Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЦІНЮВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ МЕТОДОМ ТЕСТУВАННЯ В ПЕДАГОГІЦІ США

Загрузка...

ОЦІНЮВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ МЕТОДОМ ТЕСТУВАННЯ В ПЕДАГОГІЦІ США

Назва:
ОЦІНЮВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ МЕТОДОМ ТЕСТУВАННЯ В ПЕДАГОГІЦІ США
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,86 KB
Завантажень:
258
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЖИТОМИРСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
ЧОРНА Наталія Володимирівна
УДК 371. 26 (73)
ОЦІНЮВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ МЕТОДОМ
ТЕСТУВАННЯ В ПЕДАГОГІЦІ США
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Житомир – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Акімова Ольга Вікторівна,
Вінницький державний педагогічний університет
імені Михайла Коцюбинського, кафедра педагогіки,
докторант.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Хомич Лідія Олексіївна,
Полтавський державний педагогічний університет ім. В.Г. Короленка,
завідувач кафедри соціальної педагогіки
і педагогіки початкового навчання;
кандидат педагогічних наук, доцент
Редько Валерій Григорович,
Інститут педагогіки АПН України,
завідувач лабораторії навчання іноземних мов.
Провідна установа: Тернопільський національний педагогічний
університет імені Володимира Гнатюка,
кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м.Тернопіль.
Захист дисертації відбудеться 21 червня 2005 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .053.01 у Житомирському державному університеті імені Івана Франка за адресою: 10008, м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, 40, 2-й поверх, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Житомирського державного університету імені Івана Франка за адресою: 10008, м. Житомир, вул. Велика Бердичівська, 40.
Автореферат розісланий 20 травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.А. Сейко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і ступінь дослідженості проблеми. Процес об’єднання Європи супроводжується формуванням спільного освітнього простору та розробкою єдиних критеріїв і стандартів у сфері освіти в масштабах усього континенту. Україна у своєму прагненні до європейської інтеграції не може стояти осторонь цього процесу, який дістав назву Болонського.
З метою вступу до Болонської співдружності як її повноправного члена Україна має забезпечити суттєві перетворення в системі освіти. Одним із важливих напрямів реформування національної освітньої системи є розробка та впровадження якісно нових підходів до оцінювання навчальних досягнень учнів та студентів. У цьому контексті особливе місце посідає дидактичне тестування – ефективний метод педагогічної діагностики.
За останні роки Міністерство освіти і науки України зробило значні кроки щодо впровадження системи єдиного зовнішнього тестування навчальних досягнень випускників середніх шкіл (спільний проект МОН України та Міжнародного фонду „Відродження”). Планується, що з часом на нову форму державної атестації перейдуть усі школи країни і що зарахування до вищих закладів освіти здійснюватиметься за результатами зовнішнього тестування. Важливо також зазначити, що Міністерство освіти і науки України спрямовує зусилля не тільки на впровадження тестування як нової форми державної атестації, а й на активне використання тестів у системі освіти взагалі.
У зв’язку з цим важливого значення набуває вивчення та узагальнення досвіду педагогічного тестування в Сполучених Штатах Америки, де на сьогодні тестова методика розглядається як універсальний засіб перевірки знань, умінь, професійної підготовки в усіх галузях людської діяльності. Аналіз сучасних концепцій оцінювання навчальних досягнень учнів методом тестування в педагогіці США дасть змогу глибше осмислити стан і перспективи використання тестів успішності у вітчизняних навчальних закладах, тим самим уникнувши можливих ускладнень і помилок на шляху їхнього впровадження в освітній простір України.
Загальні проблеми педагогічного оцінювання, як і питання оцінювання навчальних досягнень учнів методом тестування, досліджували такі американські вчені, як: Л.Айкен, П.Айразіан, А.Анастазі, Г.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ОЦІНЮВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ МЕТОДОМ ТЕСТУВАННЯ В ПЕДАГОГІЦІ США

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок