Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЛОСОФІЯ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА ЯК ІНТЕРПРЕТАЦІЯ СВОБОДИ І СОЦІАЛЬНОСТІ

Загрузка...

ФІЛОСОФІЯ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА ЯК ІНТЕРПРЕТАЦІЯ СВОБОДИ І СОЦІАЛЬНОСТІ

Назва:
ФІЛОСОФІЯ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА ЯК ІНТЕРПРЕТАЦІЯ СВОБОДИ І СОЦІАЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
53,48 KB
Завантажень:
443
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ІВАНА ФРАНКА
Карась Анатолій Феодосійович
УДК 130.2+316.32+342.7
ФІЛОСОФІЯ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА ЯК ІНТЕРПРЕТАЦІЯ СВОБОДИ І СОЦІАЛЬНОСТІ
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія
та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філософських наук
Львів – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії Львівського національного універ-ситету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий консультант – Колодій Антоніна Федорівна,
доктор філософських наук, професор, Київський міжнародний
університет, завідувач кафедри політології
Офіційні опоненти: Михальченко Микола Іванович,
доктор філософських наук, професор,
член-кореспондент НАН України, Інститут вищої освіти
АПН України, завідувач відділу соціальних проблем
вищої освіти та виховання студентської молоді
Павленко Юрій Віталійович
доктор філософських наук,
Інститут світової економіки та міжнародних
відносин НАН України,
головний науковий співробітник відділу
проблем сучасної цивілізації
Братасюк Марія Григорівна,
доктор філософських наук, професор,
Національна академія внутрішніх справ України,
професор кафедри гуманітарних дисциплін
Провідна установа – Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра філософії
Захист відбудеться “__7_” квітня 2005 р. о 15. 30 годині на засіданні спе-ціалізованої вченої ради Д 35.051.02 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Університетська, 1, тел. 296-41-47).
Із дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м.Львів, вул. Дра-гоманова, 5).


Автореферат розіслано “_5__” березня 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.Б. Сінькевич
кандидат філософських наук
ВСТУП
Актуальність теми дослідження викликана насамперед кардинальнми політичними, економічними та суспільними змінами, що за останні десятиліття відбуваються в Україні й пов'язані з новітніми глобалізаційними процесами. Оновлення суспільних відносин під впливом орієнтації на свободу і права людини, демократизація соціальних інституцій, налагодження нових форм між-на-родної співпраці викликали значне зацікавлення потенціалом громадянського суспільства.
Формування ідеї та концепцій громадянського суспільства належить до історико-філософської спадщини. Активні теоретичні пошуки виявили нечіткість у визначенні громадянського суспільства на рівні аналітичного поняття, яке набрало деякого синкретичного значення через змішування соціо-логічного, політологічного та правничого підходів. Існує потреба визначити громадянське суспільство в аспекті філософського підходу, що має справу, з одного боку, з універсальним соціальним феноменом, а з другого, відрізняє його природу від прикладних аспектів.
У дискусіях, що тривають у сучасній літературі, незалежно від її галузевої належності, звертають увагу на взаємозв’язок і взаємозалежність між громадянським суспільством і соціальною, політичною, публічною та при-ватною свободами людини. Проте природа самої свободи у контексті здійс-нення особи розкрита недостатньо; особливо це стосується української філософської думки. Серед окремих ґрунтовних статей та досліджень про свободу фактично немає філософської контекстуалізації в аспекті розвитку громадянського суспільства.
Актуальність дослідження з практичного підходу визначається щонайменше двома аспектами: міжнародним та національним. Щодо першого, існує проблема практичного узгодження національної соціальної політики з тенден-ціями глобалізації та інтернаціоналізації; з приводу другого, відкритими є перспективи розвитку громадянського суспільства в Україні, що залежать від тих інтелектуальних, концептуальних та соціальних настанов, які приймаються політичними елітами, партіями та громадськими рухами. Звідси виникає потре-ба узгодження універсального поняття громадянського суспільства з історич-ними особливостями соціального поступу в Україні та встановлення кореляції у взаємодії між здійсненням свободи людини, соціальною демократією та формуванням української національної держави.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 
Реферат на тему: ФІЛОСОФІЯ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА ЯК ІНТЕРПРЕТАЦІЯ СВОБОДИ І СОЦІАЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок