Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМИ УЧАСТІ ТРАНСФОРМУЮЧОГО ФАКТОРА РОСТУ БЕТА У ВІДПОВІДІ РАКОВИХ КЛІТИН НА ДІЮ ДЕЯКИХ ПРОТИПУХЛИННИХ ПРЕПАРАТІВ

МЕХАНІЗМИ УЧАСТІ ТРАНСФОРМУЮЧОГО ФАКТОРА РОСТУ БЕТА У ВІДПОВІДІ РАКОВИХ КЛІТИН НА ДІЮ ДЕЯКИХ ПРОТИПУХЛИННИХ ПРЕПАРАТІВ

Назва:
МЕХАНІЗМИ УЧАСТІ ТРАНСФОРМУЮЧОГО ФАКТОРА РОСТУ БЕТА У ВІДПОВІДІ РАКОВИХ КЛІТИН НА ДІЮ ДЕЯКИХ ПРОТИПУХЛИННИХ ПРЕПАРАТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,33 KB
Завантажень:
381
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТВАРИН УААН
ФІЛЯК ОКСАНА СТЕПАНІВНА
УДК 576.32/.36 + 616-006.6 + 577.17
МЕХАНІЗМИ УЧАСТІ ТРАНСФОРМУЮЧОГО ФАКТОРА РОСТУ БЕТА У ВІДПОВІДІ РАКОВИХ КЛІТИН НА ДІЮ ДЕЯКИХ ПРОТИПУХЛИННИХ ПРЕПАРАТІВ
03.00.04 – біохімія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Львів – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Львівському національному університеті імені Івана Франка МОН України
Науковий керівник - доктор біологічних наук, професор,
Стойка Ростислав Степанович,
Інститут біології клітини НАН України,
завідувач відділу регуляції проліферації клітин
Львівський національний університет
імені Івана Франка МОН України,
професор кафедри біохімії
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор,
Сологуб Леонід Ілліч,
Інститут біології тварин УААН,
завідувач лабораторії обміну речовин
доктор медичних наук, професор,
Скляров Олександр Якович,
Львівський національний медичний університет
імені Данила Галицького МОЗ України,
завідувач кафедри біологічної хімії
Провідна установа - Інститут біохімії імені О. В. Палладіна НАН України, відділ молекулярної імунології, м. Київ.
Захист відбудеться “13” вересня 2005 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.368.01 в Інституті біології тварин УААН за адресою: 79034, м. Львів, вул. Стуса, 38.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біології тварин УААН за адресою: 79034, м. Львів, вул. Стуса, 38.
Автореферат розісланий “12” серпня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Віщур О. І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сьогоднішній день лікування ряду онкологічних захворювань усе ще залишається серйозною проблемою, оскільки воно важко піддається прогнозуванню. Неподоланою є проблема недостатньої ефективності дії протипухлинних препаратів внаслідок обмеженого їх проникнення у клітини, функціонування внутрішньоклітинних механізмів детоксикації, підвищення анти-апоптичного потенціалу пухлинних клітин. На цей час встановлені механізми не можуть пояснити усіх причин зниження ефективності хіміотерапії. Ще однією причиною низької ефективності протипухлинних препаратів є зміни у регуляторних шляхах цитокінів, зокрема трансформуючого фактора росту ? (ТФР?). ТФР? є представником великої однойменної родини поліпептидних факторів, які регулюють ріст, диференціацію та програмовану смерть клітини (Massague J. 1998, Bartram U., et al. 2004). Передача регуляторних сигналів ТФР? здійснюється за участю рецепторів ТФР? від поверхні клітини до ядра через внутрішньоклітинні ефекторні білки Smad (Moustakas A., et al. 2001, Dennler S., et al. 2002, ten Dijke P., et al. 2004).
Відомо, що ТФР?1 посилює цитотоксичну дію чинників, що пошкоджують ДНК на клітини лінії А549 аденокарциноми легені людини (Raynal S., et al. 1997). Також показано, що ТФР?1 інгібує Rad51-залежну репарацію пошкодженої ДНК в епітеліальних клітинах лінії Mv1Lu легені норки (Kanamoto T., et al. 2002). В інших дослідженнях відзначено, що клітини лінії L1210 лейкемії миші, резистентні до цисплатину, також є нечутливими до негативної дії ТФР? на ріст клітини, на відміну від клітин сублінії, чутливих до дії згаданого чинника (Stoika R.S., et al. 2000). Встановлено, що така резистентність обумовлена порушеннями у регуляторному шляху ТФР?. На підставі цих результатів, а також даних про здатність цисплатину та цитотоксичних лектинів індукувати секрецію ТФР? клітинами-мішенями, зроблено припущення про те, що даний цитокін може опосередковувати регуляторні ефекти окремих екстремальних чинників (протипухлинні препарати, лектини, гіпертермія) (Stoika R. S., et al. 2003).
Отже, існуючі дані свідчать про важливе значення сигнального шляху ТФР у відповіді ракових клітин на дію протипухлинних препаратів і вплив цього цитокіну необхідно враховувати під час лікування, проте дане питання залишається до кінця нез’ясованим. Зміни продукції ТФР?, а також функціональної активності компонентів Smad-залежного сигнального шляху ТФР? пухлинними клітинами можуть призвести до розвитку гіперчутливості, або, навпаки, – резистентності таких клітин до цього цитокіну.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МЕХАНІЗМИ УЧАСТІ ТРАНСФОРМУЮЧОГО ФАКТОРА РОСТУ БЕТА У ВІДПОВІДІ РАКОВИХ КЛІТИН НА ДІЮ ДЕЯКИХ ПРОТИПУХЛИННИХ ПРЕПАРАТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок