Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: УДОСКОНАЛЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ КЕРІВНИКА В ОРГАНАХ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ: ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ

УДОСКОНАЛЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ КЕРІВНИКА В ОРГАНАХ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ: ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ / сторінка 5

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ КЕРІВНИКА В ОРГАНАХ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ: ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,77 KB
Завантажень:
326
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
, що дозволило виявити сучасні тенденції у цих процесах. Визначено, що серед керівного складу органів державної влади більшість становлять особи зі стажем роботи на посаді від одного до трьох років, одночасно збільшується кількість керівників, які працюють на займаній посаді менше одного року. Динаміка вікових показників свідчить про тенденцію поступового омолоджування керівного складу державних службовців.
Автор згрупував численні наукові пошуки та розробки з проблеми вдо-сконалення діяльності керівника за певними аспектами діяльності та поведінки керівника, а також за підходами до їх дослідження. Серед таких аспектів можна виділити історичний, адміністративний, політичний, економічний, соціальний, освітній, етичний, організаційно-правовий, а серед підходів до їх дослідження -соціологічний, елітарний, психологічний, функціональний, технологічний, соціоінженерний, конфліктологічний, конкурентний, парціальний, рефлексивно-ціннісний, аксіологічний, інноваційний тощо.
Установлено, що пошук науковців щодо вдосконалення діяльності керівника переважно зосереджений на дослідженні еволюційного розвитку фор-мування особистості керівника; розгляді його діяльності в економічному, адміністративному, організаційно-правовому аспектах; аналізі її психологічної та моральної складових, а також етичних норм поведінки. Здебільшого в науковій літературі керівник розглядається як менеджер у системі управління взагалі і менше – у системі державного управління. Значно більшу увагу приділено системі відносин між державою та суспільством, ролі при цьому вищого керівного складу органів державної влади та управління (управлінської еліти), а також співвідношенню “керівник – лідер”.
Водночас недостатньо дослідженими залишаються питання розробки інструментарію вдосконалення діяльності керівника в органах державної влади в Україні. Перш за все це стосується розробки відповідних інноваційних концептуальних моделей і підходів, у тому числі для проведення поглиблених експертних соціологічних досліджень, що мають базуватися на теоретико-методологічному аналізі, а також їх застосування під час формування комплексних і професійних навчальних програм підготовки державних службовців.
У другому розділі – “Теоретико-методологічне обґрунтування шляхів удосконалення діяльності керівника в органах державної влади” – запропоновано концептуально-методологічні підходи щодо відображення діяльності керівника в органах державної влади, розкрито роль професіоналізму як ключового напряму вдосконалення діяльності керівника, показано важливу роль професійного навчання у сфері державного управління, запропоновано парадигмальний підхід до формування освітньо-професійних програм підготовки державних службовців.
Розроблено структурно-функціональну модель діяльності керівника, яка базується на виділенні політичної, адміністративної та правової складових, розкрито зміст їх основних аспектів (рис. 1).
Однією з найважливіших, а часто домінуючою в діяльності керівника, є політична складова, яка передбачає його специфічну й особливу відповідальність за підготовку проектів політичних рішень, а також забезпечення їх реалізації. Правова складова фактично присутня в діяльності всіх керівників, але першочергове значення має для керівника органу державного управління, який діє від імені і за дорученням держави. У жодній іншій сфері діяльності, окрім роботи у владних структурах, такі складові діяльності не є домінуючими. З адміністративною складовою найчастіше пов'язуються уявлення щодо сутності діяльності керівника. Сьогодні вона має розглядатися в аспекті ідеології мене-джменту, а головними завданнями ставить удосконалення стилю та технології діяльності.
У межах запропонованої моделі виділено аспекти діяльності керівника – управлінський, інноваційний, організаційно-технологічний, культурно-управ-лінський, ролевий, які були досліджені та проаналізовані в наступному розділі з метою визначення шляхів удосконалення діяльності керівника.
Діяльність керівника нової генерації має відповідати ціннісним настановам, що ґрунтуються на сучасній парадигмі державного управління і стосуються демократичних відносин з громадянами, конструктивного стилю взаємовідносин з підлеглими, реалізації принципів відкритості та прозорості діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ КЕРІВНИКА В ОРГАНАХ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ: ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок