Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЇЗДЦІ-ЕНЦИРТИДИ (HYMENOPTERA, CHALCIDOIDEA, ENCYRTIDAE) УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ

ЇЗДЦІ-ЕНЦИРТИДИ (HYMENOPTERA, CHALCIDOIDEA, ENCYRTIDAE) УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ

Назва:
ЇЗДЦІ-ЕНЦИРТИДИ (HYMENOPTERA, CHALCIDOIDEA, ENCYRTIDAE) УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,06 KB
Завантажень:
502
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЗООЛОГІЇ ім. І. І. ШМАЛЬГАУЗЕНА
Сімутнік Сергій Анатолійович
УДК 595. 792 (292. 451/.454)(477)
ЇЗДЦІ-ЕНЦИРТИДИ
(HYMENOPTERA, CHALCIDOIDEA, ENCYRTIDAE)
УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ
03.00.08 - зоологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі систематики ентомофагів та екологічних основ біометоду Інституту зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Зерова Марина Дмитрівна
Інститут зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України
зав. відділом систематики ентомофагів
та екологічних основ біометоду
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, с.н.с.
Гершензон Злата Сергіївна
Інститут зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України
провідний науковий співробітник
кандидат біологічних наук, доктор с.-г. наук, с.н.с.
Дрозда Валентин Федорович
Інститут захисту рослин УААН
провідний науковий співробітник
Провідна установа: Національний аграрний університет
Кабінету Міністрів України, м. Київ
Захист відбудеться “28“ січня 2003 року о 12 годині на засіданні Спеціалізованої Вченої Ради Д 26.153.01 в Інституті зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України за адресою: 01030, Київ-30, вул. Б. Хмельницького, 15.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту зоології
ім. І. І. Шмальгаузена НАН України за адресою: 01030, Київ-30, вул.
Б. Хмельницького, 15.
Автореферат розіслано “ 25 “ грудня 2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук В. В. Золотов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Енциртиди - одна з найчисленніших родин хальцид, як в Світі, так і в Палеарктиці. До останнього часу у світовій фауні описано близько чотирьох тисяч видів енциртид, які належать до 745 родів (Goulet, Huber, 1995); 1260 видів з 211 родів відомо з Палеарктики; 730 видів з 163 родів - у фауні колишнього СРСР (Тряпицын, 1989). Трофічні зв'язки енциртид надзвичайно широкі. До числа їхніх хазяїв відносяться представники 9 рядів комах, а також павуки та іксодові кліщі. Енциртиди здійснюють природний контроль чисельності рослиноїдних комах з багатьох груп, зокрема ряду шкідників сільськогосподарських культур та лісу (червець Комстока, виноградний борошнистий червець, акацієва і сливова несправжньощитівки, яблунева і плодова молі, мальвова міль, бавовняна та озима совки, совка-гама, непарний та кільчастий шовкопряди та інші). Трофічні зв'язки енциртид з багатьма шкідливими видами комах визначають головний аспект практичного значення родини в цілому, багато представників якої вже знайшли застосування в системі біологічних методів захисту рослин.
Енциртидам властива ціла низка специфічних рис морфології та онтогенезу. Серед усіх родин хальцид, тільки у енциртид (триба Copidosomatini) виявлена поліембріонія. Інша характерна риса деяких представників родини, яка не має аналогів серед паразитичних комах, - наявність аероскопічної смуги - специфічного органа дихання ранніх преімагінальних стадій.
Ці аспекти визначають інтерес до групи як у практичному плані, так і в плані вивчення загально біологічних закономірностей еволюції паразитизму у комах.
Актуальність теми. Фауна енциртид України до останнього часу залишалася недостатньо вивченою. До 1993 р.- початку наших досліджень - в Україні було зареєстровано 93 види енциртид, переважно із Криму (Тряпицын, 1989). З Українських Карпат було відомо не більше 20 видів. Тоді як фауна суміжної Молдови вивчена більш повно - 157 видів. У європейській частині колишнього СРСР зареєстровано 335, тоді як у Західній Європі відомо більше 700 видів.
Українські Карпати - гірська система, що характеризується багатством природних умов, ценотичною, флористичною та фауністичною різноманітністю. Ці фактори і обумовили доцільність вивчення групи саме в цьому регіоні. У практичному плані, дослідження фауни, таксономії, основних біологічних і екологічних особливостей енциртид необхідні для розробки методик збереження біорізноманіття, успішного розвитку сучасних інтегрованих систем захисту рослин.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ЇЗДЦІ-ЕНЦИРТИДИ (HYMENOPTERA, CHALCIDOIDEA, ENCYRTIDAE) УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок