завідувач кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук,
Поліщук Юрій Йосипович,
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, професор
кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи;
 
кандидат педагогічних наук
Цимбал Ірина Іванівна,
Головне управління освіти і науки Луганської облдержадміністрації,
начальник.
Захист відбудеться 21 березня 2008 року об 11.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 29.053.01 у Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка (91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2).
 
Автореферат розісланий 20  лютого 2008 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л.Бутенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Перехідні процеси, що відбуваються в Україні в останні роки, створили нові можливості для реалізації жінок в усіх сферах життя. Спалах демократії у 90-і роки XX ст. став поштовхом для відновлення і створення громадських жіночих організацій та рухів. Виникла ідея організаційного об’єднання жінок для вирішення як політичних завдань, так і великого спектру громадських проблем в українській державі.
За останні роки в Україні було створено 44 всеукраїнські та міжнародні жіночі громадські організації, понад 700 – місцевих жіночих громадських організацій, з них близько 400 – обласні. З’явилося багато активних жінок, здатних до творчості, оновлення, перетворень. Проте, в них відчувається брак політичних, соціологічних, психологічних, гендерних та інших світового рівня знань, яких раніше не навчала вища школа. Сучасні активні жінки несуть на собі вантаж минулого. Потрібен історичний час для формування і розвитку гуманітарного світогляду та набуття досвіду громадсько-політичної діяльності у нових умовах. Нова реальність формує жінку-лідера нового типу.
У зв’язку з цим, актуалізується проблема підвищення суспільно-політичної активності та соціального статусу жінок, що передбачає більш широке залучення жіноцтва у сферу прийняття управлінських рішень з метою реалізації свого демократичного права впливати на політичне, економічне і культурне життя держави. Саме у соціально-активному середовище, а не поза ним й формується жінка-лідер. Таким організованим середовищем і є громадські організації та рухи, у тому числі і жіночі. На цьому ґрунті в останні роки і набуває особливої актуальності проблема гендерного виховання жінок-лідерів у діяльності громадських організацій та рухів.
У сучасній соціальній педагогіці не існує однозначного визначення поняття „жінка-лідер”, тому дослідження гендерних аспектів лідерства жінок представляють особливий науковий інтерес. Дослідження В. Кравця, О. Шнирової, Л. Штильової, дисертації С. Гришак, І. Мунтян, Л. Харченко з проблеми гендерного виховання є тільки початком наукового пошуку в цьому напрямку. Також, у контексті психолого-педагогічних досліджень жіночого лідерства привертають увагу роботи Т. Бендас, П. Горностай, І.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ГЕНДЕРНОГО ВИХОВАННЯ ЖІНОК-ЛІДЕРІВ У ДІЯЛЬНОСТІ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ТА РУХІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок