Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОГОВІР КРЕДИТУВАННЯ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЖИТЛОВОГО БУДІВНИЦТВА

ДОГОВІР КРЕДИТУВАННЯ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЖИТЛОВОГО БУДІВНИЦТВА

Назва:
ДОГОВІР КРЕДИТУВАННЯ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЖИТЛОВОГО БУДІВНИЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,63 KB
Завантажень:
375
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Соболєв Олександр Васильович
УДК 347.44 + 347.278
ДОГОВІР КРЕДИТУВАННЯ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЖИТЛОВОГО БУДІВНИЦТВА
Спеціальність: 12.00.03 цивільне право та цивільний процес;
сімейне право; міжнародне приватне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків 2004
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Національному університеті внутрішніх справ МВС України
Науковий керівник: кандидат юридичних наук, доцент
ЧАЛИЙ Юрій Іванович,
Національний університет внутрішніх справ, доцент кафедри цивільно-правових дисциплін.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
ПІДОПРИГОРА Оксана Опанасівна,
Новокаховська філія Відкритого міжнародного університету розвитку людини “Україна”, заступник проректора зі стратегічних питань;
кандидат юридичних наук, доцент
КАРМАНОВ Євген Вадимович,
Харківська філія Української академії банківської справи НБУ України, доцент кафедри банківської справи.
Провідна установа: Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, Міністерство освіти і науки України, кафедра цивільного права № 1, м. Харків.
Захист відбудеться 19 червня 2004 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.02 Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий 17 травня 2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Шишка Р.Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження обумовлена, насамперед, тим, що після проголошення незалежності України і прийняття Основного Закону держави Конституції України, яка закріпила в одній зі своїх норм (ст. 47) право кожного на житло, докорінно змінився і підхід до реалізації громадянами цього права. Реалізуючи дане конституційне право, громадяни на власний вибір можуть побудувати житло, придбати його у власність або узяти в оренду. У зв’язку з цим реалізація громадянами свого права на житло перестає бути обмеженою винятково безкоштовним одержанням ними житла з державного або суспільного житлових фондів.
Необхідно відзначити, що в даний час в Україні склалася вкрай несприятлива ситуація з розв’язанням житлової проблеми.
Соціальні передумови. Інтерес до такого способу розв’язання житлової проблеми громадян України простежується за допомогою методу конкретних соціологічних досліджень. Так, за даними Українського інституту соціальних досліджень, 69 % молоді у віці від 15 до 17 років у майбутньому бажали б одержати кредит на будівництво житла, а серед молодих людей віком від 18 до 28 років уже 78 % хотіли б побудувати житло за рахунок залучення кредитних коштів. Що стосується сільського населення, то тут частка бажаючих брати кредит на індивідуальне житлове будівництво дорівнює відповідно 25 % і 33 % у тих же вікових групах.
Згідно з результатами опитування про умови службової діяльності й умови життя персоналу ОВС у 2003 році, проведеного Науково-дослідною лабораторією соціальної і психологічної роботи в органах внутрішніх справ, 11,36% співробітників міліції вважають найбільш бажаним способом поліпшення житлових умов одержання кредиту на житлове будівництво.
Усе сказане, можна вважати, свідчить про актуальність проблеми в даний час. Слід зауважити, що раніше, в умовах планової економіки в колишньому СРСР перерозподіл коштів за допомогою кредиту (у тому числі і кредиту на індивідуальне житлове будівництво) мав переважно централізований характер і відбувався на основі кредитного планування, що являло собою процес планового визначення всього обсягу кредитних ресурсів країни, їх джерел, а також їх планового розподілу.
У даний час такий спосіб здійснення кредитування є абсолютно неприйнятним як з економічної, так і з правової точок зору. Тобто виникло питання про якісну зміну правової бази щодо кредитування житлового будівництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ДОГОВІР КРЕДИТУВАННЯ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЖИТЛОВОГО БУДІВНИЦТВА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок