Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІАГНОСТИКА ТА КОМПЛЕКСНЕ ЛІКУВАННЯ ЕМПІЄМ ПЛЕВРИ

ДІАГНОСТИКА ТА КОМПЛЕКСНЕ ЛІКУВАННЯ ЕМПІЄМ ПЛЕВРИ

Назва:
ДІАГНОСТИКА ТА КОМПЛЕКСНЕ ЛІКУВАННЯ ЕМПІЄМ ПЛЕВРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,18 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Міністерство охорони здоров’я України
Київська медична академія післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика МОЗ України
ЛИННИК МИКОЛА ІВАНОВИЧ
УДК 616.329 – 001-08
ДІАГНОСТИКА ТА КОМПЛЕКСНЕ ЛІКУВАННЯ ЕМПІЄМ ПЛЕВРИ
14.01.03 – хірургія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі пульмонології Київської медичної академії післядипломної освіти ім.П.Л. Шупика МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук
Багіров Мамед Мансурович,
професор кафедри пульмонології Київської медичної академії післядипломної освіти
ім. П.Л. Шупика МОЗ України
Офіційні опоненти: доктор медичних наук
Калабуха Ігор Анатолійович,
провідний науковий співробітник відділення торакальної хірургії Інституту фтизіатрії та пульмонології АМН України (м. Київ).
доктор медичних наук, професор, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки
Мітюк Іван Ілліч,
завідувач кафедри госпітальної хірургії Вінницького медичного університету
ім. М.І.Пирогова МОЗ України
Провідна установа Донецький державний медичний університет ім.О.М. Горького МОЗ України, кафедра факультетської хірургії ім. К.Т.Овнатаняна
Захист відбудеться “14”червня 2004 р. о11годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.613.08. Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України ( 04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9 )
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика ( м. Київ, вул.Дорогожицька, 9 )
Автореферат розісланий “13”травня 2004р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради
кандидат медичних наук, доцент Гвоздяк М.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРЕКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Лікування емпієми плеври являє собою один з найбільш складних розділів торакальної хірургії. Особливе значення набуває ця проблема в останні роки в зв’язку з інтенсивним ростом антибіотикорезистентності мікроорганізмів, ростом госпітальної інфекції. Не дивлячись на удосконалення методів лікування гнійних процесів, летальність та інвалідність при емпіємі плеври залишаються значними і не мають тенденції до зниження.
В умовах високої антибіотикостійкості та вірулентності мікрофлори зниження загальної резистентності організму, під впливом різноманітних факторів навколишнього середовища, гострі пневмонії, нерідко, приймають прогресуючий деструктивний характер та часто ускладнюються емпіємою плеври. За літературними даними деструктивні пневмонії, субплевральні та периферійні абсцеси в 35-40 % випадків супроводжуються плевральними ускладненнями (Кабанов А.Н., Ситко Л.А.,1985.) результати лікування яких не можна признати задовільними: від 15-20 % до 80 % гостра емпієма переходить в хронічну (Козлов К.К.,1983).
Хірургічне лікування емпієми плеври є складною багатопрофільною проблемою, так як частота летальних випадків при лікуванні різних форм емпієми плеври, за даними літератури за останні 15 років коливається від 5 до 31 %.
Не дивлячись на прогрес медичної науки та охорони здоров’я, практикуючі лікарі недостатньо інформовані в питаннях тактики лікування хворих з гострими емпіємами плеври. Хворі, як правило, поступають в торакальні відділення вже з запущеним процесом. Наявні методи консервативного лікування виявляються малоефективними, що приводить до збільшення трудомістких та травматичних оперативних втручань, що супроводжуються низькими клінічними та функціональними результатами з високою летальністю, що досягає 16-40 % та вище. Крім того, терміни перебування хворих у стаціонарі досягають 52-73 днів, що не може задовольняти практику охорони здоров’я.
Все це обумовлює необхідність перегляду лікувальної тактики, удосконалення наявних консервативних методів лікування, розробки та впровадження нових з урахуванням сучасних досягнень науки та медичної техніки.
З появою нових антибіотиків, антисептичних засобів та впровадженням нових технічних засобів, з’явились нові можливості в лікуванні гострих неспецифічних емпієм плеври та склались передумови для перегляду деяких положень в лікувальній тактиці, що потребують подальшого вивчення, обґрунтованого застосування в лікуванні хворих з гнійно-деструктивними захворюваннями легень та плеври.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: ДІАГНОСТИКА ТА КОМПЛЕКСНЕ ЛІКУВАННЯ ЕМПІЄМ ПЛЕВРИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок