Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ДИСПОЗИЦІЙНОЇ СИСТЕМИ ОСОБИСТОСТІ У ФУНКЦІОНАЛЬНО НЕСПРОМОЖНІЙ РОДИНІ

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ДИСПОЗИЦІЙНОЇ СИСТЕМИ ОСОБИСТОСТІ У ФУНКЦІОНАЛЬНО НЕСПРОМОЖНІЙ РОДИНІ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ДИСПОЗИЦІЙНОЇ СИСТЕМИ ОСОБИСТОСТІ У ФУНКЦІОНАЛЬНО НЕСПРОМОЖНІЙ РОДИНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,28 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ІМЕНІ Г.С.КОСТЮКА АПН УКРАЇНИ
Волошок Олена Вячеславівна
УДК 159.923:159.924.7
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ДИСПОЗИЦІЙНОЇ СИСТЕМИ
ОСОБИСТОСТІ У ФУНКЦІОНАЛЬНО НЕСПРОМОЖНІЙ РОДИНІ
19.00.05 – Соціальна психологія, психологія соціальної роботи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Львівському національному університеті
імені Івана Франка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Мар'єнко Борис Сергійович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, МОН Украни,
професор кафедри психології.
 
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук, професор
Пірен Марія Іванівна,
Національна академія державного
управління при Президентові України,
професор кафедри політології;

кандидат психологічних наук, доцент
Бевз Галина Михайлівна,
Центральний інститут післядипломної
педагогічної освіти АПН України,
докторант кафедри педагогіки вищої школи
та прикладної психології.
Провідна установа: Інститут соціальної та політичної психології АПН України, лабораторія соціальної психології особистості.
Захист відбудеться "28" березня 2006 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.453.01 в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, м.Київ-33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України (01033, м.Київ-33, вул.Паньківська,2).
Автореферат розісланий "27" лютого 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.О.Балл
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Суспільно-економічна криза в Україні останніх років наклала свій відбиток на сім'ю, спричинила зниження її життєвого рівня, вплинула на стабільність і виховну дієздатність. Спостерігається зростання кількості функціонально неспроможних сімей, які внаслідок об'єктивних та суб'єктивних чинників не можуть на даний момент ефективно виконувати обов'язки, що передбачені відповідною сімейною роллю по задоволенню потреб інших членів родини. Умови та особливості виконання членами родини сімейних обов'язків в таких сім'ях не сприяють повноцінній життєдіяльності сім'ї, що виявляється у повному або частковому незадоволенні потреб у змінах та внутрішньому зростанні як окремих членів родини, так і сім'ї в цілому. Умови порушення функціонування сімейної системи створюють несприятливе підгрунтя для розвитку особистості дитини, яка є членом функціонально неспроможної родини.
В постанові Кабінету міністрів України від 15 вересня 1999 р. № 1697 "Про затвердження Національної програми патріотичного виховання населення, формування здорового способу життя, розвитку духовності та зміцнення моральних засад суспільства" підкреслюється необхідність активізації роботи з функціонально неспроможними сім'ями з метою виявлення дітей, які перебувають в особливо складних економічних і морально-психологічних умовах.
З огляду на вище наведене особливо актуальним і важливим є вивчення особливостей формування і змісту спрямованості особистості в контексті функціонально неспроможної сім'ї.
Дана тема є розкритою частково у працях вітчизняних (Б.Воронович, Н.Ю.Максимова, О.Я.Савченко, С.П.Тищенко) та закордонних психологів (М.І.Буянов, Е.Г.Ейдеміллер, С.В.Ковальов, А.Адлер, К.Хорні, Е.Берн, Л.Харт, В.Сатир). Зазначені автори описують вплив дисфункційної сім'ї на формування потреб, інтересів, а також рис характеру дитини, рівня та адекватності її самооцінки. Проте, проблема розкриття психологічного змісту таких елементів спрямованості, як: соціальні установки, ціннісні орієнтації та в цілому диспозиційна система особистості у молодшому шкільному віці в умовах функціонально неспроможної сім'ї потребує глибшого дослідження та подальшої розробки.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження входить до комплексної теми кафедри психології Львівського Національного університету імені Івана Франка НДР № 01034005918 „Розвиток особистості в умовах становлення Української держави”.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ДИСПОЗИЦІЙНОЇ СИСТЕМИ ОСОБИСТОСТІ У ФУНКЦІОНАЛЬНО НЕСПРОМОЖНІЙ РОДИНІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок