Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУЧАСНІ ЛЕКСИЧНІ ЗАПОЗИЧЕННЯ: ПРАГМАТИКА, СЕМАНТИКА, СОЦІОЛІНГВІСТИКА

СУЧАСНІ ЛЕКСИЧНІ ЗАПОЗИЧЕННЯ: ПРАГМАТИКА, СЕМАНТИКА, СОЦІОЛІНГВІСТИКА

Назва:
СУЧАСНІ ЛЕКСИЧНІ ЗАПОЗИЧЕННЯ: ПРАГМАТИКА, СЕМАНТИКА, СОЦІОЛІНГВІСТИКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,31 KB
Завантажень:
486
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДРУЖИН ГЕННАДІЙ ВІКТОРОВИЧ
УДК 811.161.1’373.45
СУЧАСНІ ЛЕКСИЧНІ ЗАПОЗИЧЕННЯ:
ПРАГМАТИКА, СЕМАНТИКА, СОЦІОЛІНГВІСТИКА
10.02.02 – російська мова
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологіних наук
Дніпропетровськ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічих наук, професор
Синельникова Лара Миколаївна,
Луганський національний педагогічний
університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри російського мовознавства
комунікативних технологій
 
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Пристайко Тамара Степанівна,
Дніпропетровський національний університет,
завідувач кафедри загального та російського
мовознавства;
кандидат філологічних наук, доцент
Теркулов В’ячеслав Ісайович,
Горлівський державний педагогічний інститут
іноземних мов,
проректор з наукової роботи.
 
Провідна установа: Кіровоградський державний педагогічний
університет ім. Володимира Винниченка
 
Захист відбудеться ” 5 ” травня 2006 р. о 12:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.05 у Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, 50, вул. Наукова, 13.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Дніпропетровського національного університету (49050, м. Дніпропетровськ, 50, вул. Наукова, 13).
Автореферат розісланий ” 5 ” квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради | М.С. Ковальчук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження
Революційні по своїй суті суспільно-політичні процеси, які почалися у 1985 році та досягли апогею у 1991 (проголошення незалежності України) призвели до кардинальних змін не тільки в соціальній, економічній, політичній сферах суспільства, також у сферах комунікації, що, безумовно, позначилося на функціонуванні та подальшому розвитку мови. Запозичення завжди привертали увагу лінгвістів і в останні роки – зокрема. Лінгвісти структурували та описували іншомовні слова, дуже часто класифікуючи їх за лексико-семантичними групами. Але величезну кількість нових запозичень останніх років не завжди можна описати, застосовуючи “класичні” методи досліджень. Прагматична інформація про слово переплітається із семантичною. Але відносно нових запозичень ієрархічність може змінюватися, і прагматична інформація може передувати семантичній, поступово входячи в лексичне значення слова.
Актуальність дослідження полягає не тільки в лінгвістичному, але й у соціальному, соціолінгвістичному та культурологічному планах:
1. Нові явища в російській мові оцінюються або як мовна революція, або як могутня динамізация мовної системи з усіма руйнівними й одночасно оновлюючими цю систему наслідками. Прискорення мовної еволюції призводить до того, що на певну одиницю часу припадає велика кількість мовних змін, вони нагромаджуються, не встигаючи адаптуватися в лексичній системі і мовній практиці, через що виникає враження хаосу і нестабільності. Таке положення речей зумовлює потребу в теоретичному осмисленні й узагальненні наявних конкретних спостережень у сфері запозиченої лексики.
2. Усвідомлюється недостатність теоретичних та практичних досліджень, спрямованих на опис умов і способів освоєння запозичень сучасним соціумом, різними референтними групами в різних комунікативних ситуаціях.
3. Мовний синкретизм, поліфонія мовних засобів у межах одного висловлювання  – реалії сьогоднішнього дня. Назріла необхідність комплексного підходу до лексичних запозичень з урахуванням досягнень сучасної лінгвістики і застосуванням інструментарію аналізу, орієнтованого на розмаїття дискурсивних практик.
Відчувається необхідність теоретичних і практичних досліджень у галузях сучасного мовознавстава та соціолінгвістики, зокрема тих їх розділів, у яких активно розробляються шляхи впровадження запозичень, їх прагматичне освоєння та соціально зумовлені особливості спілкування.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: СУЧАСНІ ЛЕКСИЧНІ ЗАПОЗИЧЕННЯ: ПРАГМАТИКА, СЕМАНТИКА, СОЦІОЛІНГВІСТИКА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок