Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕХНОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ експлуатаційних характеристик кілець роликопідшипників

ТЕХНОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ експлуатаційних характеристик кілець роликопідшипників

Назва:
ТЕХНОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ експлуатаційних характеристик кілець роликопідшипників
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,70 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Тернопільський державний технічний університет імені ІВана Пулюя
Лапченко Юрій Сергійович
УДК 621.822:681.2:369.64
ТЕХНОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ експлуатаційних характеристик кілець роликопідшипників
05.02.08 – технологія машинобудування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Тернопіль – 2007


Дисертаціює є рукопис
Робота виконана в Луцькому державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Марчук Віктор Іванович
Луцький державний технічний університет,
завідувач кафедри “Приладобудування”
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Лєбєдєв Володимир Георгійович
Одеський національний політехнічний університет,
професор кафедри “Технологія конструкційних матеріалів”
кандидат технічних наук, доцент
Матвійчук Анатолій Васильович
Тернопільський державний технічний університет
імені Івана Пулюя,
доцент кафедри “Технологія машинобудування”
Захист відбудеться “13” вересня 2007 р. о 1000 на засіданні спеціалізованої вченої ради К58.052.03 у Тернопільському державному технічному університеті ім. Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Руська 56.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Тернопільського державного технічного університету ім. Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Руська 56.
Автореферат розісланий “5” червня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Данильченко Л.М.
загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Сучасний науково-технічний прогрес в машинобудуванні супроводжується підвищенням потужності та швидкості машин з одночасним зростанням їх надійності, точності та довговічності.
Безперервний розвиток багатьох галузей техніки, зокрема, приладо- та верстатобудівної, автомобільної, сільськогосподарської та інших пов’язаний з використанням великої кількості підшипників кочення як опор різних коливальних чи обертальних механізмів, причому в більшості випадків якість функціонування всього пристрою або машини залежить від динамічних та експлуатаційних характеристик підшипникових опор. Тому, показники якості окремого пристрою чи машини в цілому нерозривно пов’язані з показниками якості та експлуатаційними характеристиками кожного підшипникового вузла як окремої роторної системи, яка потенційно може бути основним джерелом небажаних явищ чи характеристик всього механізму, приладу або машини. В зв’язку з цим, вимоги до якості виготовлення підшипників кочення та їх експлуатаційних показників постійно зростають, а технологічне забезпечення цих вимог стає все проблематичнішим.
Відомо, що якість підшипника та його експлуатаційні характеристики, такі як віброактивність, шумність, точність, надійність, довговічність тощо, залежать від параметрів мікротопографії поверхонь кочення й фізико-механічних властивостей поверхневого шару робочих і монтажних поверхонь.
Тому, технологічне забезпечення всезростаючих вимог до якості робочих поверхонь і експлуатаційних характеристик роликопідшипників в процесі їх виготовлення є актуальною науковою проблемою.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано в Луцькому державному технічному університеті відповідно до української державної програми розвитку сільськогосподарського машинобудування та забезпечення агропромислового комплексу конкурентноспроможною технікою, затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України 1 грудня 1997 року № 1341, а також відповідно до координаційного плану Комітету з питань науки і техніки України, розділу “Машинобудування” (позиція 43) “Високоефективні технологічні процеси в машинобудуванні” на 2001 – 2006 роки.
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є підвищення надійності й довговічності роликопідшипників шляхом технологічного забезпечення параметрів якості поверхонь обертання кілець на операціях безцентрового шліфування.
Для досягнення мети в роботі поставлені такі завдання:
- провести аналіз походження та теоретично обгрунтуванти причини виникнення конструкційних, структурних і технологічних дефектів в роликових підшипниках, що спричиняють погіршення експлуатаційних показників, і на їх основі удосконалити технологічні параметри, які забезпечують зменшений рівень вібрації, шуму, точність обертання та довговічність підшипника;
- встановити взаємозв’язки параметрів мікрогеометрії робочих поверхонь кілець із характерними експлуатаційними показниками підшипника;
- дослідити механізм походження вібрацій в роликопідшипниках та їх вплив на формування експлуатаційних характеристик;
- розробити математичну модель формоутворення параметрів геометричної структури поверхні (ГСП) на операціях безцентрового шліфування для алгоритмізації задач технологічного забезпечення параметрів якості кілець роликопідшипників;
- дослідити вплив режимів різання викінчувальних шліфувальних операцій на кінцеві параметри якості робочих поверхонь кілець роликопідшипників;
- експериментально дослідити вплив технологічних чинників на параметри мікрогеометрії поверхонь обертання кілець;
- розробити інженерну методику керування параметрами та показниками процесу безцентрового шліфування з метою підвищення якості оброблення робочих поверхонь кілець роликопідшипників.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ТЕХНОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ експлуатаційних характеристик кілець роликопідшипників

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок