Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОРФОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ МИГДАЛЕПОДІБНОГО ТІЛА ГОЛОВНОГО МОЗКУ ПІСЛЯ ХРОНІЧНОЇ ІНТОКСИКАЦІЇ ТЮТЮНОВИМ ДИМОМ В РІЗНІ ВІКОВІ ПЕРІОДИ (експериментально-морфологічне дослідження)

МОРФОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ МИГДАЛЕПОДІБНОГО ТІЛА ГОЛОВНОГО МОЗКУ ПІСЛЯ ХРОНІЧНОЇ ІНТОКСИКАЦІЇ ТЮТЮНОВИМ ДИМОМ В РІЗНІ ВІКОВІ ПЕРІОДИ (експериментально-морфологічне дослідження)

Назва:
МОРФОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ МИГДАЛЕПОДІБНОГО ТІЛА ГОЛОВНОГО МОЗКУ ПІСЛЯ ХРОНІЧНОЇ ІНТОКСИКАЦІЇ ТЮТЮНОВИМ ДИМОМ В РІЗНІ ВІКОВІ ПЕРІОДИ (експериментально-морфологічне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,62 KB
Завантажень:
307
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
КРИМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. С.І. ГЕОРГІЄВСЬКОГО
Цвєтлинська Наталія Олександрівна
УДК: 611.813: 615.099:616-003.684-81
МОРФОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ МИГДАЛЕПОДІБНОГО ТІЛА ГОЛОВНОГО МОЗКУ ПІСЛЯ ХРОНІЧНОЇ ІНТОКСИКАЦІЇ ТЮТЮНОВИМ ДИМОМ В РІЗНІ ВІКОВІ ПЕРІОДИ
(експериментально-морфологічне дослідження)
14.03.09 - гістологія, цитологія, ембріологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Сімферополь – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник: | доктор медичних наук, професор Савенко Людмила Данилівна, Луганський державний медичний університет, завідувач кафедри гістології, цитології та ембріології
Офіційні опоненти:
Доктор медичних наук, професор Каширіна Надія Костянтинівна, Кримський державний медичний університет ім. С.І. Георгієвського, завідувачка кафедри гістології, цитології та ембріології
Доктор медичних наук, професор Пушкар Михайло Степанович, Вінницький державний медичний університет, завідувач кафедри гістології, цитології та ембріології
Провідна установа:
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, кафедра гістології, цитології та ембріології, МОЗ України, м. Київ
Захист відбудеться “19” грудня 2001 р. о 14-ой годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.600.02 при Кримському державному медичному університеті ім. С.І. Георгієвського (95006, м. Сімферополь, бульвар Леніна, 5/7).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського (95006, м. Сімферополь, бульвар Леніна, 5/7).
Автореферат розісланий “12” листопаду 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, професор О.О. Біркун
Підписано до друку “1” листопада 2001 р. Формат 60*90/16. Папір друкарський.
Друк офсетний. Умовн. друк. арк. 1,0. Тираж 100 прим. Замовлення № 27.
ТОВ "Riso", 91000, Луганськ, вул. Коцюбинського, 2.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Україна належить до країн з високою поширеністю паління: кожний другий чоловік і кожна п'ята жінка палять (Кваша О.А. та співавт., 1998). Україна знаходиться на шостому місці серед країн з високим нормативним коефіцієнтом смертності від раку легень, трахеї та бронхів серед осіб віком до 64 років, який складає 60 на 100 тис населення. Так як між початком тютюнопаління та проявом пов’язаних з ним хвороб і смерті існує певний проміжок часу, то ситуація в Україні викликає занепокоєння внаслідок великої кількості нових курців серед жінок та осіб молодшого віку (Гусейнов Х.Ю., 1999). Актуальність проблеми паління тютюну сьогодні безперечна ще й тому, що тільки 14 % населення розвинутих країн можуть запобігти пасивного паління, останні ж повсякденно вдихають тютюновий дим в кількості, еквівалентній в середньому одній випаленій цигарці (Сидоренко Г.І., 1999; Denson K. et al., 2000). Встановлені і вірогідно доведені соматоневрологічні наслідки (ускладнення) хронічної нікотинової інтоксикації в осіб, які не палять, але знаходяться в постійному контакті з курцями. В цьому зв'язку з'являється все більше наукових даних про тригерне формування нікотинізму в дітей, підлітків, юнаків як пасивних курців (Кліщова Р.П. та співавт., 1994; Сосин І.К., 1997).
Основна фармакологічна дія нікотину складається в його взаємодії з нікотиновими ацетилхолінергічними рецепторами головного мозку. Вважається, що активація центральних нікотинових ацетилхолінергічних рецепторів при палінні впливає на пізнавальну діяльність людини; при цьому підвищується рівень реакцій збудження (Щвед М.І. та Дубкова Г.І., 2000). Оскільки незріла нервова тканина має високий ступінь пластичності, то, очевидно, хронічна інтоксикація тютюновим димом супроводжується спустошенням нейронного складу мозкових структур. Аналіз стану неокортексу нащадків курців (в експерименті на щурах) на світлооптичному рівні вірогідно свідчив про своєрідну декортикацію, як результат лізису нейронів і гліальних елементів (клітинному виснаженню піддавалось до третини нейронального складу кори великого мозку) (Кліщова М.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: МОРФОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ МИГДАЛЕПОДІБНОГО ТІЛА ГОЛОВНОГО МОЗКУ ПІСЛЯ ХРОНІЧНОЇ ІНТОКСИКАЦІЇ ТЮТЮНОВИМ ДИМОМ В РІЗНІ ВІКОВІ ПЕРІОДИ (експериментально-морфологічне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок