Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФАНТАСТИЧНІ ТВОРИ УРСУЛИ ЛЕ ГУЇН: ОНТОПОЕТИЧНІ АСПЕКТИ

ФАНТАСТИЧНІ ТВОРИ УРСУЛИ ЛЕ ГУЇН: ОНТОПОЕТИЧНІ АСПЕКТИ

Назва:
ФАНТАСТИЧНІ ТВОРИ УРСУЛИ ЛЕ ГУЇН: ОНТОПОЕТИЧНІ АСПЕКТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,27 KB
Завантажень:
296
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КРИНИЦЬКА НАТАЛІЯ ІГОРІВНА
УДК 821.111(73)-312.9 Ле Гуїн.09
ФАНТАСТИЧНІ ТВОРИ УРСУЛИ ЛЕ ГУЇН:
ОНТОПОЕТИЧНІ АСПЕКТИ
10.01.04 – література зарубіжних країн
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії зарубіжної літератури і класичної філології ХНУ ім. В.Н. Каразіна, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Міхільов Олександр Дмитрович,
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна,
завідувач кафедри історії зарубіжної літератури
і класичної філології.
.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Денисова Тамара Наумівна,
Інститут літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України,
провідний науковий співробітник відділу компаративістики;
кандидат філологічних наук, доцент
Щербина Сергій Дмитрович,
Полтавський університет споживчої кооперації,
доцент кафедри ділової іноземної мови.
Захист відбудеться 23 квітня 2008 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.12 у Дніпропетровському національному університеті (49027, м. Дніпропетровськ, пл. Т.Шевченка, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського національного університету (49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8).
Автореферат розісланий 21 березня 2008 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради О.О. Глушко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У реферованій дисертації вивчаються онтопоетичні аспекти фантастичних творів сучасної американської письменниці Урсули Ле Гуїн (Ursula Le Guin, народ. 1929 р.) – авторки науково-фантастичних творів і книг у жанрі фентезі, поетичних збірок і реалістичної прози, критичних статей і літератури для дітей, сценаріїв та перекладів. У процесі дослідження відбувається розробка концепції “онтологічної поетики” сучасної фантастичної літератури з метою застосування цієї концепції до аналізу творчості Ле Гуїн.
Доробок цієї майстрині наукової фантастики (англ. science fiction – SF, або НФ) та фентезі (fantasy) отримав і всесвітню популярність, і високу оцінку дослідників. Твори Ле Гуїн є об’єктом уваги науковців, передусім американських, британських та канадських, іще з початку 70-х років ХХ ст., коли фантастика стала предметом академічного літературознавства західних країн. За підрахунками фахівців, науково-фантастичний доробок Ле Гуїн є найбільш вивченим у порівнянні з творами інших представників SF, а кількість досліджень її фентезійного доробку поступається лише сукупності критичних матеріалів із творчості Толкієна. Серед фахівців, що звертаються до проблем фантастики Ле Гуїн, слід згадати Бр.Аттебері, Б.Бакнелл, Д.Барбура, Дж.Біттнера, Г.Блума, П.Брігга, Д.Вайт, Й.Вотсона, С.Гунев, Фр.Джеймсона, Р.Ерліха, М.Есмонд, М.Кеддена, Д.Кеттерера, Е.Коджелл (Каммінс), С.Лема, Р.Нудельмана, Т.Ремінгтона, В.Рошелла, Б.Селінджера, Р.Скоулза, Дж.Слассера, Ш.Співак, Д.Сувина. На теренах СНД її доробок вивчають В.Гаков і Л.Михайлова. На жаль, твори Ле Гуїн не публікувались українською мовою, і у вітчизняному літературознавстві є лише окремі дослідження доробку письменниці, що присвячені дистинкції НФ і фентезі (Л. та Н.Скуратовські) та архетипу Чарівника (О.Покальчук), у той час як творчість Ле Гуїн заслуговує на комплексне вивчення.
Особлива роль цієї авторки полягає в тому, що, належачи за походженням до інтелектуальної еліти США та володіючи видатним даром слова, Ле Гуїн зосередилась на літературі, котра традиційно сприймається як другосортна, цілеспрямовано намагаючись підняти її художній рівень та зацікавити серйозних цінителів. Тому основним напрямком дослідження творчості Ле Гуїн стало вивчення її місця в літературному процесі у світлі проблем канону й мейнстриму (головної течії). Другий напрямок утворюють роботи, де розглядаються засади доробку письменниці (культурна антропологія, міфологія, даосизм, юнгіанство, анархізм, фемінізм тощо), а третій – дослідження поетики її творів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ФАНТАСТИЧНІ ТВОРИ УРСУЛИ ЛЕ ГУЇН: ОНТОПОЕТИЧНІ АСПЕКТИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок